Poznaj Nas

Polski Lider transportu drogowego w kraju i Europie. Omida Logistics jest marką wchodzącą w skład grupy OMIDA S.A. powstała w 2010 roku. Nasza struktura składa się z 20 oddziałów w całej Polsce, którą reprezentuje ponad 200 spedytorów oraz sieć kilkuset przewoźników w kraju i Europie.

Nieprzerwanie od 10 lat realizujemy strategię dynamicznego rozwoju. Założycielami Omida Logistics jest Bartłomiej Glinka i Marek Rostkowski. Centrala Omida Logistics znajduje się w gdańskim ośrodku biznesowym - Olivia Business Centre w budynku Olivia Four na 9 piętrze.

Biura Omida Logsitics

Gdańsk
Gdynia
Toruń
Bydgoszcz
Częstochowa
Katowice
Kraków
Lublin
Wyszków
Poznań
Radzymina
Warszawa
Wrocław
Szczecin
Łódź
Kórnik
Białystok
Starachowice
Nowa Sól
Biała Podlaska

Historia

2010
listopad
 • Założenie spółki i otwarcie pierwszego biura na ul. Oliwskiej w Nowym Porcie
2011
maj
 • Nowa Siedziba Firmy na ul. Reja w Sopocie
sierpień
 • Otwarcie pierwszego oddziału Omida Logistics w Katowicach
2012
maj
 • Otwarcie Oddziału Omida Logistics w Warszawie
2013
luty
 • Założenie Spółki Omida Finance
kwiecień
 • Otwarcie Oddziału Omida Logistics w PoznaniuZałożenie spółki Virtus Logistics Sp. z o.o.
2015
luty
 • PRZENIESIENIE SIEDZIBY OMIDA LOGISTICS DO OLIVIA BUSINESS CENTRE W GDAŃSKU
2016
kwiecień
 • Założenie Oddziału Virtus Logistics w Katowicach
2017
lipiec
 • Otwarcie oddziału Virtus Logistics w Mielcu
listopad
 • Przekształcenie formy prawnej spółki Omida Sp. z o.o. na spółkę akcyjną Omida S.A.
2019
styczeń
 • Wyodrębnienie produktu skandynawskiego Omida Nordic
marzec
 • Założenie Oddziału Omida Logistics w Lublinie
październik
 • Otwarcie nowego oddziału w Białymstoku
grudzień
 • Wyodrębnienie produktu BPO Champions
2020
październik
 • 10-lecie działalności Omida Group
marzec
 • Założenie Oddziału Omida Logistics w Toruniu
2021
styczeń
 • Wprowadzenie nowego produktu Omida Transport Solution for Paper
marzec
 • Założenie oddziału Omida Logistics w Wyszkowie
 • Otwarcie magazynu Omida Logistics pod Warszawą
kwiecień
 • Wprowadzenie nowego produktu Omida E-commerce
maj
 • Założenie oddziału Omida Logistics w Bydgoszczy
czerwiec
 • Wprowadzenie nowego produktu Transport Intermodalny

Zarząd

Marek Rostkowski

CEO

Od 2002 roku jest związany z branżą TSL. Absolwent studiów MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Współzałożyciel oraz Prezes Omida S.A. Motywują go kolejne sukcesy. Uważa, że ważnym elementem rozwoju każdego człowieka jest możliwość samodoskonalenia się, dlatego jest mentorem w Fundacji Columbus oraz programie rozwoju dla młodzieży licealnej The Grade. Stojąc na czele Omida Group wspiera aktywności na rzecz rozwoju kompetencji pracowników oraz integracji. Zaangażowany w wiele lokalnych inicjatyw. Kieruje się dewizą, że "dzięki uczeniu się i stosowaniu zdobytej wiedzy możesz rozwiązać każdy problem, pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawisz."

Bartłomiej Glinka

CEO

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia z tytułem magistra na specjalności Handel Morski. Absolwent studiów MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Członek Rady Ekspertów Uniwersytetu Gdańskiego. Z branżą TSL związany od ponad 20 lat. Od 2010 z sukcesami zarządza grupą spółek Omida S.A., pomorskiego lidera branży TSL zatrudniającego ponad 500 pracowników. Jest założycielem Akademii Rozwoju Osobistego Columbus.

