Transport Drogowy | Omida Logistics

Transport Drogowy

Dowiedz się więcej o rodzajach transportu. Sprawdź najbardziej popularne usługi w transporcie i wybierz odpowiednią dla Twojej działalności.

Transport drogowy to optymalne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą w szybkim czasie przetransportować jednym środkiem transportu cały towar. Wyceń swój transport.

Transport drogowy to optymalne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą w szybkim czasie przetransportować jednym środkiem transportu cały towar. Wyceń swój transport. | Omida Logistics

Transport drogowy

Transport drogowy inaczej zwany transportem samochodowym czy kołowym. Rozwinięta sieć dróg w całej Polsce i Europie umożliwia na szybki transport dowolnego towaru.

Transport‌ ‌drogowy‌ ‌to‌ ‌najpopularniejszy‌ ‌z‌ ‌transportów‌ ‌na‌ ‌lądzie.‌ W Omida transport drogowy obejmuje ‌możliwość‌ ‌przetransportowania‌ ‌towarów‌ ‌w‌ ‌kraju‌ ‌i‌ ‌za‌ ‌granicą.‌ ‌Transport‌ ‌drogowy‌ ‌ze‌ ‌względu‌ ‌na‌ ‌rozwiniętą‌ ‌sieć‌ ‌dróg‌ ‌jest‌ ‌aktualnie‌ ‌najbardziej‌ ‌popularnym‌ ‌rodzajem‌ ‌transportu,‌ ‌ponieważ‌ ‌jest‌ ‌szybki‌ ‌do‌ ‌zorganizowania‌ ‌oraz‌ ‌tańszy w ‌stosunku ‌do‌ ‌innych‌ ‌środków‌ ‌transportu.‌ ‌ ‌W‌ ‌Omida‌ ‌transportem‌ ‌drogowym‌ ‌zajmujemy‌ ‌się‌ ‌już‌ ‌od‌ ‌11‌ ‌lat,‌ ‌a‌ ‌zróżnicowana‌ ‌flota‌ ‌pozwala‌ ‌nam‌ ‌na‌ ‌przewóz‌ ‌ładunków‌ ‌o‌ ‌różnej‌ ‌wielkości‌ ‌i‌ ‌kształcie.‌ ‌ ‌Nie‌ ‌boimy‌ ‌się‌ ‌wyzwań,‌ ‌dlatego‌ ‌w‌ ‌Omida‌ ‌wykorzystujemy‌ ‌transport‌ ‌drogowy‌ ‌do‌ ‌przewozu‌ ‌rzeczy‌ ‌dla‌ ‌każdej‌ ‌z‌ ‌branż.‌ ‌

Jak dzielimy transport drogowy?

Głównym kryterium podziału transportu drogowego jest obszar, na którym wykonuje się zlecony przez klienta transport ładunku. Z tego względu możemy wyróżnić transport krajowy oraz transport międzynarodowy. Transport krajowy odbywa się wewnątrz granic administracyjnych Polski pomiędzy wybranymi regionami terytorialnymi. Transport międzynarodowy ma miejsce, gdy ładunek transportowany jest poza obręb terytrotium Polski. Transport drogowy może być częścią składową mieszanych gałęzi transportu, do których należą m.in. transport multimodalny oraz transport intermodalny.

Zapoznaj się z naszym wideo, w którym Mateusz Kokosza opowiada o transporcie intermodalnym, którego elementem jest transport drogowy.

Co przewozi się transportem drogowym?

Podczas transportu drogowego w łatwy i kompleksowy sposób można dostarczyć do klienta różnego rodzaju towary, produkty czy urządzenia. Posiadamy dedykowany dla wielu sektorów gospodarki, przejrzysty system doboru transportu. Do jego elementów zaliczyć można:

oraz wiele więcej.

Rodzaje przewozów w transporcie drogowym

Transport drogowy ze względu na swoją dostępność można podzielić na kilka rodzajów. W Omida oferta na transport drogowy jest dopasowana indywidualnie do każdego klienta według jego potrzeb. Wyróżnia nas na rynku terminowość i współpraca z najlepszymi spedytorami, dlatego relokacja załadunku niezależnie od wskazanego miejsca nie jest dla nas problemem. W czasie 11 lat doświadczenia zdobyliśmy potrzebną wiedzę i umiejętności, które dają nam możliwość zapewnienia naszego klienta o bezpieczeństwie powierzonego nam załadunku.

