Intermodal | Omida Logistics

Intermodal

Transport intermodalny to rozwiązanie dające gwarancje stałych kosztów na określonych trasach i warunkach. Jest to transport, w którym wykorzystywane jest wiele form transportu w jednej jednostce transportowej na całej trasie.

Wyślij zapytanie

Transport intermodalny - transportem przyszłości

W transporcie intermodalnym istnieje możliwość przygotowania długoterminowej umowy z gwarancją cenową. To rozwiązanie dedykowane dla firm chcących uzyskać gwarancję stabilności kosztów transportu przez cały rok.

Zaletami transportu intermodalnego jest bezpieczeństwo ładunku i optymalizacja w łańcuchu dostaw. Aby lepiej zapoznać się z tematyką bezpieczeństwa ładunku, przeczytaj nasz wpis, który informuje o ubezpieczeniu transportu.

Łącząc wiele form transportu, umożliwiamy optymalizację dotychczasowych kosztów. Jeśli ładunek może być transportowany nieco dłużej to przy cyklicznych dostawach nasze rozwiązanie może przynieść nawet 50% oszczędności.

Ekologia | Omida Logistics

Ekologia

Transport intermodalny pozwala zredukować emisję szkodliwych substancji dla Naszego zdrowia oraz dla Naszej planety nawet o 60%.

Bezpieczeństwo | Omida Logistics

Bezpieczeństwo

Transport Intermodalny minimalizuje możliwość wystąpienia niepożądanych zdarzeń i sytuacji losowych - zniszczenia lub zagubienia towaru, wypadków i kradzieży.

Stabilność kosztów | Omida Logistics

Stabilność kosztów

Transport intermodalny, dzięki terminowym kontraktom gwarantuje stałość ceny za transport Towarów - co często obniża koszty nawet do 50% w porównaniu do transportu drogowego.

Transport Intermodalny - Omida Logistics

Transport Intermodalny - definicja

Transport intermodalny to rodzaj transportu, który wykorzystuje wiele środków transportu do przewozu towarów.

Może on obejmować połączenie środki transportu takie jak: pojazdy ciężarowe, samoloty, statki, pociągi.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące transportu intermodalnego:

 • Jakie są zalety transportu intermodalnego?
 • Jakie rodzaje transportu są wykorzystywane w transporcie intermodalnym?
 • Czy transport intermodalny jest bardziej ekologiczny niż inne rodzaje transportu?
 • Jakie są wymagania dotyczące kontenerów lub pojemników wykorzystywanych w transporcie intermodalnym?
 • Jakie są różnice między transportem intermodalnym a multimodalnym?
 • Jakie są koszty transportu intermodalnego w porównaniu z innymi rodzajami transportu?
 • Jakie dokumenty są potrzebne do przeprowadzenia transportu intermodalnego?
 • Jakie są wymagania dotyczące oznakowania i etykietowania towarów przewożonych w transporcie intermodalnym?
 • Jakie są warunki dostawy towarów przewożonych w transporcie intermodalnym?
 • Jakie są procedury bezpieczeństwa w transporcie intermodalnym?

Jakie kierunki obsługujemy podczas transportu Intermodalnego?

Transport Intermodalny oferowany przez Omida Logistics skupia się na terenie Europy, głównie na relacjach między Polską a Niemcami oraz Hiszpanią. Wykorzystujemy nasze firmowe zasoby jak naczepy, kontenery czy dystrybucje magazynów w okolicach Warszawy, Gliwic i Poznania transportując ładunki do Duisburg, do Bettembourg oraz do Barcelony, gdzie niedawno został otwarty nasz nowy oddział specjalizujący się w świadczeniu usług transportu Intermodalnego. Towary naszych klientów możemy odebrać nawet do 300 km od terminali rozładunkowych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Oferując transport Intermodalny poza granicami kraju, wykorzystujemy transport drogowy oraz kolejowy. Te dwa środki transportu mają bezpośredni wpływ na prędkość transportu. Posiadamy auta w miejscowościach w pobliżu terminali, wykorzystywane do transportu pierwszej i ostatniej mili, redukując odległość transportu ładunku do minimum.

Biorąc pod uwagę liczne zalety spedycji mieszanej, zdecydowanie przewyższające jej zalety, nie dziwi fakt, że ta konkretna dziedzina transportu rozwija się w sposób dynamiczny. Aby usprawnić procesy transportowe w Polsce oraz w Europie, zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego, a także poprzez formularz przewoźnika dostępny po prawej stronie.

