Transport Polska Szwecja | Omida Logistics

Transport Polska Szwecja

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Szwecja leży na szlaku ważnych punktów transportowych na mapie Europy. Posiadamy szeroki wachlarz umiejętności potrzebnych do organizacji sprawnego transportu do Szwecji.

Szwecja leży na szlaku ważnych punktów transportowych na mapie Europy. Posiadamy szeroki wachlarz umiejętności potrzebnych do organizacji sprawnego transportu do Szwecji. | Omida Logistics

Zwróć uwagę na najważniejsze aspekty i zalecenia dotyczące transportu, zlecając dostawę do Szwecji oraz państw nadbałtyckich.

Transport Polska — Szwecja

Oferujemy usługi związane z transportem w relacji między Polską a Szwecją. Uwzględniamy ukształtowanie terenu, ograniczenia prędkości, a także informacje dotyczące opłat mając na celu skrócenie czasu dostawy oraz maksymalne wykorzystanie potencjału drogowego Szwecji. Zaufaj specjalistom i powierz nam przetransportowanie Twojego ładunku.

Transport z Polski do Szwecji

Szwecja to kraj położony na półwyspie Skandynawskim. Kraj, z którym kojarzą się nordyckie tradycje i kultura wikingów jest górzysty. Posiada także chłodny klimat arktyczny oraz liczne lasy. Wzdłuż granicy z Norwegią ciągną się Góry Skandynawskie, z rozległymi wzniesieniami. Szwecja dzieli się na 25 prowincji połączonych w trzy większe jednostki: północną (Norrland), środkową (Svealand) oraz południową (Götland). Łatwa dostępność do każdego zakątka kraju oraz dobrze rozwinięta sieć dróg pozwala nam dotrzeć do miejscowości takich jak:

 • Sztokholm
 • Göteborg
 • Malmö
 • Uppsala
 • Västerås
 • Örebro
 • Linköping

Szwecja posiada około 2000 km autostrad i dróg ekspresowych, bardzo dobrej jakości. Przejazd tymi drogami jest bezpłatny. Zapłacić należy jedynie za przejazdy mostami łączącymi Szwecję z Danią i Norwegią. W tym miejscu warto nadmienić, że od wielu lat Szwecja jest krajem, który realizuje politykę Vision Zero, której głównym celem jest nadrzędność ludzkiego życia. Koncepcja wdrożenia programu polega na ciągłym ulepszaniu infrastruktury drogowej tak, aby zminimalizować ryzyko występowania wypadków.

Szwecja - Omida FTL

Najpopularniejsze metody transportu do Szwecji

W Omida Logistics zatrudniamy zespół wykwalifikowanych specjalistów obsługujących trasy skandynawskie do Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. Jako specjaliści organizacji transportów międzynarodowych polecamy (w zależności od potrzeb) korzystanie z usług transportu drobnicowego, a także transportu całopojazdowego, zwracając uwagę, że podstawową różnicą między tymi typami transportu jest wykorzystanie powierzchni ładunkowej. Organizując transport do Szwecji, warto wspomnieć także o kabotażu, czyli połączeniu dwóch odmiennych metod transportu np. drogą morską — wykorzystując prom oraz lądową korzystając z transportu drogowego. Taka metoda transportu generuje szereg korzyści w postaci obniżonych kosztów przejazdu drogą lądową oraz większej decyzyjności w planowaniu trasy opartej o lokalizację wykonania kabotażu. W Szwecji dopuszczalne są maksymalnie trzy kabotaże wykonane w ciągu siedmiu dni od ostatniego rozładunku w ramach przychodzącego transportu międzynarodowego. Po tym czasie kierowca oraz firma mają obowiązek przeprowadzenia „colling off”, czyli 4-dnioweji przerwy przed kolejnym wykonaniem kabotażu w tym samym państwie. Warto nadmienić, że pojazdy wykorzystywane do transportu międzynarodowego muszą przed upływem 8 tygodni od opuszczenia kraju zarejestrowania powrócić do mieszczącej się w nim bazy eksploatacyjnej i udokumentować całe zdarzenie.

Ograniczenia prędkości w Szwecji

Przepisy drogowe w Szwecji są zbliżone do polskich zasad ruchu drogowego. Ulicznego tłoku możemy spodziewać się jedynie w większych miastach, a im bardziej na północ, tym drogi stają się coraz bardziej zaniedbane. Kultura jazdy w Szwecji jest bardzo wysoka, a szwedzcy kierowcy bardzo cenią sobie stosowanie się do przepisów drogowych. Aby sprawnie poruszać się na terenie Szwecji, należy dostosować się do obowiązujących zasad ruchu drogowego.

 • w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jednak w pobliżu szkół - 30 km/h,
 • na autostradach - 90 km/h,
 • na drogach ekspresowych - 80 km/h,
 • na drogach lokalnych oraz górskich 80 km/h lub 70 km/h w zależności od znaków, lub pogody.

Szwecja - transport drogowy Omida

Wymogi drogowe obowiązujące w Szwecji

Jazda z naczepą wiąże się z pewnymi wymogami dotyczącymi wyposażenia pojazdu takimi jak łańcuchy przeciwpoślizgowe w okresie zimowym czy opony o minimalnym bieżniku (latem 1,6 mm, zimą 3 mm). Szwecja jest krajem przyjaznym kierowcom, oferując wiele udogodnień w postaci obszernych miejsc i placów parkingowych objętych monitoringiem.

Autonomiczne pojazdy w Szwecji

Firma Volvo wyprodukowała pierwszy w historii autonomiczny pojazd drogowy, który pełni rolę samochodu dostawczego i ciągnika w jednym. Tego typu pojazdy odnalazły się świetnie w sektorze transportowym. Autonomiczne maszyny funkcjonują regularnie na niektórych trasach, obsługując różnego rodzaju zlecenia. Podczas organizowania transportu do Szwecji warto rozważyć wykorzystanie pojazdu oznaczonego jako Volvo Vera — ma on obniżyć koszty operacyjne transportu o 60% oraz nie przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska. Promocja pojazdów autonomicznych powoduje, że ich popularność oraz chęć wykorzystania w różnych sektorach gospodarki wciąż rośnie — jest to korzystne, innowacyjne rozwiązanie dla osoby, która zleca transport ładunku.

Volvo Vera - Omida transport drogowy

Zaplanuj transport ze Szwecji

Jesteśmy Polską Firmą Transportową z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Oferujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski do Szwecji. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Szwecji lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.