Transport FTL - Full Truck Load

Transport całopojazdowy Full Truck Load przeznaczony dedykujemy dla klientów, którzy mają do przewiezienia dużą ilość towaru. Ten rodzaj transportu jest nazywany transportem całopojazdowym lub kompletnym, ponieważ klient otrzymuje maksymalną przestrzeń ładunkową. Plusem transportu FTL jest to, że środek transportu załadowany jest raz i ulega rozładowaniu dopiero pod wskazanym adresem.

Transport LTL - Less Than Truck Load

Transport LTL polecany jest klientom, którzy potrzebują przetransportować określoną ilość towarów. Transport Less Than Truck Load polecany jest dla ładunków na palecie. Cena transportu drogowego LTL dostosowana jest do ilości miejsca, jaką zajmuje towar, ponieważ klient wynajmuje tylko określone miejsce w jednostce ładunkowej.

Transport paletowy

Oferujemy transport paletowy towarów ulokowanych na paletach. Jest to bardzo popularny rodzaj transportu wśród realizowanych przez nas zamówień. Odpowiednio zabezpieczony towar na palecie, jest łatwy przy załadunku i rozładunku. Transport drogowy na palecie jest dla nas codziennością, dlatego wykonujemy ten transport do różnych miejscowości w kraju i za granicą.

Transport ponadgabarytowy

W Omida oferujemy również przewóz towarów wielkogabarytowych. Wiemy, że przewóz takich towarów wymaga doświadczenia i odpowiednich specjalistów. Transport towarów wielkogabarytowych wymaga przede wszystkim odpowiedniej floty pojazdów. Posiadamy wiele gatunków pojazdów i dopasowujemy je indywidualnie, w zależności od wielkości towaru. To, o czym warto wspomnieć, to fakt, że transport drogowy świetnie sprawdza się do przewozu towarów wielkogabarytowych. Odpowiednie zabezpieczenie towaru sprawi, że do miejsca docelowego dotrze on bez naruszeń i w idealnym stanie.

Omida Logistics - transport FTL

Zalety transportu drogowego

Najważniejsze zalety transportu drogowego to:

 • krótki czas dostawy do miejsca wyznaczonego przez klienta,
 • możliwość skorzystania z transportu FTL lub LTL,
 • dostępność oraz możliwość załadunku,
 • możliwość przewozu towarów o szczególnym znaczeniu i szczególnych wymaganiach,
 • elastyczna terminowość dostaw dostosowana do potrzeb klienta,
 • atrakcyjne ceny usług transportowych i duża dostępność podwykonawców.

Dokąd przewozimy?

Wszystkie towary transportujemy na terenie kraju, organizując także spedycję krajową. Transport drogowy wykonujemy także poza granicami organizując transport międzynarodowy. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zorganizować każdy rodzaj transportu, dbając o najbardziej ekonomiczną i bezpieczną trasę dobierając odpowiednie ubezpieczenie. Nasi specjaliści zadbają o formalności, a także towar przewożony transportem drogowym.

Transport Krajowy

Od wielu lat specjalizujemy się w transporcie drogowym oraz spedycji na terenie kraju oraz poza granicami. Przewozimy towary do dużych miast, a także mniejszych miejscowości. W Omida oferujemy naszym klientom transport drogowy na najwyższym poziomie. To, co nas wyróżnia to tysiące zrealizowanych transportów na terenie kraju.

Transport Międzynarodowy

Nadrzędnym celem jest dla nas wysoka jakość usług, dlatego proponujemy naszym klientom transport międzynarodowy do krajów w Unii Europejskiej i poza nią. Najpopularniejszym kierunkiem transportu drogowego jest trasa Niemcy-Polska. Nasz zespół mówi biegle w języku angielskim, niemieckim, hiszpański, czeskim i słowackim.

Poznaj inne rodzaje transportu
Powrót do rodzajów transportu
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.