Wywiad: Omida Intermodal - czyli jak zachować balans między ekologią i efektywnością? | Wywiad z Łukaszem - Dyrektorem Produktu Intermodalnego

Wywiad:  Omida Intermodal - czyli jak zachować balans między ekologią i efektywnością? | Wywiad z Łukaszem - Dyrektorem Produktu Intermodalnego | Omida Logistics

Omida Intermodal to projekt, który od 2 lat rozwija OMIDA Group. Dzisiaj przedstawiamy Łukasza, który jest odpowiedzialny za rozwój marki Omida Intermodal. Łukasz powtarza, że “jeżeli nie można robić czegoś efektywnie to lepiej nie robić tego wcale.” To osoba o dużym doświadczeniu oraz szczególnym podejściu do prowadzenia zespołu. Zamiast pracy w swoim gabinecie wybrał miejsce w open space, gdzie stacjonuje jego intermodalny team. Zapytany, dlaczego zmienił swoje biurko, odpowiedział “muszę być tam, gdzie się dzieje - tutaj jest środek najważniejszych wydarzeń”. Poznajcie Łukasza, Dyrektora Produktu Intermodalnego - Omida Intermodal.

Cześć Łukasz, chcemy poznać kilka informacji o Tobie i marce Omida Intermodal. Powiedz nam, za co aktualnie jesteś odpowiedzialny oraz jakie jest Twoje doświadczenie?

Łukasz: Generalnie jestem odpowiedzialny za rozwój produktu Omida Intermodal. Od tego roku jako Dyrektor Produktu odpowiadam za efektywność finansową oraz operacyjną tego działu. Logistyką zajmuje się już 15 lat, w swojej karierze zawodowej obejmowałam takie stanowiska jak kontroler, spedytor, a potem po 6 miesiącach kierownik transportu w kilku firmach logistycznych w kraju i za granicą. Pracowałem zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Szwecji. Prowadziłem brytyjski oddział w jednej z firm, zajmującej się transportem intermodalnym w Polsce. Mam również doświadczenie w transporcie ponadgabarytowym oraz project cargo. Natomiast specjalizację w kierunku transportu intermodalnego wybrałem 5 lat temu, kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z transportem intermodalnym. Zaczynałem od obsługi ostatniej mili takiego transportu, a z czasem zostałem kierownikiem całego działu intermodal na kierunku brytyjskim.

Omida Intermodal

Jakie zadania Twój departament realizuje i na co w tym roku kieruje główny focus?

Łukasz: Współmodalność transportu to dzisiaj klucz do świadomego korzystania z zasobów. Transport intermodalny spełnia wymagania, które stawia UE w zakresie zrównoważonego rozwoju transportu. Zyskuje na tym nasze środowisko i Klient, któremu gwarantujemy utrzymanie stawek przez dłuższy okres czasu, ponieważ koszty transportu są rozłożone na wiele jednostek transportowych. Brak terminowości dostaw sprawia, że transport intermodalny jest niekonkurencyjny względem transportu kołowego, dlatego nasz unikalny model łączenia rozwiązań drogowych i intermodalnych gwarantuje Klientom Omida Intermodal terminowość dostaw, co jest rzeczą kluczową.

Zadaniem mojego zespołu jest rozwinięcie produktu intermodalnego, ekonomiczne zbalansowanie i przede wszystkim rozpowszechnienie usługi wśród nowych oraz obecnych Klientów OMIDA Group.

Stawiamy sobie ambitne zadanie - przenieść, jak największy volumen transportowy z rozwiązań kołowych na rozwiązania intermodalne. Dział Omida Intermodal tworzy oferty ekologicznego a zarazem terminowego transportu.

Co Ci się najbardziej spodobało w firmie i dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do OMIDA Group?

Łukasz: Powiem tak, dla mnie liczy się głównie podejście do ludzi oraz to czy firma, którą reprezentuje, dba o swoich pracowników. Pracowałem w wielu miejscach, ale tam, gdzie inwestuje się w ludzi i tworzy kulturę organizacji nastawioną na wsparcie, widać postęp i rozwój. Lata temu pracowałem za granicą w firmie, która wyznawała takie wartości, długo w Polsce szukałem miejsca, które jest nastawione na sukces nie kosztem pracownika, ale dzięki i w zgodzie z pracownikiem. Takim miejscem jest dla mnie firma Omida.

Obserwowałem na LinkedIn moich kolegów z branży, którzy pracują w firmie Omida, cieszyłem się z ich sukcesów i widziałem, że inwestuje się tutaj w rozwój zespołu i wyznaje wartości, których tak bardzo poszukiwałem.

Omida Intermodal

Pierwsze sukcesy? 😊

Łukasz: Mamy już pierwszy sukces Omida Intermodal - tzn. implementacja projektu na kierunku niemieckim dla dużego klienta globalnego. Mówimy o wolumenie 800-900 pełnych kółek w ciągu roku. Bez mojego zespołu - Mateusza, Jakuba, Adama, Ady oraz Nikodema, jego implementacja nie byłaby możliwa. Dziękuję mojemu zespołowi za duże zaangażowanie zarówno w ten projekt, jak i codzienną pracę.

Jakie są Twoje „supermoce”?

Łukasz: Efektywność i działanie. Jeżeli nie można robić czegoś efektywnie to lepiej nie robić tego wcale.

Czy opowiesz nam o swoich zainteresowania?

Łukasz: Praktykuję samorozwój, filozofię wschodu oraz psychologię. To rzecz, która wypełnia mój czas, czytam książki w tym temacie i interesuje się medytacją.

Z drugiej stronie jestem “sport addicted” - lubię trenować fitness, kiedyś uprawiałem wspinaczką skalną oraz wschodnie sztuki walki. Z ciekawostek powiem, że zająłem z moją drużyną w Liceum w Nowym Jorku 1 miejsce na mistrzostwach w pływaniu.

Łukasz brzmi jak plan na sukces. Zaangażowany zespół i focus na rozwój. Dziękujemy za wywiad! To było inspirujące! Życzymy Twojemu zespołowi samych pomyślności i realizacji dużych volumenów.

Przeczytaj również

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics | Omida Logistics

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics

Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, pozyskiwaniu i obsłudze klientów. Przez ponad 30 lat działalności zarządzał zespołami liczącymi nawet 350 osób, operującymi na terenie całej Europy.

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg | Omida Logistics

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg

Nasza nowa linia kolejowa na trasie Poznań-Duisburg zapewnia dwa odjazdy z Polski oraz dwa odjazdy z Niemiec tygodniowo. Zapraszamy na reportaż z uroczystego otwarcia nowej linii w Gądkach.

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy | Omida Logistics

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy

Z przyjemnością przedstawiamy nowego Dyrektora Handlowego, Pawła Pietrzaka, który dołączył do Omida Logistics, aby wzmocnić nasz zespół w działaniach związanych z pozyskiwaniem i obsługą klientów kontraktowych.

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite | Omida Logistics

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite

Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite podpisały list intencyjny, rozpoczynający proces zjednoczenia trzech spółek portfelowych OMIDA Group

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone