Transport Polska Malta | Omida Logistics

Transport Polska Malta

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Dostawy ładunków w relacji z Maltą realizowane mogą być na wiele sposobów. Aby wybrać odpowiedni środek transportu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów.

Dostawy ładunków w relacji z Maltą realizowane mogą być na wiele sposobów. Aby wybrać odpowiedni środek transportu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. | Omida Logistics

Dowiedz się, jaki typ transportu najlepiej wybrać przewożąc ładunki w relacji Malta — Polska.

Transport Polska — Malta

Oferujemy usługi transportowe między Polską a Maltą. Uwzględniamy ukształtowanie terenu, ograniczenia prędkości, a także informacje dotyczące opłat mając na celu skrócenie czasu dostawy oraz maksymalne wykorzystanie potencjału drogowego Malty. Zaufaj specjalistom i powierz nam przetransportowanie ładunku.

Transport z Polski na Maltę

Malta to małe państwo wyspiarskie w południowej Europie, położone w środkowej części Morza Śródziemnego na archipelagu składającego się z kilku wysp. Najbliżej Malty położona jest wyspa Sycylia, należąca do Włoch - 93 km na północ od archipelagu. Zgodnie z krajową konstytucją Malta nie posiada żadnych miast. Aby sprecyzować lokalizację dostarczenia ładunku, kierujemy się 68 jednostkami administracyjnymi, czyli lokalnymi samorządami nazywanymi local council. Najpopularniejszymi jednostkami, do których dostarczamy ładunki, są:

 • Valetta — jednostka ustalona jako stolica
 • Birgu
 • Cospicua
 • Mdina
 • Qormi
 • Senglea
 • Żejtun

W tym miejscu warto wspomnieć o ruchu lewostronnym, który obowiązuje na Malcie. Stan dróg nie jest zadowalający, a kierowcy transportujący ładunki muszą mierzyć się z wąskimi drogami w jednostkach administracyjnych oraz dużą liczbą pojazdów, które niekiedy blokują ruch. Na Malcie nie ma żadnych autostrad oraz dróg szybkiego ruchu, a transport ładunków odbywa się drogami lokalnymi.

Stacja Radarowa Malta - Omida FTL

Najpopularniejsze metody transportu na Maltę

Bliskie sąsiedztwo krajów o dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej, a także morskiej daje wiele możliwości transportowych na Maltę. Z Włoch oraz Sycylii, które położone są w niedalekiej odległości, sprawną metodą przewozu ładunku jest kabotaż, czyli połączenie dwóch odmiennych metod transportu np. drogą morską — wykorzystując prom oraz drogą lądową korzystając z transportu drogowego. Warto wspomnieć także o transporcie FTL oraz transporcie LTL. Biorąc pod uwagę fakt, że Malta jest wyspą, duży wpływ na jej gospodarkę mają importowane dobra. Aby dostosować się do potrzeb klientów z Malty, sprawdź transport skierowany do branż, w którym oferujemy wiele rodzajów transportu dopasowanego do specyfiki danego sektora gospodarki.

Ograniczenia prędkości na Malcie

Ukształtowanie terenu, wąskie uliczki w jednostkach organizacyjnych na Malcie wymuszają na kierowcach transportujących ładunki dostosowanie się do następujących prędkości:

 • w terenie zabudowanym 40 km/h,
 • poza terenem zabudowanym 60 km/h.

Poruszanie się po wszystkich drogach, w tunelach oraz mostach na Malcie jest darmowe. Nie obowiązują żadne winiety. Warto wspomnieć także o stacjach benzynowych, które w większości przypadków umieszczone są na poboczu i obsługują jedynie płatności gotówkowe.

Mellieha Malta — Transport Drogowy Malta

Zaplanuj transport z Malty

Jesteśmy Firmą Transportową z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Oferujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski na Maltę. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski na Maltę lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.