Transport intermodalny - zalety

Transport intermodalny ma wiele zalet, w tym oszczędność czasu i redukcja emisji CO2. Wykorzystujemy wiele środków transportu, aby dotrzeć do celu w możliwie krótkim czasie, a także zmniejszyć koszty transportu.

Zalety transportu intermodalnego to:

 • Wysoka elastyczność
 • Zmniejszenie emisji CO2 o 70%
 • Transport 26 ton i więcej
 • Zwiększenie powierzchni załadunkowej
 • Brak korków
 • Ograniczone ryzyko
 • Minimalizacja i stałość kosztów procesu transportowego
 • Nowoczesne wyposażenie ładunkowe
 • Lokalizacja GPS w pakiecie
 • Nie jest podatny na sezonowość

Oszczędność kosztów – transport intermodalny jest bardziej ekonomiczny, ponieważ poszczególne etapy transportu realizowane mogą być środkami umożliwiającymi transport większej ilości naczep - jeden pociąg może przetransportować na całej trasie 36 naczep intermodalnych.

Oszczędność emisji – dzięki transportowi intermodalnemu obniżamy emisję CO2 nawet o 70%. Przykładowo pociąg na trasie Poznań - Barcelona to 75% oszczędności emisji dwutlenku węgla, 90% oszczędności emisji tlenku azotu i 80% oszczędności w emisji pyłu w stosunku do transportu samochodowego - 500 transportów na tej trasie to około 900 ton CO2 mniej.

Niewątpliwym usprawnieniem, które pozwoli nam obsłużyć większą liczbę ładunków w tym samym czasie, jest zakup 200 dedykowanych naczep do transportu intermodalnego, o którym pisaliśmy już na naszym blogu. Nowością w taborze są zakupione kontenery morskie typu 45' HC, które są najbardziej pojemnym kontenerem na rynku, a sam towar jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią czy potencjalną kradzieżą.

Transport intermodalny jest również bardziej bezpieczny, ponieważ kierowca nie zatrzymuje się na parkingach, jedynie na terminalach, które są pod stałym nadzorem.

Jakie rodzaje transportu są wykorzystywane w transporcie intermodalnym? W transporcie intermodalnym wykorzystujemy różne rodzaje transportu, takie jak: samochody ciężarowe, pociągi, statki, samoloty, które są łączone w jeden łańcuch transportowy, z wykorzystaniem jednej jednostki ładunkowej.

Czy transport intermodalny jest bardziej ekologiczny niż inne rodzaje transportu?

Transport intermodalny jest uważany za bardziej ekologiczny niż inne rodzaje transportu, ponieważ redukuje emisji CO2 nawet o 70%.

Transport intermodalny odgrywa istotną rolę w zielonej transformacji UE w ramach pakietu FIT FOR 55, dostarczając zrównoważonych i efektywnych rozwiązań logistycznych. Poprzez integrację różnych rodzajów transportu, przejście na bardziej ekologiczne opcje, wykorzystanie infrastruktury, zapewnienie efektywnych operacji i zgodność z inicjatywami UE, transport intermodalny przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i budowy bardziej zrównoważonej przyszłości. Jako firma transportowa Omida Logistics zobowiązujemy się do przyjęcia rozwiązań intermodalnych i współpracy z naszymi partnerami, aby wspólnie przyspieszyć transformację na rzecz bardziej ekologicznego i odpornego sektora transportu w UE.

Wymagania dotyczące kontenerów lub naczep wykorzystywanych w transporcie intermodalnym muszą spełniać standardy bezpieczeństwa i jakości oraz być odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.

Różnica między transportem intermodalnym a multimodalnym polega na tym, że w transporcie intermodalnym nie zakłada się wykorzystania więcej niż jednej jednostki ładunkowej, co jest podstawą transportu multimodalnego. Zarówno transport intermodalny, jak i multimodalny z definicji muszą być zrealizowane przy wykorzystaniu przynajmniej dwóch rodzajów transportu.

Dokumenty potrzebne do przeprowadzenia transportu intermodalnego to przede wszystkim dokumenty dotyczące przewożonych towarów, takie jak faktura, list przewozowy czy dokumenty celne oraz dokumenty potwierdzające zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa i jakości.

Jak działa transport intermodalny?

 1. Organizujemy cały transport (pre-carriage) do terminalu intermodalnego z wykorzystaniem samochodów ciężarowych oraz specjalnie wyszkolonych kierowców.
 2. Cała naczepa zostaje załadowana na pociąg, a towar nie jest przeładowywany.
 3. W zależności od lokalizacji końcowej destynacji towaru jednostka ładunkowa może zostać przeładowana na terminalu kolejowym lub promowym na kolejny środek transportu.
 4. Przy użyciu lokalizatora GPS nasza wyspecjalizowana kadra monitoruje transport ładunku od momentu odbioru do momentu dostawy.

