Transport Drobnicowy | Omida Logistics

Transport Drobnicowy

Dowiedz się więcej o rodzajach transportu. Sprawdź najbardziej popularne usługi w transporcie i wybierz odpowiednią dla Twojej działalności.

Poszukujesz transportu dla pojedynczych, niewielkich ładunków? Skorzystaj z usługi transportu drobnicowego. Posiadamy rozbudowaną sieć transportową.

Poszukujesz transportu dla pojedynczych, niewielkich ładunków? Skorzystaj z usługi transportu drobnicowego. Posiadamy rozbudowaną sieć transportową.  | Omida Logistics

Transport drobnicowy, zwany potocznie drobnicą, to najpopularniejsza i najtańsza forma transportu krajowego, jak i międzynarodowego. Oferujemy naszym klientom usługi z branży TSL, polegającej na kompleksowej obsłudze klienta.

Czym jest transport LTL

Transport LTL (Less Truck Load) - Rodzaj transportu nazywany również drobnicowym. Charakteryzuje się on (w przeciwieństwie do FTL) podziałem przestrzeni ładunkowej na towary, które docelowo trafiają do kilku różnych miejsc. Dotyczy towarów, które nie zajmują całej powierzchni ładunkowej, a jedynie jej część. W logistyce transport LTL można spotkać również pod nazwą PTL (Partial Load).

Transport LTL Omida Logistic

Do czego wykorzystywany jest transport LTL

Transport LTL jest polecany, zwłaszcza gdy klient ma do przetransportowania określoną ilość towarów. Ten rodzaj transportu jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku drobnych towarów np. kilku palet. Wykorzystuje się go również w przypadku, gdy towar jest zbyt ciężki, by mógł zabrać go kurier, a za mały, by kwalifikować się do transportu FTL. Doskonale sprawdzi się również w przypadku, gdy wysyłany towar nie jest objęty datą przydatności i nie wymaga szybkiego dostarczenia do miejsca docelowego. Transport LTL można więc dopasować do różnych ładunków z różnych branż dostępnych na rynku.

Transport LTL Omida Logistics palety

Transport LTL, FTL - różnice

Podstawową różnicą pomiędzy transportem LTL a transportem całopojazdowym jest charakter przestrzeni ładunkowej. Klient, który zdecyduje się na transport tym sposobem, rezerwuje jedynie część miejsca dostępnego na naczepie. Transportowany towar nie trafia od razu do miejsca docelowego, jak ma to miejsce w transporcie całopojazdowym. Z uwagi na podzieloną przestrzeń ładunkową dla kilku klientów, kierowca musi po drodze zatrzymać się w kilku różnych miejscach, aby wyładować produkty, których transport zlecony został w inne miejsce. Jedną z podstawowych różnic dzielących te rodzaje transportu jest cena, bowiem transport LTL z uwagi na swoją specyfikę, jest bardziej atrakcyjny cenowo.

Wady i zalety transportu drobnicowego

Za jedną z wad należy uznać dłuższy czas przewozu towaru w niż ma to miejsce w transporcie kierowanym bezpośrednio w miejsce docelowe. Kierowca, który ma na pokładzie załadunek od kilku klientów, musi poświęcić czas na rozwiezienie go do wyznaczonych punktów. Jednak w przypadku towarów, których wartość nie spada wraz z przedłużonym czasem, transport LTL może okazać się rozsądnym wyborem, chociażby z uwagi na cenę, która jest znacznie niższa niż w przypadku innych form transportu. Wadą może być również fakt, że towar dostarczony od klienta składowany jest początkowo w magazynie, by móc opuścić go wraz z innymi produktami, które zostały nadane w pobliżu danej partii. Również w tym przypadku zachodzi konieczność przeładowania towarów, co wpływa końcowy termin realizacji usługi.

Dzięki postępowi technologicznemu i wyjątkowej dbałości o produkty klientów transport LTL jest w pełni bezpieczny, dzięki czemu klient zyskuje gwarancję najwyższej jakości oraz kompleksowości usług. Oprócz bezpieczeństwa, które stanowi dla nas priorytetową wartość w przypadku transportu ładunku, transport LTL charakteryzuje się następującymi zaletami:

 • możliwość wysyłki mniejszej partii towaru przy zachowaniu korzystnej ceny,
 • wysyłki w opakowaniach jednostkowych lub zbiorowych,
 • dostosowanie wielkości transportów do potrzeb producenta i odbiorców,
 • obniżenie kosztów magazynowania,
 • możliwość dopasowania do wielu branż.

Wycena usługi transportu drobnicowego jest indywidualna. Skontaktuj się z nami - wspólnie wynegocjujemy najlepszą stawkę dla Twojego transportu, ustalimy dogodne terminy odbioru towaru, przewidywany termin dostawy oraz poinformujemy o potrzebnych dokumentach.

Poznaj inne rodzaje transportu
Powrót do rodzajów transportu
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2023
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.