Transport Drogowy | Omida Logistics

Transport Drogowy

Dowiedz się więcej o rodzajach transportu. Sprawdź najbardziej popularne usługi w transporcie i wybierz odpowiednią dla Twojej działalności.

Transport drogowy to optymalne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą w szybkim czasie przetransportować jednym środkiem transportu cały towar. Wyceń swój transport.

Transport drogowy to optymalne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą w szybkim czasie przetransportować jednym środkiem transportu cały towar. Wyceń swój transport. | Omida Logistics

Transport drogowy, będący nieodzownym elementem współczesnej infrastruktury logistycznej, jest głównym punktem niniejszego artykułu. Omawiając znaczenie transportu drogowego w łańcuchu dostaw, skupiamy się na jego funkcjonowaniu w kontekście działalności firmy Omida, która od kilkunastu lat jest znaczącym graczem na rynku przewozów krajowych i międzynarodowych. Szybkość organizacji i konkurencyjne ceny czynią go preferowanym wyborem dla osób, które potrzebują zorganizować profesjonalny transport. Omida zapewnia wszechstronność dzięki zróżnicowanemu taborowi, umożliwiając transport ładunków różnych gabarytów i wymiarów. Wykorzystanie zalet transportu drogowego pozwala firmie efektywnie odpowiadać na zróżnicowane potrzeby sektorów gospodarczych, co podkreśla jego uniwersalność i dostępność w świadczeniu usług logistycznych.

Spis treści:

 1. Transport drogowy - definicja
 2. Jak dzielimy transport drogowy?
 3. Co przewozi się transportem drogowym?
 4. Statystyki na temat Transportu Drogowego
 5. Rodzaje przewozów w transporcie drogowym
 6. Transport FTL - Full Truck Load
 7. Transport LTL - Less Than Truck Load
 8. Transport paletowy
 9. Transport ponadgabarytowy
 10. Zalety transportu drogowego
 11. Transport Krajowy
 12. Transport Międzynarodowy
 13. Nowości w transporcie drogowym w 2023 roku
 14. Transport drogowy - Usługi komplementarne
 15. Transport drogowy z usługą magazynowania
 16. Transport intermodalny - transport drogowy + inne rodzaje transportu
 17. Mapy połączeń Intermodalnych - Omida Intermodal
 18. Podsumowanie transportu drogowego

Transport drogowy - definicja

Transport‌ ‌drogowy‌ inaczej zwany transportem samochodowym czy kołowym ‌to‌ ‌najpopularniejszy‌ ‌z‌ ‌transportów‌ ‌na‌ ‌lądzie.‌

W Omida transport drogowy obejmuje ‌możliwość‌ ‌przetransportowania‌ ‌towarów‌ ‌w‌ ‌kraju‌ ‌i‌ ‌za‌ ‌granicą.‌ ‌Transport‌ ‌drogowy‌ ‌ze‌ ‌względu‌ ‌na‌ ‌rozwiniętą‌ ‌sieć‌ ‌dróg‌ ‌jest‌ ‌aktualnie‌ ‌najbardziej‌ ‌popularnym‌ ‌rodzajem‌ ‌transportu,‌ ‌ponieważ‌ ‌jest‌ ‌szybki‌ ‌do‌ ‌zorganizowania‌ ‌oraz‌ ‌tańszy w ‌stosunku ‌do‌ ‌innych‌ ‌środków‌ ‌transportu.‌ ‌ ‌W‌ ‌Omida‌ ‌transportem‌ ‌drogowym‌ ‌zajmujemy‌ ‌się‌ ‌już‌ ‌od‌ ‌11‌ ‌lat,‌ ‌a‌ ‌zróżnicowana‌ ‌flota‌ ‌pozwala‌ ‌nam‌ ‌na‌ ‌przewóz‌ ‌ładunków‌ ‌o‌ ‌różnej‌ ‌wielkości‌ ‌i‌ ‌kształcie.‌ ‌ ‌Nie‌ ‌boimy‌ ‌się‌ ‌wyzwań,‌ ‌dlatego‌ ‌w‌ ‌Omida‌ ‌wykorzystujemy‌ ‌transport‌ ‌drogowy‌ ‌do‌ ‌przewozu‌ ‌rzeczy‌ ‌dla‌ ‌każdej‌ ‌z‌ ‌branż.‌ ‌

Transport drogowy Omida

Jak dzielimy transport drogowy?