Galeria zdjęć

Poznaj szczegóły nowego produktu Omida Logistics

W załączonym materiale Mateusz Kokosza opowiada o tym w jaki sposób obsługujemy usługi w Transporcie Intermodalnym.

Jakie branże korzystają z Transportu Intermodalnego?

Poznaj przykłady wykorzystania intermodalu w utrzymaniu łańcucha dostaw. Transport intermodalny dedykujemy firmom działającym na rzecz ochrony środowiska oraz wysyłającym regularnie dużą ilość towarów do swoich kontrahentów. Wykorzystujemy ten model transportu, który dopasowujemy do odpowiedniej branży.

Beauty | Omida Logistics
Branża Beauty
Budowlana | Omida Logistics
Branża Budowlana
Chemiczna | Omida Logistics
Branża Chemiczna
Elektroniczna | Omida Logistics
Branża Elektroniczna
Modowa | Omida Logistics
Branża Modowa
Papiernicza | Omida Logistics
Branża Papiernicza
AGD | Omida Logistics
Branża AGD
Spożywcza | Omida Logistics
Branża Spożywcza

Procesy - Transportu Intermodal

Poznaj procesy obsługi Omida Intermodal

01
EtapOdbiór towaru
 • Na tym etapie odbieramy towar naszego klienta oraz transportujemy go za pomocą jednostek ładunkowych na terminal kontenerowy.
 • Odbiory towarów w ramach transportu intermodalnego realizujemy w promieniu 300 km od terminali kolejowych.
Odbiór towaru | Omida Logistics
02
EtapDostawa na Terminal
 • Po przejęciu przez naszego kierowcę towaru następuje dostawa załadowanej naczepy lub kontenera do terminalu.
 • Kierowcy jeżdżący w kółkach na trasach obsługiwanych, w produkcie intermodalnym, uzyskują najlepsze czasy dostaw.
Dostawa na Terminal | Omida Logistics
03
EtapMocowanie Ładunku
 • Po dotarciu na miejsce załadunku następuje przekazanie naczepy lub kontenera na dedykowany wagon.
 • W tym celu wykorzystywane są reach stackery i suwnice.
 • W momencie załadunku naczepy na tabor kolejowy, kierowca ciągnika może realizować kolejne dostawy i odbiory towaru w promieniu 300 km od terminalu kolejowego.
Mocowanie Ładunku | Omida Logistics
04
EtapPodróż
 • O określonej godzinie, niemalże każdego dnia, cały skład kolejowy rusza z terminalu w celu przewiezienia towaru do miejsca docelowego.
 • Kluczową przewagą w transporcie kolejowym jest ciągły ruch naszego towaru.
Podróż | Omida Logistics
05
EtapRozładunek
 • Ładunek trafia do terminalu docelowego, a następnie naczepa zostaje ściągnięta z wagonu i oczekuje na odbiór przez naszego kierowcę.
 • Po podłączeniu naczepy z ciągnikiem ładunek zostaje dostarczony do miejsca odbioru zgodnie z wytycznymi ustalonymi z naszym klientem.
Rozładunek | Omida Logistics

Wybierz Transport Intermodalny i zyskaj przewagę w Biznesie

Wykorzystujemy różne metody transportu w tym transport drogowy, morski i kolejowy. Jedna jednostka wiele możliwości - zobacz jak to robimy!

Transport Drogowy | Omida Logistics

Transport Drogowy

Transport ładunków przemieszczających się po drogach lądowych przy pomocy pojazdów samochodowych. Usługi transportowe odbywające się z wykorzystaniem tej gałęzi transportu świadczone są przez przewoźników drogowych.

Wybierz Omida Intermodal

Transport ładunków przemieszczających się po drogach lądowych przy pomocy pojazdów samochodowych. Usługi transportowe odbywające się z wykorzystaniem tej gałęzi transportu świadczone są przez przewoźników drogowych.

Wybierz Omida Intermodal
Transport Kolejowy | Omida Logistics

Transport Kolejowy

Transport lądowy przemieszczający towary przy użyciu platform kolejowych w obrębie danej sieci kolejowej. Kolej jest formą transportu sztywno torowego, tzn. jej pojazdy mogą poruszać się tylko charakterystycznym dla danej technologii torem.

