Transport Polska Irlandia | Omida Logistics

Transport Polska Irlandia

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Irlandia jest krajem, do którego świadczymy usługi transportowe. Zapoznaj się z głównymi zaleceniami dotyczącymi transportu importu oraz eksportu do i z Irlandii.

Irlandia jest krajem, do którego świadczymy usługi transportowe. Zapoznaj się z głównymi zaleceniami dotyczącymi transportu importu oraz eksportu do i z Irlandii. | Omida Logistics

Położenie Irlandii pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Irlandzkim wymaga dopasowania odpowiedniej metody transportu ładunku.

Transport Polska — Irlandia

Infrastruktura Irlandii dzieli się na cztery główne gałęzie: transport drogowy, kolejowy, lotniczy i morski. Ze względu na wyspiarski charakter państwa transport morski jest najlepiej rozwiniętą i największą gałęzią handlu międzynarodowego w Irlandii, dlatego bardzo często transport pomiędzy Polską a Irlandią odbywa się drogą morską. W Irlandii funkcjonuje aż 49 portów morskich. Najwięcej znajduje się ich w centralno-zachodniej, centralno-wschodniej i południowej części wybrzeża. Daje to więc duże możliwości przewozowe za pośrednictwem np. transportu kabotażowego. Przygotowujemy ofertę indywidualnie dedykowaną dla każdego klienta.

Transport z Polski do Irlandii

Irlandia należy do archipelagu Wysp Brytyjskich, jest trzecią co do wielkości wyspą Europy — zaraz po Islandii oraz po Wielkiej Brytanii, do której także świadczymy wiele rodzajów usług transportowych. Z racji swojego położenia transport do Irlandii musi być odpowiednio zaplanowany. Przydatne w organizacji transportu do tego kraju staje się ustalenie miejsca docelowego ładunku oraz wybór, w którym klient decyduje o rodzaju transportu, który zostanie zastosowany do wykonania operacji. Dzięki odpowiedniej technice doboru przewozu jesteśmy w stanie dostarczyć ładunek do każdej miejscowości w Irlandii. Wśród nich możemy wymienić m.in.:

 • Dublin
 • Cork
 • Galway
 • Limerick
 • Wateford

Najważniejsze trasy przebiegające przez Irlandię

Irlandia to kraj wyspiarski w Europie, składający się z dwóch części: Republiki Irlandii na południu i Irlandii Północnej na północy, która jest częścią Wielkiej Brytanii. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał drogowy w Irlandii, wykorzystujemy następujące drogi:

 • Autostrada M1 - biegnie od Dublinu na wschodzie, przez Droghedę i Dundalk, do granicy z Irlandią Północną na północy. Jest to główna autostrada łącząca Dublin z Belfastem.
 • Autostrada M6 - prowadzi z Dublina na zachód, przez Athlone i Galway, do Clifden na wybrzeżu Atlantyku. Jest to ważna autostrada, łącząca stolicę z zachodnią częścią kraju.
 • Autostrada M7 - łączy Dublin z południem, przez Naas, Kildare, Portlaoise i Limerick, do Bunratty na wybrzeżu Atlantyku. Jest to ważna autostrada, łącząca stolicę z południową i zachodnią częścią kraju.
 • Autostrada M8 - biegnie z Dublina na południowy wschód, przez Cashel i Mitchelstown, do Cork na południowym wybrzeżu. Jest to ważna autostrada, łącząca stolicę z drugim co do wielkości miastem kraju.
 • Autostrada M9 - przez Kilkenny i Waterford, do miasta Carlow. Jest to ważna autostrada, łącząca stolicę z południową częścią kraju.
 • Droga N11 - prowadzi z Dublina na południe, przez Wicklow i Wexford, do miasta Rosslare Harbour, z którego kursują promy do Walii. Jest to ważna droga, łącząca stolicę z południowo-wschodnią częścią kraju.

W Irlandii obowiązuje ruch lewostronny. Aby sprawnie poruszać się po ponad 6200 km dróg w tym kraju, należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do znaków drogowych, a nade wszystko zapoznać się z poniższymi informacjami przybliżającymi wymagania i przepisy ruchu drogowego w Irlandii.

Transport FTL Irlandia - Omida Logistics

Ograniczenia prędkości w Irlandii

W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 mil na godzinę, czyli około 50 km/h dla wszystkich typów pojazdów. Wykaz pozostałych prędkości dla ciężarówek do 3,5t oraz dla pojazdów z ładunkiem przekraczających tę wartość:

 • na autostradach 80 km/h,
 • na drogach ekspresowych 80 km/h,
 • na pozostałych drogach poza terenem zabudowanym 80 km/h.

Warto także uwzględnić parametry pojazdów, których przekroczenie grozi nałożeniem mandatu lub dalszym zakazem jazdy na terenie Irlandii. Dopuszczalna szerokość pojazdów poruszających się po irlandzkich drogach nie może przekroczyć 2,55 m, wysokość 4 m, a dopuszczalna długość zespołu pojazdów nie może być większa niż 18,75 m.

Przewóz ładunków do/z Irlandii

Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszy się transport ładunków różnych sektorów gospodarki. Najważniejszymi gałęziami gospodarki Irlandii stały się branże:

Ma to realne przełożenie na handel z innymi krajami unijnymi, ponieważ branże te mają duży wpływ na rozwój gospodarki regionalnej. Biorąc pod uwagę tak rozwinięte gałęzie przemysłu, zapotrzebowanie na transport do i z Irlandii jest regularnie powiększane, co za tym idzie, nasza firma realizuje wiele zleceń na terenie całej Irlandii.

Dublin - Omida Logistics

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Irlandii

 • Dublin — stolica i największe miasto Irlandii, które jest ośrodkiem przemysłu chemicznego, farmaceutycznego oraz technologicznego. W Dublinie znajdują się również centra badawczo-rozwojowe oraz wiele przedsiębiorstw z branży usługowej.
 • Cork — drugie co do wielkości miasto Irlandii, które jest ośrodkiem przemysłu chemicznego, farmaceutycznego oraz elektronicznego. W Cork znajdują się również centra badawczo-rozwojowe i wiele przedsiębiorstw z branży usługowej.
 • Limerick — trzecie pod względem wielkości miasto Irlandii, które jest ośrodkiem przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, elektronicznego oraz motoryzacyjnego. W Limerick znajduje się również centrum badawczo-rozwojowe firmy Dell.
 • Galway — miasto leżące na zachodnim wybrzeżu Irlandii, które jest ośrodkiem przemysłu elektronicznego, informatycznego oraz biotechnologicznego.
 • Waterford — miasto położone na południowym wschodzie Irlandii, które jest ośrodkiem przemysłu chemicznego, farmaceutycznego oraz elektronicznego.

Zaplanuj transport z Omida Logistics

W Omida Logistics zapewnimy nie tylko transport, ale również usługi logistyczne. Dokładamy wszelkich starań, aby droga z Polski do Irlandii była jak najbardziej ekonomiczna, a transport przebiegał sprawnie przy wykorzystaniu najnowszych metod zabezpieczenia ładunku. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Irlandii lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.