Intermodal | Omida Logistics

Intermodal

Transport intermodalny to rozwiązanie dające gwarancje stałych kosztów na określonych trasach i warunkach. Jest to transport, w którym wykorzystywane jest wiele form transportu w jednej jednostce transportowej na całej trasie.

Wyślij zapytanie

Transport intermodalny - transportem przyszłości

W transporcie intermodalnym istnieje możliwość przygotowania długoterminowej umowy z gwarancją cenową. To rozwiązanie dedykowane dla firm chcących uzyskać gwarancję stabilności kosztów transportu przez cały rok.

Zaletami transportu intermodalnego jest bezpieczeństwo ładunku i optymalizacja w łańcuchu dostaw. Aby lepiej zapoznać się z tematyką bezpieczeństwa ładunku, przeczytaj nasz wpis, który informuje o ubezpieczeniu transportu.

Łącząc wiele form transportu, umożliwiamy optymalizację dotychczasowych kosztów. Jeśli ładunek może być transportowany nieco dłużej to przy cyklicznych dostawach nasze rozwiązanie może przynieść nawet 50% oszczędności.

Ekologia | Omida Logistics

Ekologia

Transport intermodalny pozwala zredukować emisję szkodliwych substancji dla Naszego zdrowia oraz dla Naszej planety nawet o 60%.

Bezpieczeństwo | Omida Logistics

Bezpieczeństwo

Transport Intermodalny minimalizuje możliwość wystąpienia niepożądanych zdarzeń i sytuacji losowych - zniszczenia lub zagubienia towaru, wypadków i kradzieży.

Stabilność kosztów | Omida Logistics

Stabilność kosztów

Transport intermodalny, dzięki terminowym kontraktom gwarantuje stałość ceny za transport Towarów - co często obniża koszty nawet do 50% w porównaniu do transportu drogowego.

Transport Intermodalny - Omida Logistics

Jesteś odpowiedzialny za procesy logistyczne w swojej firmie? Poszukujesz rozwiązań transportowych, które są stworzone z myślą o jakości i terminowości? Omida Intermodal świadczy usługi transportu intermodalnego w Europie łącząc różne środki przewozu, takie jak transport kolejowy oraz drogowy. Nasze rozwiązanie umożliwia efektywniejsze zarządzanie przesyłkami, minimalizację czasu przeładunku oraz obniżenie kosztów operacyjnych przy maksymalnej redukcji emisji CO2.

Nasza Oferta - Usługi Dostosowane do Twoich Wymagań

Usługa transportu intermodalnego na stałych trasach "OptiRoute"

Idealna dla standardowych dostaw na aktualnie realizowanych trasach, "OptiRoute" zapewnia efektywność, niezawodność i szybkość transportu, wykorzystując sprawdzone ścieżki i optymalne połączenia intermodalne.

Zaprojektowane trasy transportu intermodalnego szyte na miarę Klienta “CustomLine”

Dostosowana na miarę dedykowana linia intermodalna dla klienta. "CustomLine" to usługa maksymalnego dopasowania, umożliwiająca projektowanie i wdrażanie indywidualnych rozwiązań transportowych, spełniających unikalne wymagania i specyfikacje danego klienta.

Dlaczego Omida Intermodal?

Specjalizujemy się w dostawach intermodalnych, które łączą różne formy transportu, co zapewnia elastyczność oraz optymalizację kosztów, czasu dostaw i zapewnienie bezpieczeństwa dostawy towarów (ochrona przed kradzieżami oraz uszkodzeniami towarów przy przeładunkach). Wykorzystanie rozwiązań intermodalnych nie tylko poprawia efektywność operacyjną, ale także wspiera dążenia do zrównoważonego rozwoju - redukcja emisji CO2.

Nasze procesy są stale udoskonalane tak, aby każde dostarczone rozwiązanie było synonimem niezawodności i efektywności. Zespół Omida Interomdal dostosowuje każdą usługę do indywidualnych wymagań i specyfikacji towarów zapewniając najwyższej jakości proces transportowy w całym łańcuchu dostaw.

Zaufaj Naszemu Doświadczeniu

Zapraszamy do współpracy firmy poszukujące solidnego i efektywnego partnera w zakresie logistyki intermodalnej. Gwarantujemy, że nasze rozwiązania logistyczne są nie tylko efektywne i ekonomiczne, ale także dostosowane do indywidualnych potrzeb

Galeria zdjęć

Poznaj szczegóły nowego produktu Omida Logistics

W załączonym materiale Mateusz Kokosza opowiada o tym w jaki sposób obsługujemy usługi w Transporcie Intermodalnym.

Jakie branże korzystają z Transportu Intermodalnego?

Poznaj przykłady wykorzystania intermodalu w utrzymaniu łańcucha dostaw. Transport intermodalny dedykujemy firmom działającym na rzecz ochrony środowiska oraz wysyłającym regularnie dużą ilość towarów do swoich kontrahentów. Wykorzystujemy ten model transportu, który dopasowujemy do odpowiedniej branży.

Beauty | Omida Logistics
Branża Beauty
Budowlana | Omida Logistics
Branża Budowlana
Chemiczna | Omida Logistics
Branża Chemiczna
Elektroniczna | Omida Logistics
Branża Elektroniczna
Modowa | Omida Logistics
Branża Modowa
Papiernicza | Omida Logistics
Branża Papiernicza
AGD | Omida Logistics
Branża AGD
Spożywcza | Omida Logistics
Branża Spożywcza

Procesy - Transportu Intermodal

Poznaj procesy obsługi Omida Intermodal

01
EtapOdbiór towaru
 • Na tym etapie odbieramy towar naszego klienta oraz transportujemy go za pomocą jednostek ładunkowych na terminal kontenerowy.
 • Odbiory towarów w ramach transportu intermodalnego realizujemy w promieniu 300 km od terminali kolejowych.
Odbiór towaru | Omida Logistics
02
EtapDostawa na Terminal
 • Po przejęciu przez naszego kierowcę towaru następuje dostawa załadowanej naczepy lub kontenera do terminalu.
 • Kierowcy jeżdżący w kółkach na trasach obsługiwanych, w produkcie intermodalnym, uzyskują najlepsze czasy dostaw.
Dostawa na Terminal | Omida Logistics
03
EtapMocowanie Ładunku
 • Po dotarciu na miejsce załadunku następuje przekazanie naczepy lub kontenera na dedykowany wagon.
 • W tym celu wykorzystywane są reach stackery i suwnice.
 • W momencie załadunku naczepy na tabor kolejowy, kierowca ciągnika może realizować kolejne dostawy i odbiory towaru w promieniu 300 km od terminalu kolejowego.
Mocowanie Ładunku | Omida Logistics
04
EtapPodróż
 • O określonej godzinie, niemalże każdego dnia, cały skład kolejowy rusza z terminalu w celu przewiezienia towaru do miejsca docelowego.
 • Kluczową przewagą w transporcie kolejowym jest ciągły ruch naszego towaru.
Podróż | Omida Logistics
05
EtapRozładunek
 • Ładunek trafia do terminalu docelowego, a następnie naczepa zostaje ściągnięta z wagonu i oczekuje na odbiór przez naszego kierowcę.
 • Po podłączeniu naczepy z ciągnikiem ładunek zostaje dostarczony do miejsca odbioru zgodnie z wytycznymi ustalonymi z naszym klientem.
Rozładunek | Omida Logistics

Wybierz Transport Intermodalny i zyskaj przewagę w Biznesie

Wykorzystujemy różne metody transportu w tym transport drogowy, morski i kolejowy. Jedna jednostka wiele możliwości - zobacz jak to robimy!

Transport Drogowy | Omida Logistics

Transport Drogowy

Transport ładunków przemieszczających się po drogach lądowych przy pomocy pojazdów samochodowych. Usługi transportowe odbywające się z wykorzystaniem tej gałęzi transportu świadczone są przez przewoźników drogowych.

Wybierz Omida Intermodal

Transport ładunków przemieszczających się po drogach lądowych przy pomocy pojazdów samochodowych. Usługi transportowe odbywające się z wykorzystaniem tej gałęzi transportu świadczone są przez przewoźników drogowych.

Wybierz Omida Intermodal
Transport Kolejowy | Omida Logistics

Transport Kolejowy

Transport lądowy przemieszczający towary przy użyciu platform kolejowych w obrębie danej sieci kolejowej. Kolej jest formą transportu sztywno torowego, tzn. jej pojazdy mogą poruszać się tylko charakterystycznym dla danej technologii torem.

Wybierz Omida Intermodal

Transport lądowy przemieszczający towary przy użyciu platform kolejowych w obrębie danej sieci kolejowej. Kolej jest formą transportu sztywno torowego, tzn. jej pojazdy mogą poruszać się tylko charakterystycznym dla danej technologii torem.

Transport Morski | Omida Logistics

Transport Morski

Transport wodny obejmujący przewóz wyspecjalizowanymi statkami m.in. kontenerowcami, tankowcami i masowcami ładunków drogą morską. Transport morski jest również znany pod pojęciem Żeglugi morskiej.

Wybierz Omida Intermodal

Transport wodny obejmujący przewóz wyspecjalizowanymi statkami m.in. kontenerowcami, tankowcami i masowcami ładunków drogą morską. Transport morski jest również znany pod pojęciem Żeglugi morskiej.