Głównym kryterium podziału transportu drogowego jest obszar, na którym wykonuje się zlecony przez klienta transport ładunku. Z tego względu możemy wyróżnić transport krajowy oraz transport międzynarodowy. Transport krajowy odbywa się wewnątrz granic administracyjnych Polski pomiędzy wybranymi regionami terytorialnymi. Transport międzynarodowy ma miejsce, gdy ładunek transportowany jest poza obręb terytorium Polski. Transport drogowy może być częścią składową mieszanych gałęzi transportu, do których należą m.in. transport multimodalny oraz transport intermodalny.

Zapoznaj się z naszym wideo, w którym Mateusz Kokosza — Intermodal Project Manager opowiada o transporcie Intermodalnym, którego elementem jest transport drogowy.

Co przewozi się transportem drogowym?

Podczas transportu drogowego w łatwy i kompleksowy sposób można dostarczyć do klienta różnego rodzaju towary, produkty czy urządzenia. Posiadamy dedykowany dla wielu sektorów gospodarki, przejrzysty system doboru transportu. Do jego elementów zaliczyć można:

oraz wiele więcej.

Statystyki na temat Transportu Drogowego

Transport drogowy towarów odgrywa krytyczną rolę przy wytwarzaniu połowy polskiego PKB. Pełni również coraz większą rolę w gospodarce europejskiej. Raport jest kompleksowym opracowaniem, które pokazuje stan rozwoju branży w Polsce i najważniejsze wyzwania przed nią stojące. W ubiegłym roku niektóre dane statystyczne przedstawiały się w następujący sposób:

 • Według Eurostatu w UE zarejestrowano ponad 279 milionów pojazdów silnikowych, w tym 231 milionów samochodów osobowych, 20,7 milionów ciężarówek i 27,7 milionów motocykli.
 • Według danych Ministerstwa Infrastruktury w Polsce w 2021 roku zarejestrowano ponad 385 tysięcy nowych pojazdów, w tym 279 tysięcy samochodów osobowych i 38,5 tysięcy ciężarówek.
 • Transport drogowy w UE stanowił 73% całkowitego przewozu towarów, podczas gdy transport kolejowy stanowił 17%, transport wodny 6%, a transport lotniczy 4%.
 • Średnia długość trasy przewozu towarów drogą lądową w UE w ubiegłym roku wyniosła 267 tys. km, a średnia ilość przewiezionych towarów wyniosła 15,4 tony na jedną trasę.
 • Według Eurostatu, transport drogowy w UE był odpowiedzialny za 21% emisji gazów cieplarnianych związanych z transportem, co stanowiło drugą co do wielkości po transporcie lotniczym emisję gazów cieplarnianych w sektorze transportu. Dzięki temu w 2023 roku nowoczesne techniki logistyczne opierające się o zmniejszenie emisji CO2 stają się lepszą alternatywą dla klasycznego transportu drogowego.

Odsyłamy do strony Głównego Urzędu Statystycznego, na której zamieszczone są raporty przedstawiające statystyki na temat Transportu Drogowego z ubiegłych lat.

Transport ekologiczny - Omida Logistics

Rodzaje przewozów w transporcie drogowym

Transport drogowy ze względu na swoją dostępność można podzielić na kilka rodzajów. W Omida oferta na transport drogowy jest dopasowana indywidualnie do każdego klienta według jego potrzeb. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL posiadamy szereg najlepszych metod przewozu ładunku zarówno na terenie Polski, jak i w relacji z państwami na terenie Europy.

Transport FTL — Full Truck Load

Transport całopojazdowy Full Truck Load przeznaczony dedykujemy dla klientów, którzy mają do przewiezienia dużą ilość towaru. Ten rodzaj transportu jest nazywany transportem całopojazdowym lub kompletnym, ponieważ klient otrzymuje maksymalną przestrzeń ładunkową. Plusem transportu FTL jest to, że środek transportu załadowany jest raz i ulega rozładowaniu dopiero pod wskazanym adresem.

