W 2022 odbieramy 200 nowych naczep przeznaczonych do Transportu Intermodalnego

W 2022 odbieramy 200 nowych naczep przeznaczonych do Transportu Intermodalnego | Omida Logistics

Omida inwestuje w nowe rozwiązania dla swoich klientów - w 2022 roku odbierzemy 200 naczep przeznaczonych do transportu intermodalnego. Naczepy intermodalne wyprodukowane dla Omida przez firmę Wielton umożliwią transport towarów wykorzystując jedną jednostkę ładunkową na całej trasie, bez potrzeby przeładunku towarów. To bardzo ważny krok dla naszej marki, będący jednym z elementów zawartych w strategii zrównoważonego rozwoju Omida Group na lata 2021-2023.

Od ponad 10 lat zajmujemy się transportem drogowym i doskonale znana jest nam istota i wartość tej formy transportu. Zalety transportu drogowego zwłaszcza na terenie Europy umożliwiają utrzymanie łańcucha dostaw we wszystkich sektorach gospodarki. Tyczy się to zarówno dostaw lokalnych, krajowych jak i dostaw realizowanych w ramach wewnątrzwspólnotowych umów pomiędzy producentami i dystrybutorami produktów oraz gigantami przemysłu posiadającymi rozbudowaną sieć fabryk, magazynów i sklepów. Bez transportu drogowego rozwój i funkcjonowanie gospodarki całej Europy byłoby zagrożone. Mając na uwadze znaczenie tej formy transportu, ale jednocześnie biorąc pod uwagę wpływ energochłonności i szkodliwego wpływu na środowisko zdecydowaliśmy o inwestycji w naczepy przeznaczone do transportu intermodalnego. To rozwiązanie pozwoli na transport towarów przy wykorzystaniu ekologicznej formy transportu jakim jest kolej elektryczna na 80-90% trasy, a 10-20% czyli transfer na i z terminala poprzez lokalnie zakontraktowanych przewoźników w tej samej naczepie wykorzystując ciągnik siodłowy do przetransportowania naczepy i odebrania kolejnej z terminala i dostawę do lokalnego odbiorcy.

Transport Intermodalny 1

Transport Intermodalny 3

Jakie korzyści oferuje transport intermodalny?

Ostatnie lata pokazały jak bardzo istotne jest wychodzenie na przód i myślenie o rozwiązaniach Oprócz transportu oferujemy usługę logistyki i spedycji. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w bieżącym roku zakupiliśmy 200 naczep, które umożliwią nam transport intermodalny. Dzięki zakupionym naczepom mamy możliwość transportu co najmniej dwoma jego gałęziami. W Omida wiemy jak ważna ekologia, dlatego korzystając z transportu intermodalnego mamy możliwość zredukowania spalin aż o 60%. Zdecydowaliśmy się na zakup aż tylu naczep, ponieważ wiemy, że transport intermodalny należy do transportu przyszłości.

Transport Intermodalny 4

Transport Intermodalny 6

Jakie zalety posiada transport intermodalny?

Transport intermodalny przede wszystkim pozwala na redukcję kosztów. Dlatego, że na transport tego rodzaju składa się transport drogowy, kolejowy, morski oraz lotniczy zapewniamy szybsze i terminowe dostarczenie ładunku. To, co nas charakteryzuje to możliwość transportu do każdego miejsca w kraju i za granicą. Zakup 200 dedykowanych naczep do transportu intermodalnego pozwoli nam obsłużyć większą liczbę ładunków w tym samym czasie. Transport intermodalny zapewnia przede wszystkim zwiększenie naszych możliwości jednorazowego przewozu większej partii ładunku. Przewozimy transportem intermodalnym rzeczy drobnicowe, ale także wielkogabarytowe. Ze względu na fakt, że posiadamy możliwość transportu intermodalnego nasz poziom dostępności wzrósł wraz z poziomem jakości usług.

Przeczytaj również

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics | Omida Logistics

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics

Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, pozyskiwaniu i obsłudze klientów. Przez ponad 30 lat działalności zarządzał zespołami liczącymi nawet 350 osób, operującymi na terenie całej Europy.

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg | Omida Logistics

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg

Nasza nowa linia kolejowa na trasie Poznań-Duisburg zapewnia dwa odjazdy z Polski oraz dwa odjazdy z Niemiec tygodniowo. Zapraszamy na reportaż z uroczystego otwarcia nowej linii w Gądkach.

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy | Omida Logistics

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy

Z przyjemnością przedstawiamy nowego Dyrektora Handlowego, Pawła Pietrzaka, który dołączył do Omida Logistics, aby wzmocnić nasz zespół w działaniach związanych z pozyskiwaniem i obsługą klientów kontraktowych.

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite | Omida Logistics

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite

Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite podpisały list intencyjny, rozpoczynający proces zjednoczenia trzech spółek portfelowych OMIDA Group

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone