Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego | Omida Logistics
Omida-Intermodal

  W dzisiejszym świecie, gdzie zrównoważony rozwój stał się nie tylko wartością, ale przede wszystkim koniecznością, logistyka odgrywa kluczową rolę w kreowaniu przyszłości naszej planety. W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, ograniczeniami emisji CO2, a także coraz większą świadomością społeczną na temat wpływu działalności gospodarczej na środowisko, branża TSL stoi przed niełatwym zadaniem odnalezienia równowagi między efektywnością operacyjną, a odpowiedzialnością ekologiczną.

  W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku transportowym jako ekologiczne rozwiązanie z wyjątkowym serwisem pojawiła się Omida Intermodal, kładąc fundament pod rozwój zrównoważonego transportu intermodalnego. Poprzez integrację różnych środków przewozu – na przykład transportu kolejowego i drogowego – w jednej jednostce ładunkowej, Omida Intermodal staje na czele transformacji w branży logistycznej, zapewniając swoim klientom znaczący wpływ na zmniejszenie negatywnego skutku transportu na środowisko. Wartość dodaną stanowi również stabilny czas dostaw i bezpieczeństwo w trakcie przewozu ładunku. Dzięki takim działaniom firma przyczynia się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości, w której logistyka tworzy harmonię z ekologią, stanowiąc wzór do naśladowania dla całego sektora.

  Misja ekologiczna i społeczna Omida Intermodal

  Zespół Omida Intermodal kieruje się przekonaniem, że zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczna są kluczowe dla przyszłości branży transportowej. Każdy z pracowników dąży do upowszechniania transportu intermodalnego jako rozwiązania, które łączy efektywność logistyczną z troską o środowisko naturalne. Poprzez wykorzystanie ekologicznych środków transportu takich jak kolej (charakteryzująca się znacząco mniejszym śladem węglowym niż transport drogowy). Omida Intermodal podejmuje wyzwanie związane z redukcją emisji CO2. Tym samym, nie tylko aktywnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu transportu na klimat, ale również podnosi świadomość społeczną na temat istoty zrównoważonego rozwoju w logistyce. Jest to strategia, która wykracza poza bieżące potrzeby biznesowe, stawiając Omida Intermodal jako lidera wśród marek dążących do tworzenia lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

  Dajemy naszym klientom przewagę na rynku

  Transport intermodalny obsługiwany przez zespół Omida przynosi przedsiębiorstwom nie tylko korzyści środowiskowe, ale również biznesowe. Wśród nich wyróżniają się przede wszystkim stabilność cenowa oraz przewidywalność kosztów, co w dzisiejszych, chwiejnych czasach staje się nieocenionym atutem dla każdego biznesu. Integracja różnych form transportu w jednej jednostce ładunkowej pozwala na optymalizację procesów logistycznych i obniżenie kosztów operacyjnych.

  Przykłady z praktyki pokazują, że korzystanie z rozwiązań Omida Intermodal przekłada się na zoptymalizowane zarządzanie czasem transportu oraz zmniejszenie zużycia paliwa, co finalnie prowadzi do zmniejszenia opłat za emisję CO2. Kolejnym atutem jest zwiększona efektywność operacyjna, która przekłada się na maksymalizację wykorzystania przestrzeni ładunkowej i skrócenie czasu dostaw. W konsekwencji prowadzi to do wzrostu satysfakcji klientów oraz buduje ich przewagę konkurencyjną na rynku.

  Ładunki i kierunki w centrum działalności

  Różnorodność transportowanych ładunków jest imponująca – od drobnych elementów wykorzystywanych w branży kosmetycznej, przez towary z krótkim terminem ważności, aż po specjalistyczne ładunki ponadgabarytowe. Każda z tych kategorii wymaga indywidualnego podejścia oraz dostosowania logistyki i procesów transportowych tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów oraz wyzwaniom, jakie niesie ze sobą dany typ ładunku. Firma m.in. skutecznie realizuje transport produktów kosmetycznych na linii Hamburg-Polska, obsługując 2000 jednostek ładunkowych rocznie. Dzięki wysokim standardom jakości i terminowości, wskaźniki serwisu - KPI utrzymują się na imponującym poziomie 95-96% w zakresie uzgodnionego (na etapie projektowania linii) czasu tranzytu.

  Specjalne linie dla klientów Omida Intermodal

  Jednym z bardziej wymagających projektów w naszej ofercie jest transport produktów mrożonych do Włoch w specjalnie przygotowanych do tego kontenerach, tzw. reeferach. Zadanie to wymaga ciągłego monitorowania i utrzymania niskiej temperatury przez całą trasę, aż do momentu rozładowania towaru z kontenera na terminalu we Włoszech. Omida Intermodal realizuje to zadanie z niezwykłą dbałością wykorzystując w tym celu technologię GPS z możliwością przesyłu danych na temat temperatury i regulacji. Dzięki takim rozwiązaniu zespół zapewnia 100% kontroli nad przewożonym towarem w każdej sekundzie podróży i niweluje zagrożenie zepsucia się produktów podczas transportu.

  W obliczu rosnących wyzwań ekologicznych, firma Omida Intermodal wprowadza innowacyjne rozwiązania łącząc transport kolejowy i drogowy w jedną jednostkę ładunkową. Działania firmy, takie jak obsługa różnorodnych ładunków i zapewnienie stabilności cenowej, podkreślają jej zaangażowanie w rozwój ekologiczny oraz przewagę konkurencyjną na rynku.

  Dołącz do rewolucji w logistyce z Omida Intermodal! Wybierz transport, który nie tylko chroni środowisko, ale jest krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju. Daje możliwość oszczędności i zwiększenie efektywności operacyjnej dla przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, jak możemy wspólnie stworzyć bardziej ekologiczną przyszłość!

  Przeczytaj również

  Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu | Omida Logistics

  Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu

  Omida Intermodal dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do transportu intermodalnego nie tylko przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko, ale również otwiera nowe możliwości dla biznesu.

  Ramy kontenerowe już na drodze! | Omida Logistics

  Ramy kontenerowe już na drodze!

  Ramy kontenerowe gotowe do transportu kontenerów pojedynczych, a także wielomodułowych są już obecne na europejskich drogach!

  Więcej artykułów

  Newsletter

  Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

  * Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

  Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
   • PolskiEnglishEspañolRomână
  Omida Logistics Sp. z o.o.
  Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
  | Wszelkie prawa zastrzeżone
  Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

  Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.