Transport intermodalny

Transport intermodalny | Omida Logistics
Transport drogowy Omida

Transport Intermodalny w Omida. Czy taki będzie transport przyszłości?

Omida inwestuje w nowe rozwiązania dla swoich klientów. W 2022 roku odbierzemy 200 naczep przeznaczonych do transportu intermodalnego.

Naczepy intermodalne wyprodukowane dla Omida przez firmę Wielton umożliwią, transport towarów wykorzystując jedną jednostkę ładunkową na całej trasie, bez potrzeby przeładunku towarów. To bardzo ważny krok dla naszej marki, będący jednym z elementów zawartych w strategii zrównoważonego rozwoju Omida Group na lata 2021-2023. Więcej na temat transportu intermodalnego - https://omida.pl/transport-intermodalny/

Jaka jest alternatywa dla transportu drogowego?

Od ponad 10 lat zajmujemy się transportem drogowym i doskonale znana jest nam istota i wartość tej formy transportu. Transport drogowy zwłaszcza na terenie Europy umożliwia utrzymanie łańcucha dostaw we wszystkich sektorach gospodarki. Tyczy się to zarówno dostaw lokalnych, krajowych, jak i dostaw realizowanych w ramach wewnątrzwspólnotowych umów pomiędzy producentami i dystrybutorami produktów oraz gigantami przemysłu posiadającymi rozbudowaną sieć fabryk, magazynów i sklepów. Bez transportu drogowego rozwój i funkcjonowanie gospodarki całej Europy byłoby zagrożone. Mając na uwadze znaczenie tej formy transportu, ale jednocześnie biorąc pod uwagę wpływ energochłonności i szkodliwego wpływu na środowisko zdecydowaliśmy o inwestycji w naczepy przeznaczone do transportu intermodalnego. To rozwiązanie pozwoli na transport towarów przy wykorzystaniu ekologicznej formy transportu, jakim jest kolej elektryczna na 80%-90% trasy, a 10%-20%, czyli transfer na i z terminala poprzez lokalnie zakontraktowanych przewoźników w tej samej naczepie bez potrzeby przeładunku towaru.

Jak wygląda naczepa do transportu intermodalnego?

Zobacz załadunek naczepy na terminalu kolejowym: https://www.youtube.com/watch?v=_JtJ5CqARKI

Jakie korzyści oferuje transport intermodalny?

Ostatnie lata pokazały, jak bardzo istotne jest wychodzenie na przód i myślenie o rozwiązaniach ekologicznych, zwłaszcza w transporcie. Korzystając z transportu intermodalnego, zapewniamy redukcję spalin aż o 60% i tym samym oferujemy naszym klientom zmniejszenie śladu węglowego w ich produktach. Wizja zielonej transformacji jest jeszcze bardziej realna ze względu na dostrzeganie potrzeby rozbudowy infrastruktury kolejowej na terenie naszego kraju i Unii Europejskiej. Czujemy się odpowiedzialni za środowisko i jeśli mamy możliwość wyboru mniej lub bardziej ekologicznych rozwiązań, to wybór jest dla nas oczywisty. Odpowiednio zarządzając transportem ładunków i wykorzystując nową infrastrukturę między terminalami morskimi i kolejowymi, możemy jeszcze lepiej optymalizować procesy transportowe dla naszych klientów. Oszczędzimy w ten sposób czas, pieniądze i zapewnimy stałość dostaw w określonych odstępach czasowych.

Dlaczego wybraliśmy transport intermodalny?

Nasza inwestycja w transport intermodalny jest podyktowana strategią zrównoważonego rozwoju przewidzianą dla Grupy Omida.

Kluczowe dla tego projektu cele to:

  • Zapewnienie ekologicznej formy transportu dla naszych klientów
  • Zwiększenie możliwości załadunkowych i transportowych na określonych kierunkach
  • Ulepszenie procesu zarządzania łańcuchem dostaw przy wykorzystaniu sieci partnerskiej i lokalnych przewoźników drogowych

Ważnym aspektem wyboru tego kierunku jest wizja transportu przyszłości opierająca się o rozwiązania ekologiczne, cyfrową automatyzacjęautomatyzacje procesów oraz systemy zarządzania przestrzenią załadunkową i magazynową w ramach Omida Group. To właśnie wizja przyszłości motywuje nas do wychodzenia naprzeciw wymaganiom, jakie stawia przed nami nasza planeta. TOGETHER WE ARE STRONG

Przeczytaj również

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics | Omida Logistics

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics

Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, pozyskiwaniu i obsłudze klientów. Przez ponad 30 lat działalności zarządzał zespołami liczącymi nawet 350 osób, operującymi na terenie całej Europy.

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg | Omida Logistics

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg

Nasza nowa linia kolejowa na trasie Poznań-Duisburg zapewnia dwa odjazdy z Polski oraz dwa odjazdy z Niemiec tygodniowo. Zapraszamy na reportaż z uroczystego otwarcia nowej linii w Gądkach.

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy | Omida Logistics

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy

Z przyjemnością przedstawiamy nowego Dyrektora Handlowego, Pawła Pietrzaka, który dołączył do Omida Logistics, aby wzmocnić nasz zespół w działaniach związanych z pozyskiwaniem i obsługą klientów kontraktowych.

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite | Omida Logistics

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite

Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite podpisały list intencyjny, rozpoczynający proces zjednoczenia trzech spółek portfelowych OMIDA Group

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone