Transport Intermodalny Niemcy | Omida Logistics

Transport Intermodalny Niemcy

✓ Transport intermodalny ✓ Intermodal ✓ Transport ekologiczny ✓ Nowe naczepy intermodalne ✓ Szybka wycena online.

Ekologiczny transport z Polski do Niemiec? Wybierz transport intermodalny. Posiadamy ponad 200 nowych naczep intermodalnych. Szybka wycena transportu.

Ekologiczny transport z Polski do Niemiec? Wybierz transport intermodalny. Posiadamy ponad 200 nowych naczep intermodalnych. Szybka wycena transportu. | Omida Logistics

Ekologiczny transport Polska — Niemcy

Transport intermodalny między Polską a Niemcami może obejmować wykorzystanie różnych środków transportu, takich jak transport drogowy czy kolejowy.

Można również zdecydować się na wykorzystanie terminali intermodalnych, gdzie ładunki są przeładowywane między różnymi środkami transportu, takimi jak auta ciężarowe oraz pociągi.

W ramach transportu intermodalnego najczęściej wykorzystujemy połączenie pociągu - dla długich dystansów oraz samochód ciężarowy (na trasach dowozowych i odwozowych). Dzięki rozbudowanej sieć połączeń kolejowych między Polską a Niemcami, jeden pociąg może przetransportować nawet 36 naczep intermodalnych z Polski do Niemiec.

Omida Intermodal

Ekologiczny transport przyszłości

W zielonej transformacji UE w ramach pakietu FIT FOR 55, transport intermodalny odgrywa znaczącą rolę dostarczając zrównoważonych i efektywnych rozwiązań logistycznych. Poprzez integrację różnych rodzajów transportu, przejście na bardziej ekologiczne opcje, wykorzystanie infrastruktury, zapewnienie efektywnych operacji i zgodność z inicjatywami UE, transport intermodalny przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i budowy bardziej zrównoważonej przyszłości. Jako firma Omida Logistics zobowiązujemy się do przyjęcia rozwiązań intermodalnych i współpracy z naszymi partnerami, aby wspólnie przyspieszyć transformację na rzecz bardziej ekologicznego i odpornego sektora transportu w UE.

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Niemczech:

Niemcy to jeden z największych producentów przemysłowych na świecie, z rozwiniętą i zróżnicowaną gospodarką. Poniżej przedstawiam kilka najważniejszych ośrodków przemysłowych w Niemczech:

Zagłębie Ruhry - to największy ośrodek przemysłowy w Niemczech, skupiający się na przemyśle ciężkim, takim jak hutnictwo, produkcja stali, maszyn i urządzeń, a także przemysł chemiczny.

Bawaria - to region przemysłowy, w którym działa wiele firm z branży motoryzacyjnej, elektronicznej i lotniczej.

Stuttgart - to ośrodek przemysłowy związany z produkcją samochodów i motocykli, a także z przemysłem lotniczym i maszynowym.

Frankfurt nad Menem - to ośrodek finansowy, ale także ważny ośrodek przemysłowy, w którym działa wiele firm z branży motoryzacyjnej i lotniczej.

Hamburg - to największy port w Niemczech i jedno z najważniejszych centrów logistycznych, związanym z przemysłem chemicznym, maszynowym i elektrotechnicznym.

Lipsk - to ośrodek przemysłowy, w którym działa wiele firm z branży motoryzacyjnej, a także przemysł chemiczny i maszynowy.

Dzięki rozbudowanej sieci połączeń realizujemy transport międzynarodowy do Niemiec.

Zalety transportu intermodalnego w relacji Polska-Niemcy

EKOLOGIA Transport intermodalny pozwala zredukować emisję CO2 nawet o 70%.

BEZPIECZEŃSTWO Transport intermodalny minimalizuje możliwość wystąpienia niepożądanych zdarzeń i sytuacji losowych - zniszczenia lub zagubienia towaru, wypadków i kradzieży.

OPTYMALIZACJA Transport intermodalny, dzięki terminowym kontraktom gwarantuje stałość ceny za transport - co często obniża koszty nawet do 50% w porównaniu do transportu drogowego.

Korzyścią z transportu intermodalnego jest to, że umożliwia on osiągnięcie niższych kosztów transportu i zmniejszenie wpływu na środowisko dzięki większej powierzchni ładunkowej.

Transport intermodalny - międzynarodowy

W ramach transportu intermodalnego realizujemy:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.