Transport Polska Anglia | Omida Logistics

Transport Polska Anglia

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Omida zapewnia bezpieczny transport do/z Anglii. Posiadamy szeroki zakres floty samochodowej, która pozwala nam dopasować transport według potrzeb klienta.

Omida zapewnia bezpieczny transport do/z Anglii. Posiadamy szeroki zakres floty samochodowej, która pozwala nam dopasować transport według potrzeb klienta. | Omida Logistics

Zajmujemy się kompleksowo organizacją transportu z Polski do Anglii. Załatwiamy wszelkie formalności i pracujemy z najbardziej doświadczonymi partnerami logistycznymi. Z naszego kraju eksportujemy artykuły spożywcze, maszyny, urządzenia elektryczne, mechaniczne oraz ich części i wiele innych. Nasza oferta jest bogata i dostosowana do klienta. Nasi spedytorzy i logistycy dokładają wszelkich starań, aby transport był na czas.

Transport Polska — Anglia

Anglia stanowi część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii o powierzchni 130 395 km², obejmując południową i centralną część wyspy, granicząc z Walią i Szkocją. Od Francji oddziela ją kanał La Manche. Wyspy Brytyjskie są jednym z najważniejszych punktów gospodarczych nie tylko dla Europy, ale i dla świata. Bardzo dobrze rozwinięty tam przemysł sprawia, że wymiana handlowa z innymi państwami stoi na bardzo wysokim poziomie. Miasta, do których najczęściej organizowane są transporty to

 • Londyn
 • Birmingham
 • Liverpool
 • Leeds

Najważniejsze trasy przebiegające przez Anglię

Anglia to kraj, który jest dobrze skomunikowany drogowo i posiada wiele ważnych tras. Oto kilka najważniejszych dróg i autostrad, które przebiegają przez Anglię:

 • Autostrada M1 - z Londynu na północ przez Leicester, Nottingham, Sheffield i Leeds. Jest to jedna z najważniejszych dróg łączących południe i północ Anglii.
 • Autostrada M25 - to obwodnica Londynu, która łączy autostrady i drogi wokół miasta. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych tras w kraju.
 • Autostrada M6 - prowadzi z Londynu na północny zachód przez Birmingham, Manchester i Liverpool. Jest to jedna z najważniejszych dróg łączących południe i północny zachód Anglii.
 • Autostrada M4 - biegnie z Londynu na zachód przez Reading, Bristol i Cardiff. Jest to ważna trasa łącząca południe Anglii z Walii.
 • Autostrada M5 - łączy Birmingham, Bristol i Exeter. Jest to ważna trasa łącząca Midlands i południowo-zachodnią Anglię.
 • Autostrada M62 - biegnie z Liverpoolu na wschód przez Manchester, Leeds i Hull. Jest to jedna z najważniejszych dróg łączących północny zachód Anglii z północnym wschodem.
 • Autostrada M40 - prowadzi z Londynu na zachód przez Oxford i Birmingham. Jest to ważna trasa łącząca południowe i środkowe Anglię.
 • Droga A1 - łączy Londyn na północ przez Peterborough, Doncaster i Newcastle. Jest to ważna trasa łącząca południową Anglię z północną Anglią i Szkocją.
 • Autostrada M3 - z Londynu na południe i zachód przez Southampton i Bournemouth. Jest to ważna trasa łącząca południowo-zachodnią Anglię z Londynem.
 • Autostrada M23 - biegnie z Londynu na południe przez Gatwick i Crawley. Jest to ważna trasa łącząca Londyn z lotniskiem Gatwick.

Najczęściej transportowane ładunki do Anglii

Przewozy towarów pomiędzy Polską a Anglią realizowane są w obrębie wielu branż. Najczęściej eksportowanymi materiałami z Polski do Anglii są

Jedną z najlepiej rozwiniętych i zmechanizowanych gałęzi przemysłu Anglii jest rolnictwo. Z uwagi na to, na trasie pomiędzy Polską a Anglią eksportowane, jak i importowane są głównie urządzenia i maszyny dedykowane właśnie do branży rolniczej. Z Anglii do Polski importowane są również takie materiały jak

transport polska anglia omida logistics

Rodzaje transportu z Polski do Anglii

Transport pomiędzy Polską a Anglią to przede wszystkim transport drogowy. Większe ilości towarów przewożone są transportem całopojazdowym, lecz przede wszystkim dużą popularnością w transporcie do Anglii cieszy się transport drobnicowy. W przypadku gdy specyfika zlecenia tego wymaga, organizowany jest również transport lotniczy lub morski.

Opłaty drogowe w Anglii

Samochody ciężarowe poruszające się po terytorium Wielkiej Brytanii zobowiązane są do uiszczenia opłaty na niektórych drogach. Miejsca, w których obowiązuje opłata drogowa, uzależnione są od tonażu pojazdu. Pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 t muszą wnieść opłatę za poruszanie się jedynie po autostradzie M6, jednak gdy pojazd przekracza masę 12 ton zobowiązany jest do opłat na wszystkich drogach. Płatny jest również przejazd Eurotunnelem pod kanałem La Manche, obowiązuje tam również zakaz przewozu samochodów wyposażonych w instalację gazową. Wysokość opłaty drogowej uzależniona jest od

 • rodzaju pojazdu
 • ciężaru całkowitego
 • konfiguracji osi

Opłat drogowych w Wielkiej Brytanii można dokonać poprzez internetowy portal operatora pobierającego opłatę, opłacenie winiety na wybranych promach przed wjazdem na terytorium Wielkiej Brytanii lub rozliczenie opłaty drogowej w punktach sprzedaży zlokalizowanych poza terytorium kraju. Opłatę za autostradę M6 można dokonać na stronie internetowej. link

ograniczenia polska anglia omida logistics

Ograniczenia i mandaty w Anglii

W terenie zabudowanym w Anglii obowiązuje ograniczenie prędkości do 48 km/h (30 mil/ godzinę) dla wszystkich pojazdów. Poza terenem zabudowanym samochody ciężarowe muszą stosować się do ograniczenia 80 km/h (50 mil/ godzinę), na drogach ekspresowych 96 km/h (60 mil/ godzinę), a na autostradach 112 km/h (70 mil/ godzinę). Kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości, musi liczyć się z mandatem w wysokości od 100 do 1000 funtów. Przy czym, w przypadku przekroczenia prędkości na autostradzie, maksymalna wysokość mandatu wzrasta do 2500 funtów.

Na terytorium Wielkiej Brytanii istnieją również ograniczenia co do wielkości pojazdu. Pojazd nie może mieć więcej niż 2,55 m szerokości, 4 m wysokości a długość zespołu pojazdów nie może przekraczać 18,75 m.

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Anglii

Anglia to kraj, który ma długą i bogatą historię przemysłową, znaną przede wszystkim z rewolucji przemysłowej w XVIII i XIX wieku.

 • Manchester — znany z przemysłu tekstylnego, szczególnie produkcji bawełny i jedwabiu. Obecnie to ważny ośrodek technologiczny i biurowy, a także centrum handlu i rozrywki.
 • Birmingham — to ważne miasto przemysłowe, które jest znane z produkcji samochodów, elektroniki i metalurgii. Miasto ma również duże znaczenie w sektorze usług biznesowych i finansowych.
 • Leeds — miasto znane z przemysłu włókienniczego i produkcji odzieży, a także z sektora usług biznesowych i kreatywnych. Jest to także ważny ośrodek akademicki, z wieloma renomowanymi uniwersytetami.
 • Newcastle — jednostka urbanizacyjna słynąca z przemysłu stoczniowego i wydobywczego, a także z produkcji samochodów. Miasto ma również duże znaczenie w sektorze naukowym i technologicznym.
 • Liverpool — to ważny ośrodek portowy, który był kiedyś centrum handlu transatlantyckiego. Obecnie Liverpool jest znany z przemysłu chemicznego, produkcji samochodów i elektroniki.
 • Bristol — ważny ośrodek przemysłowy, który jest znany z produkcji samolotów, elektroniki i przemysłu ciężkiego. Jest to także ważny port morski i centrum handlowe.
 • Sheffield — miasto znane z przemysłu metalurgicznego i produkcji narzędzi. Miasto ma również duże znaczenie w sektorze usług biznesowych i kreatywnych.

Zaplanuj transport z Anglii

Największymi odbiorcami produktów pochodzących z Wielkiej Brytanii są takie państwa jak Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone czy Holandia. Z uwagi na szeroko rozwiniętą tam gospodarkę i rynek transportowy, Wielka Brytania jest również bardzo ważnym partnerem gospodarczym dla Polski, dlatego bardzo duża ilość wymiany towarów odbywa się na trasie Polska — Anglia i Anglia — Polska.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.