Transport Polska Irlandia | Omida Logistics

Transport Polska Irlandia

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Irlandia jest krajem, do którego świadczymy usługi transportowe. Zapoznaj się z głównymi zaleceniami dotyczącymi transportu importu oraz eksportu do i z Irlandii.

Irlandia jest krajem, do którego świadczymy usługi transportowe. Zapoznaj się z głównymi zaleceniami dotyczącymi transportu importu oraz eksportu do i z Irlandii. | Omida Logistics

Położenie Irlandii pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Irlandzkim wymaga dopasowania odpowiedniej metody transportu ładunku.

Transport Polska — Irlandia

Infrastruktura Irlandii dzieli się na cztery główne gałęzie: transport drogowy, kolejowy, lotniczy i morski. Ze względu na wyspiarski charakter państwa transport morski jest najlepiej rozwiniętą i największą gałęzią handlu międzynarodowego w Irlandii, dlatego bardzo często transport pomiędzy Polską a Irlandią odbywa się drogą morską. W Irlandii funkcjonuje aż 49 portów morskich. Najwięcej znajduje się ich w centralno-zachodniej, centralno-wschodniej i południowej części wybrzeża. Daje to więc duże możliwości przewozowe za pośrednictwem np. transportu kabotażowego. Przygotowujemy ofertę indywidualnie dedykowaną dla każdego klienta.

Transport z Polski do Irlandii

Irlandia należy do archipelagu Wysp Brytyjskich, jest trzecią co do wielkości wyspą Europy — zaraz po Islandii oraz po Wielkiej Brytanii, do której także świadczymy wiele rodzajów usług transportowych. Z racji swojego położenia transport do Irlandii musi być odpowiednio zaplanowany. Przydatne w organizacji transportu do tego kraju staje się ustalenie miejsca docelowego ładunku oraz wybór, w którym klient decyduje o rodzaju transportu, który zostanie zastosowany do wykonania operacji. Dzięki odpowiedniej technice doboru przewozu jesteśmy w stanie dostarczyć ładunek do każdej miejscowości w Irlandii. Wśród nich możemy wymienić m.in.:

 • Dublin
 • Cork
 • Galway
 • Limerick
 • Wateford

W Irlandii obowiązuje ruch lewostronny. Aby sprawnie poruszać się po ponad 6200 km dróg w tym kraju, należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do znaków drogowych, a nade wszystko zapoznać się z poniższymi informacjami przybliżającymi wymagania i przepisy ruchu drogowego w Irlandii.

Transport FTL Irlandia - Omida Logistics

Ograniczenia prędkości w Irlandii

W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 mil na godzinę, czyli około 50 km/h dla wszystkich typów pojazdów. Wykaz pozostałych prędkości dla ciężarówek do 3,5t oraz dla pojazdów z ładunkiem przekraczających tę wartość:

 • na autostradach 80 km/h,
 • na drogach ekspresowych 80 km/h,
 • na pozostałych drogach poza terenem zabudowanym 80 km/h.

Warto także uwzględnić parametry pojazdów, których przekroczenie grozi nałożeniem mandatu lub dalszym zakazem jazdy na terenie Irlandii. Dopuszczalna szerokość pojazdów poruszających się po irlandzkich drogach nie może przekroczyć 2,55 m, wysokość 4 m, a dopuszczalna długość zespołu pojazdów nie może być większa niż 18,75 m.

Przewóz ładunków do/z Irlandii

Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszy się transport ładunków różnych sektorów gospodarki. Najważniejszymi gałęziami gospodarki Irlandii stały się branże:

Ma to realne przełożenie na handel z innymi krajami unijnymi, ponieważ branże te mają duży wpływ na rozwój gospodarki regionalnej. Biorąc pod uwagę tak rozwinięte gałęzie przemysłu, zapotrzebowanie na transport do i z Irlandii jest regularnie powiększane, co za tym idzie, nasza firma realizuje wiele zleceń na terenie całej Irlandii.

Dublin - Omida Logistics

Zaplanuj transport z Omida Logistics

W Omida Logistics zapewnimy nie tylko transport, ale również usługi logistyczne. Dokładamy wszelkich starań, aby droga z Polski do Irlandii była jak najbardziej ekonomiczna, a transport przebiegał sprawnie przy wykorzystaniu najnowszych metod zabezpieczenia ładunku. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Irlandii lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.