Transport LTL — Less Than Truck Load

Transport LTL polecany jest klientom, którzy potrzebują przetransportować określoną ilość towarów. Transport Less Than Truck Load polecany jest dla ładunków na palecie. Cena transportu drogowego LTL dostosowana jest do ilości miejsca, jaką zajmuje towar, ponieważ klient wynajmuje tylko określone miejsce w jednostce ładunkowej.

Transport paletowy

Wykonujemy transport paletowy towarów ulokowanych na paletach. Jest to bardzo popularny rodzaj transportu wśród realizowanych przez nas zamówień. Odpowiednio zabezpieczony towar na palecie, jest łatwy przy załadunku i rozładunku. Transport drogowy na palecie jest dla nas codziennością, dlatego wykonujemy ten transport do różnych miejscowości w kraju i za granicą.

Transport ponadgabarytowy

W Omida wykonujemy również przewóz towarów wielkogabarytowych. Wiemy, że przewóz takich towarów wymaga doświadczenia i odpowiednich specjalistów. Transport towarów wielkogabarytowych wymaga przede wszystkim odpowiedniej floty pojazdów. Posiadamy wiele gatunków pojazdów i dopasowujemy je indywidualnie, w zależności od wielkości towaru. To, o czym warto wspomnieć, to fakt, że transport drogowy świetnie sprawdza się do przewozu towarów wielkogabarytowych. Odpowiednie zabezpieczenie towaru sprawi, że do miejsca docelowego dotrze on bez naruszeń i w idealnym stanie.

Omida Logistics - transport FTL

Zalety transportu drogowego

Najważniejsze zalety transportu drogowego to:

 • krótki czas dostawy do miejsca wyznaczonego przez klienta,
 • możliwość skorzystania z transportu FTL lub LTL,
 • dostępność oraz możliwość załadunku,
 • możliwość przewozu towarów o szczególnym znaczeniu i szczególnych wymaganiach,
 • elastyczna terminowość dostaw dostosowana do potrzeb klienta,
 • atrakcyjne ceny usług transportowych i duża dostępność podwykonawców.

Gdzie wykorzystujemy transport drogowy?

Wszystkie towary transportujemy na terenie kraju, organizując także spedycję krajową. Transport drogowy wykonujemy także poza granicami kraju, organizując transport międzynarodowy. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zorganizować każdy rodzaj transportu, dbając o najbardziej ekonomiczną i bezpieczną trasę, dobierając odpowiednie ubezpieczenie. Nasi specjaliści zadbają o formalności, a także towar przewożony transportem drogowym.

Transport Krajowy

Od wielu lat specjalizujemy się w transporcie drogowym oraz spedycji na terenie kraju, oraz poza granicami. Przewozimy towary do dużych miast, a także mniejszych miejscowości. W Omida proponujemy naszym klientom transport drogowy na najwyższym poziomie. To, co nas wyróżnia to tysiące zrealizowanych transportów na terenie kraju.

Transport Międzynarodowy

Nadrzędnym celem jest dla nas wysoka jakość usług, dlatego proponujemy naszym klientom transport międzynarodowy do krajów w Unii Europejskiej i poza nią. Najpopularniejszym kierunkiem transportu drogowego jest trasa Niemcy-Polska. Nasz zespół mówi biegle w języku angielskim, niemieckim, hiszpański, czeskim i słowackim.

Nowości w transporcie drogowym w 2023 roku

Rok 2023 będzie przełomowy dla transportu drogowego nie tylko dzięki stałemu rozwojowi sieci dróg i autostrad w kraju i za granicą. Nowoczesne techniki logistyczne w branży TSL stają się lepszym wyborem dla przewoźników. Zmiany, jakich możemy spodziewać się w sektorze transportu ładunków, dotyczą przede wszystkim:

 • Wzrostu popularności pojazdów elektrycznych oraz autonomicznych, które wraz z coraz większym zapotrzebowaniem będą stawały się idealną alternatywą dla klasycznych pojazdów spalinowych. Z pewnością firmy transportowe będą stawiać na samochody o niskiej emisji zanieczyszczeń oraz te wykorzystujące sztuczną inteligencję.
 • Wprowadzenia nowych regulacji dotyczących transportu drogowego, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i redukcję emisji zanieczyszczeń. Powiązane jest to bezpośrednio z nowoczesnym standardem ISO 14001 - dotyczącym systemów zarządzania środowiskowego. Nasza firma uzyskała taki certyfikat w grudniu 2022 roku.
 • Zastosowania dronów w transporcie, w celu kontroli ładunku na trasie (szczególnie na trasie międzynarodowej).
 • Rozwoju inteligentnych systemów logistycznych takich jak inteligentne magazyny, sztuczna inteligencja analizująca dane transportowe oraz zarządzająca efektywnym wykorzystaniem czasu i kosztów.

W czasie 11 lat pozyskiwania cennego doświadczenia zdobyliśmy potrzebną wiedzę i umiejętności, które dają nam możliwość zapewnienia naszego klienta o bezpieczeństwie powierzonego nam załadunku. Skorzystaj z bezpłatnej wyceny transportu! Nasi spedytorzy skontaktują się z Tobą mailowo lub telefonicznie najszybciej jak to możliwe.

Transport drogowy - Usługi komplementarne

Proces transportu drogowego obejmuje nie tylko przewóz towarów, ale także szereg działań wspierających, takich jak rejestracja i nadzorowanie ładunków, logistyka kontraktowa, składowanie i cross-docking, a także etap odprawy celnej. Każdy z tych elementów jest kluczowy dla sprawnego funkcjonowania transportu drogowego, zapewniając kompleksową obsługę od momentu produkcji aż po dostawę końcową.

Transport drogowy - uslugi komplementarne

Transport drogowy z usługą magazynowania

Omida Logistics wzbogaca standardowe usługi transportu drogowego o opcję magazynowania. Nasz centralnie zlokalizowany magazyn w Wypędach (k. Warszawy) umożliwia łatwy dostęp do wszystkich głównych miast Polski, zapewniając efektywną dystrybucję i krótkie terminy realizacji. Z nami Twoje towary są nie tylko w ruchu, ale także bezpiecznie przechowywane i zarządzane, gotowe do dalszego transportu w odpowiednim czasie.

Transport drogowy z usluga magazynowania

Transport intermodalny - transport drogowy + inne rodzaje transportu

Transport intermodalny - transport drogowy + inne rodzaje transportu: Omida Logistics oferuje zintegrowane rozwiązania transportowe, łącząc transport drogowy, kolejowy i morski, aby zapewnić ciągłość przepływu towarów przy użyciu specjalnie przystosowanych naczep i kontenerów. Dzięki temu podejściu, realizujemy dostawy w Europie przez 365 dni w roku, znacząco obniżając emisję CO2 i zwiększając efektywność logistyczną

Transport intermodalny

Mapy połączeń Intermodalnych - Omida Intermodal

Sieć Omida Intermodal ułatwia efektywne przemieszczanie ładunków w Europie, łącząc kluczowe terminale i porty. Oferując zarówno linie intermodalne, jak i multimodalne, Omida Logistics zapewnia elastyczne i zrównoważone rozwiązania transportowe, które są dostosowane do dynamicznych potrzeb rynku i wspierają rozwój międzynarodowej wymiany handlowej. Zobacz, na jakich kierunkach obsługujemy transport intermodalny:

Mapy polaczen intermodalnych

Transport drogowy - Podsumowanie

Podsumowując, transport drogowy odgrywa kluczową rolę w branży logistycznej, a jego znaczenie jest szczególnie widoczne w działalności firmy Omida, która od ponad dekady dostarcza kompleksowe usługi transportowe zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Dzięki rozbudowanej i różnorodnej flocie pojazdów, Omida jest w stanie sprostać oczekiwaniom i wymaganiom klientów z różnych branż, oferując przewóz towarów w sposób szybki, bezpieczny i kosztowo efektywny. W artykule poruszono również kwestie podziału transportu drogowego, rodzajów przewozów, zalet współpracy z Omida, a także nowości i trendów w transporcie drogowym na rok 2023.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak transport drogowy może wspierać Twoją działalność, lub potrzebujesz spersonalizowanej oferty przewozu towarów, skontaktuj się z nami już teraz. Zadbamy o to, aby Twój towar dotarł do miejsca docelowego na czas i w idealnym stanie. Nie czekaj – zleć transport swoich towarów specjalistom z Omida już dziś!

Poznaj inne rodzaje transportu
Powrót do rodzajów transportu
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.