Transport Polska Norwegia | Omida Logistics

Transport Polska Norwegia

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Transport i spedycja skandynawska to kierunek wymagający doświadczenia. Świadczymy usługi na tym kierunku w modelu FTL i LTL.

Transport i spedycja skandynawska to kierunek wymagający doświadczenia. Świadczymy usługi na tym kierunku w modelu FTL i LTL. | Omida Logistics

Kraje skandynawskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród eksporterów. Omida Logistics ma za sobą wiele zrealizowanych transportów do Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii.

Transport Polska — Norwegia

Wykonujemy transport w relacji Polski z Norwegią. Zapewniamy transport do krajów skandynawskich, uwzględniając wszelkie wymogi bezpieczeństwa i terminowości naszych klientów.

Transport z Norwegii do Polski i z Polski do Norwegii

Norwegia ze względu na swoją unikalność klimatyczną oraz ukształtowanie terenu nie należy do państw, w których transport drogowy jest łatwym zadaniem. Po wielu latach doświadczeń znaleźliśmy najlepsze rozwiązania, pozwalające dotrzeć do najdalszych zakątków Norwegii. Miasta, do których najczęściej wykonujemy transport towarów to:

 • Oslo
 • Bergen
 • Stavanger
 • Trondheim
 • Fredrikstad
 • Drammen
 • Skien

Najważniejsze trasy przebiegające przez Norwegię

 • E6 - jest to główna droga krajowa Norwegii, biegnąca z południa na północ kraju, od granicy ze Szwecją aż do Nordkapp na północy. Droga ta ma długość około 2500 km i jest jedną z najdłuższych tras w Europie.
 • E39 - to druga co do ważności droga krajowa Norwegii, biegnąca z południa na północ przez zachodnią część kraju, od Kristiansand do Trondheim. Droga ta ma długość około 1100 km i jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych dla transportu towarów i pasażerów.
 • E16 - droga krajowa biegnąca z Oslo do Bergen, łącząca dwie największe norweskie metropolie. Droga ta jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych dla ruchu turystycznego i przemysłowego.
 • E18 - rozpoczyna się w Oslo i zmierza do Szwecji, łączy stolicę Norwegii z Göteborgiem. Droga ta jest ważna dla ruchu tranzytowego i przemysłowego.

Sieć dróg w Norwegii wraz z drogami publicznymi, autostradami oraz drogami szybkiego ruchu ma 93 870 km. W tym o twardej nawierzchni – 75 754 km. Sama długość autostrad wynosi jednak zaledwie 664 km. W tym miejscu należy nadmienić, że niektóre autostrady w okresie zimowym są zamknięte. Ze względu na szybko zmieniającą się pogodę oraz specyficzny klimat należy stale kontrolować prognozę pogody.

Najpopularniejsze metody transportu do Norwegii

Do Norwegii wykonujemy transport całopojazdowy, który polega na przewiezieniu dużej ilości towaru. Podczas organizacji takiego transportu powierzchnia ładunkowa jest do całkowitego wykorzystania naszego klienta. Organizujemy także transport drobnicowy, który polega na dostosowaniu powierzchni ładunkowej do ilości transportowanego ładunku. Jest to model transportu skierowany szczególnie dla osób chcących przetransportować mniejszą ilość ładunku, bez potrzeby rezerwacji całej naczepy dla jednej firmy.

norwegia

Opłaty za wjazd do centrum miasta w Norwegii

Oprócz płatnych autostrad warto wspomnieć o opłacie, którą należy wnieść podczas wjazdu do niektórych norweskich miast. Opłaty uzależnione są od ciężaru pojazdu wraz z ładunkiem. Przykładowym miastem, w którym należy opłacić taryfę wjazdową, jest Oslo. Aby wjechać do centrum autem do 3,5t należy wnieść opłatę w wysokości 25 koron norweskich (11,50 zł). Kwota zwiększa się, jeżeli poruszamy się pojazdem o masie przekraczającej 3,5t - 86 koron norweskich (ok. 39 zł). W przypadku wjazdu do centrum miasta w godzinach szczytu pojazdem pow. 3 5t należy liczyć się z kosztem 101 koron norweskich, czyli w przeliczeniu ok. 45 zł.

Ograniczenia prędkości w Norwegii

Norwegia, podobnie jak większość krajów europejskich nakłada na kierowców ograniczenia prędkości podczas poruszania się w różnym terenie. W przypadku samochodów z naczepami prędkości te kształtują się następująco:

 • we wsi – 50 km/h,
 • poza miejscowością – 80 km/h,
 • na autostradzie – 80 km/h,
 • w mieście - 30 km/h.

Warto także zwróć uwagę na progi zwalniające, które nie zawsze są oznaczone znakami drogowymi. Na autostradzie zabronione jest także poruszanie się pojazdami ciężarowymi z prędkością niezgodną z ich specyfikacją techniczną. W przypadku naruszenia tego przepisu kara wynosi 1700 NOK (ok. 765 zł). W przypadku pogorszenia pogody warto śledzić najnowsze polecenia służb technicznych, które będą nakazywać obniżenie prędkości dopuszczalnej na wybranym odcinku.

Transport Norwegia - Omida Logistics

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Norwegii

Norwegia to kraj, który charakteryzuje się różnorodnym przemysłem, z którego wiele sektorów czerpie z bogatych zasobów naturalnych tego kraju. Oto kilka najważniejszych ośrodków przemysłowych w Norwegii:

 • Oslo — stolica Norwegii jest jednym z największych ośrodków przemysłowych w kraju, z sektorami takimi jak produkcja chemiczna, elektronika, sprzęt medyczny oraz przemysł spożywczy. Oslo to także ważny ośrodek naukowy i technologiczny, a także centrum usług finansowych.
 • Bergen — to drugie co do wielkości miasto Norwegii, z portem i ważnym ośrodkiem przemysłowym. W Bergen znajdują się takie sektory jak produkcja maszyn i urządzeń, produkcja mebli, przemysł chemiczny oraz przemysł spożywczy.
 • Stavanger — miasto na południowym wybrzeżu Norwegii, z rozwiniętym przemysłem naftowym i gazowym. W Stavanger znajdują się centra badawcze i szkoleniowe dla sektora naftowego i gazowego, a także firmy zajmujące się produkcją sprzętu i usług dla tej branży.
 • Trondheim — to duże miasto na zachodnim wybrzeżu Norwegii, z rozwiniętym przemysłem takim jak produkcja maszyn i urządzeń, przemysł metalowy oraz przemysł drzewny. Trondheim to także ważne centrum naukowe i technologiczne.
 • Narvik — główny ośrodek przemysłowy w północnej Norwegii, z portem morskim i rozwiniętym przemysłem stoczniowym. W Narviku znajdują się również sektory takie jak przemysł chemiczny i stalowy.

Brak pasów w Norwegii

Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów (w tym niemowląt). Niedopilnowanie czynności zapięcia pasów bezpieczeństwa grozi mandatem w wysokości nawet do 1700 NOK (ok. 765 zł.)

Zaplanuj transport z Norwegii

Jesteśmy Polską Firmą Transportową z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Proponujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski do Norwegii. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Norwegii lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.