Poznaj kompleksowe usługi transportowe Omida Logistics

Specjalizujemy się w transporcie drogowym. W naszej ofercie usług logistycznych gwarantujemy realizację dodatkowych działań, takich jak:

FTL

Transport Całopojazdowy

Transport całopojazdowy Full Truck Load - FTL Omida to usługi dedykowane dla klientów, którzy posiadają większą ilość ładunków wypełniających całą przestrzeń ładunkową. Dzięki temu zyskujesz możliwość wyboru najbardziej opłacalnej trasy przejazdu oraz preferencyjne stawki frachtowe. Klienci, którzy wybierają Omida FTL - mają do swojej dyspozycji dedykowanego opiekuna, który zarządza i optymalizuje cały łańcuch dostaw w ramach współpracy.

LTL

Transport Drobnicowy

Niezależnie od rozmiaru przesyłki możesz wybrać produkt Omida LTL. Dzięki usłudze Omida LTL zyskasz korzystna ofertę cenową i krótki termin dostawy. To produkt, który pozwoli zorganizować dostawę pojedynczych ładunków i sprawnie zarządzać Twoim łańcuchem dostaw. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów i dużej ilości transportów, Omida LTL umożliwia przewóz transportu drobnicowego w Polsce i w Europie. Specjalnie dla tego produktu, przygotowaliśmy formularze wyceny transportu drobnicowych. Wejdź i przekonaj się, jak łatwo możesz wycenić swój transport.

Just In Time

Zawsze Na Czas

Produkt dla klienta, dla którego najważniejszy jest czas dostawy. JUST IN TIME pozwala zaprojektować łańcuch dostaw zgodnie z preferencjami klienta. W ramach usługi towar klienta zostaje dostarczony na konkretną datę – bezpośrednio na linię produkcyjną. Usługa dedykowana dla klientów, którzy chcą zmniejszyć poziom zapasów, zredukować koszty związane z magazynowaniem oraz zwiększyć poziom zwrotu z inwestycji.

Door to Door

Pełna Obsługa Spedycyjna

Omida DOOR to DOOR daje ci bezpieczeństwo i gwarancję tego, że dedykowany spedytor zajmie się Twoją przesyłką i będzie odpowiadał za każdy etap jej transportu. Dedykowana usługa dla klientów, dla których liczy się bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu. Wybierając Omida DOOR to DOOR możesz liczyć na doświadczony zespół spedytorów oraz załatwienie wszystkich formalności związanych z realizacja transportu.

Osiągnięcia

W 2019 r. Omida Group otrzymała prestiżową nagrodę miesięcznika Forbes - Diament Forbesa. Przyznawana jest ona najdynamiczniej rozwijającym się firmom w kraju.

W najnowszym zestawieniu Omida Group zajęła 2. miejsce w zestawieniu firm z województwa pomorskiego.

Gazele Biznesu to nagrody wręczane przez Puls Biznesu od 2000 roku. Przyznawane są najdynamiczniej rozwijającym się małym i średnim przedsiębiorstwom. Omida Group została nagrodzona kolejno w 2014, 2015, 2016 i 2018 roku.

Certyfikaty

Certyfikaty jakości są dla nas ważnym elementem organizacji. To dzięki certyfikatom, które posiadamy masz pewność wysokich standardów zarówno w obszarach obsługi, jak usług transportowych. Spełnianie wysokich wymagań jest tym co wyróżnia nas na rynku. Jeśli sprawdzasz nas to bardzo dobrze, robimy to przecież dla Ciebie.

CWB

Certyfikat wiarygodności biznesowej jest potwierdzeniem najwyższej kondycji finansowej, które otrzymują firmy szczególnie wyróżniające się oraz spełniające bardzo wyselekcjonowane kryteria. Jest oferowaną przez nas silną gwarancją stabilności i rentowności.

Certyfikat IFS Logistics

Certyfikowany system bezpieczeństwa żywności podczas transportu IFS Logistics. Pozwala to na monitorowanie zgodności transportu z przepisami żywności, bardziej efektywne wykorzystanie zasobów oraz na rozszerzenie zakresu przewożonych towarów.

GMP+

GMP+ to międzynarodowy system certyfikacji, który jest gwarancją bezpieczeństwa pasz. Standard Dobrych Praktyk Wytwarzania i Transportu Pasz.

ISO 28000

ISO 28000 jest międzynarodową normą systemu zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw. Dzięki niemu wszystkie nasze dostawy są realizowane na czas.

Dla mediów

Na tej stronie znajduje się logotyp oraz księga znaku poprawnego wykorzystywania logotypu Omida Logistics.

Poniżej znajduje się kontakt do działu marketingu naszej firmy. Wszelkie zapytania oraz oferty prosimy kierować na adres mailowy marketing@omida.pl

Kontakt dla mediów

Sandra Płoszaj

Kierownik Marketingu