Wybierz Omida Intermodal

Transport lądowy przemieszczający towary przy użyciu platform kolejowych w obrębie danej sieci kolejowej. Kolej jest formą transportu sztywno torowego, tzn. jej pojazdy mogą poruszać się tylko charakterystycznym dla danej technologii torem.

Transport Morski | Omida Logistics

Transport Morski

Transport wodny obejmujący przewóz wyspecjalizowanymi statkami m.in. kontenerowcami, tankowcami i masowcami ładunków drogą morską. Transport morski jest również znany pod pojęciem Żeglugi morskiej.

Wybierz Omida Intermodal

Transport wodny obejmujący przewóz wyspecjalizowanymi statkami m.in. kontenerowcami, tankowcami i masowcami ładunków drogą morską. Transport morski jest również znany pod pojęciem Żeglugi morskiej.

Sprawdź jakie oszczędności możesz wygenerować wybierając Transport Intermodalny

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

Aktualności Intermodal

Ramy kontenerowe już na drodze! | Omida Logistics

Ramy kontenerowe już na drodze!

Ramy kontenerowe gotowe do transportu kontenerów pojedynczych, a także wielomodułowych są już obecne na europejskich drogach!

Odebraliśmy nowe ramy kontenerowe służące do transportu intermodalnego! | Omida Logistics

Odebraliśmy nowe ramy kontenerowe służące do transportu intermodalnego!

Transport intermodalny już od dawna znajduje się w ofercie naszej firmy. Stawiamy kolejny krok w kierunku rozwoju tej usługi.

Wywiad: Transport na trasie Polska-Rumunia: Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach tej trasy | Omida Logistics

Wywiad: Transport na trasie Polska-Rumunia: Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach tej trasy

Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach transportowych na trasie Polska-Rumunia.

FIT FOR 55: Pakiet zielonej transformacji UE - czym dokładnie jest? | Omida Logistics

FIT FOR 55: Pakiet zielonej transformacji UE - czym dokładnie jest?

Czym dokładnie jest pakiet "FIT FOR 55 / Gotowi na 55", jakie są jego założenia i główne cele.

Kongres Intermodal in Poland 2023 | Omida Logistics

Kongres Intermodal in Poland 2023

Nasz reprezentant Mateusz Kokosza uczestniczył w kongresie Intermodal In Poland 2023

Targi SIL Barcelona 2023 | Omida Logistics

Targi SIL Barcelona 2023

23. edycja prestiżowych targów branżowych SIL w Barcelonie.

Wywiad: Omida Intermodal - czyli jak zachować balans między ekologią i efektywnością? | Wywiad z Łukaszem - Dyrektorem Produktu Intermodalnego | Omida Logistics

Wywiad: Omida Intermodal - czyli jak zachować balans między ekologią i efektywnością? | Wywiad z Łukaszem - Dyrektorem Produktu Intermodalnego

Wywiad z Łukaszem odpowiedzialnym za rozwój marki Omida Intermodal

Omida Group laureatem Gryfa Gospodarczego 2022 | Omida Logistics

Omida Group laureatem Gryfa Gospodarczego 2022

Odbieramy nagrodę Gryf Gospodarczy 2022

Omida dołączyła do New Silk Road Network | Omida Logistics

Omida dołączyła do New Silk Road Network

Omida dołączyła do New Silk Road Network

Obniżamy emisję CO2 - transport intermodalny | Omida Logistics

Obniżamy emisję CO2 - transport intermodalny

Obniżamy emisję CO2 na trasie Poznań - Barcelona dzięki transportowi intermodalnemu

Intermodal In Poland 2022 - Omida Logistics Partnerem | Omida Logistics

Intermodal In Poland 2022 - Omida Logistics Partnerem

Intermodal In Poland 2022 - Omida Logistics Partnerem

W 2022 odbieramy 200 nowych naczep przeznaczonych do Transportu Intermodalnego | Omida Logistics

W 2022 odbieramy 200 nowych naczep przeznaczonych do Transportu Intermodalnego

Inwestujemy w nowe rozwiązania dla swoich Klientów - w 2022 roku odbierzemy 200 naczep przeznaczonych do transportu intermodalnego. Dowiedź się więcej o ekologicznym transporcie przyszłości.

Otrzymaliśmy nagrodę Olivia Prize 2021 | Omida Logistics

Otrzymaliśmy nagrodę Olivia Prize 2021

Otrzymaliśmy nagrodę Olivia Prize 2021 od Olivia Business Centre

Transport intermodalny | Omida Logistics

Transport intermodalny

Omida inwestuje w nowe rozwiązania dla swoich klientów. Transport intermodalny - przyszłość transportu.

Więcej publikacji
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.