Sprawdź jakie oszczędności możesz wygenerować wybierając Transport Intermodalny

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

Aktualności Intermodal

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg | Omida Logistics

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg

Nasza nowa linia kolejowa na trasie Poznań-Duisburg zapewnia dwa odjazdy z Polski oraz dwa odjazdy z Niemiec tygodniowo. Zapraszamy na reportaż z uroczystego otwarcia nowej linii w Gądkach.

Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu | Omida Logistics

Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu

Omida Intermodal dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do transportu intermodalnego nie tylko przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko, ale również otwiera nowe możliwości dla biznesu.

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego | Omida Logistics

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego

Omida Intermodal staje na czele transformacji w branży logistycznej, zapewniając swoim klientom znaczący wpływ na zmniejszenie negatywnego skutku transportu na środowisko.

Ramy kontenerowe już na drodze! | Omida Logistics

Ramy kontenerowe już na drodze!

Ramy kontenerowe gotowe do transportu kontenerów pojedynczych, a także wielomodułowych są już obecne na europejskich drogach!

Odebraliśmy nowe ramy kontenerowe służące do transportu intermodalnego! | Omida Logistics

Odebraliśmy nowe ramy kontenerowe służące do transportu intermodalnego!

Transport intermodalny już od dawna znajduje się w ofercie naszej firmy. Stawiamy kolejny krok w kierunku rozwoju tej usługi.

Wywiad: Transport na trasie Polska-Rumunia: Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach tej trasy | Omida Logistics

Wywiad: Transport na trasie Polska-Rumunia: Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach tej trasy

Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach transportowych na trasie Polska-Rumunia.

FIT FOR 55: Pakiet zielonej transformacji UE - czym dokładnie jest? | Omida Logistics

FIT FOR 55: Pakiet zielonej transformacji UE - czym dokładnie jest?

Czym dokładnie jest pakiet "FIT FOR 55 / Gotowi na 55", jakie są jego założenia i główne cele.

Kongres Intermodal in Poland 2023 | Omida Logistics

Kongres Intermodal in Poland 2023

Nasz reprezentant Mateusz Kokosza uczestniczył w kongresie Intermodal In Poland 2023

Targi SIL Barcelona 2023 | Omida Logistics

Targi SIL Barcelona 2023

23. edycja prestiżowych targów branżowych SIL w Barcelonie.

Wywiad: Omida Intermodal - czyli jak zachować balans między ekologią i efektywnością? | Wywiad z Łukaszem - Dyrektorem Produktu Intermodalnego | Omida Logistics

Wywiad: Omida Intermodal - czyli jak zachować balans między ekologią i efektywnością? | Wywiad z Łukaszem - Dyrektorem Produktu Intermodalnego

Wywiad z Łukaszem odpowiedzialnym za rozwój marki Omida Intermodal

Omida Group laureatem Gryfa Gospodarczego 2022 | Omida Logistics

Omida Group laureatem Gryfa Gospodarczego 2022

Odbieramy nagrodę Gryf Gospodarczy 2022

Omida dołączyła do New Silk Road Network | Omida Logistics

Omida dołączyła do New Silk Road Network

Omida dołączyła do New Silk Road Network

Obniżamy emisję CO2 - transport intermodalny | Omida Logistics

Obniżamy emisję CO2 - transport intermodalny

Obniżamy emisję CO2 na trasie Poznań - Barcelona dzięki transportowi intermodalnemu

Intermodal In Poland 2022 - Omida Logistics Partnerem | Omida Logistics

Intermodal In Poland 2022 - Omida Logistics Partnerem

Intermodal In Poland 2022 - Omida Logistics Partnerem

W 2022 odbieramy 200 nowych naczep przeznaczonych do Transportu Intermodalnego | Omida Logistics

W 2022 odbieramy 200 nowych naczep przeznaczonych do Transportu Intermodalnego

Inwestujemy w nowe rozwiązania dla swoich Klientów - w 2022 roku odbierzemy 200 naczep przeznaczonych do transportu intermodalnego. Dowiedź się więcej o ekologicznym transporcie przyszłości.

Otrzymaliśmy nagrodę Olivia Prize 2021 | Omida Logistics

Otrzymaliśmy nagrodę Olivia Prize 2021

Otrzymaliśmy nagrodę Olivia Prize 2021 od Olivia Business Centre

Transport intermodalny | Omida Logistics

Transport intermodalny

Omida inwestuje w nowe rozwiązania dla swoich klientów. Transport intermodalny - przyszłość transportu.

Więcej publikacji
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone