Transport Polska Norwegia | Omida Logistics

Transport Polska Norwegia

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Transport i spedycja skandynawska to kierunek wymagający doświadczenia. Świadczymy usługi na tym kierunku w modelu FTL i LTL.

Transport i spedycja skandynawska to kierunek wymagający doświadczenia. Świadczymy usługi na tym kierunku w modelu FTL i LTL. | Omida Logistics

Kraje skandynawskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród eksporterów. Omida Logistics ma za sobą wiele zrealizowanych transportów do Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii.

Transport Polska — Norwegia

Oferujemy transport z Polski do Norwegii. Zapewniamy transport do krajów skandynawskich, uwzględniając wszelkie wymogi bezpieczeństwa i terminowości naszych klientów.

Transport z Norwegii do Polski i z Polski do Norwegii

Norwegia ze względu na swoją unikalność klimatyczną oraz ukształtowanie terenu nie należy do państw, w których transport drogowy jest łatwym zadaniem. Po wielu latach doświadczeń znaleźliśmy najlepsze rozwiązania, pozwalające dotrzeć do najdalszych zakątków Norwegii. Miasta, do których najczęściej wykonujemy transport towarów to:

 • Oslo
 • Bergen
 • Stavanger
 • Trondheim
 • Fredrikstad
 • Drammen
 • Skien

Sieć dróg w Norwegii wraz z drogami publicznymi, autostradami oraz drogami szybkiego ruchu ma 93 870 km. W tym o twardej nawierzchni – 75 754 km. Sama długość autostrad wynosi jednak zaledwie 664 km. W tym miejscu należy nadmienić, że niektóre autostrady w okresie zimowym są zamknięte. Ze względu na szybko zmieniającą się pogodę oraz specyficzny klimat należy stale kontrolować prognozę pogody.

Najpopularniejsze metody transportu do Norwegii

Do Norwegii oferujemy transport całopojazdowy, który polega na przewiezieniu dużej ilości towaru. Podczas organizacji takiego transportu powierzchnia ładunkowa jest do całkowitego wykorzystania naszego klienta. Organizujemy także transport drobnicowy, który polega na dostosowaniu powierzchni ładunkowej do ilości transportowanego ładunku. Jest to model transportu skierowany szczególnie dla osób chcących przetransportować mniejszą ilość ładunku, bez potrzeby rezerwacji całej naczepy dla jednej firmy.

norwegia

Opłaty za wjazd do centrum miasta w Norwegii

Oprócz płatnych autostrad warto wspomnieć o opłacie, którą należy wnieść podczas wjazdu do niektórych norweskich miast. Opłaty uzależnione są od ciężaru pojazdu wraz z ładunkiem. Przykładowym miastem, w którym należy opłacić taryfę wjazdową, jest Oslo. Aby wjechać do centrum autem do 3,5t należy wnieść opłatę w wysokości 25 koron norweskich (11,50 zł). Kwota zwiększa się, jeżeli poruszamy się pojazdem o masie przekraczającej 3,5t - 86 koron norweskich (ok. 39 zł). W przypadku wjazdu do centrum miasta w godzinach szczytu pojazdem pow. 3 5t należy liczyć się z kosztem 101 koron norweskich, czyli w przeliczeniu ok. 45 zł.

Ograniczenia prędkości w Norwegii

Norwegia, podobnie jak większość krajów europejskich nakłada na kierowców ograniczenia prędkości podczas poruszania się w różnym terenie. W przypadku samochodów z naczepami prędkości te kształtują się następująco:

 • we wsi – 50 km/h,
 • poza miejscowością – 80 km/h,
 • na autostradzie – 80 km/h,
 • w mieście - 30 km/h.

Warto także zwróć uwagę na progi zwalniające, które nie zawsze są oznaczone znakami drogowymi. Na autostradzie zabronione jest także poruszanie się pojazdami ciężarowymi z prędkością niezgodną z ich specyfikacją techniczną. W przypadku naruszenia tego przepisu kara wynosi 1700 NOK (ok. 765 zł). W przypadku pogorszenia pogody warto śledzić najnowsze polecenia służb technicznych, które będą nakazywać obniżenie prędkości dopuszczalnej na wybranym odcinku.

Brak pasów w Norwegii

Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów (w tym niemowląt). Niedopilnowanie czynności zapięcia pasów bezpieczeństwa grozi mandatem w wysokości nawet do 1700 NOK (ok. 765 zł.)

Zaplanuj transport z Norwegii

Jesteśmy Polską Firmą Transportową z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Oferujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski do Norwegii. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Norwegii lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.