Transport Polska Niemcy | Omida Logistics

Transport Polska Niemcy

Realizujemy transport międzynarodowy do wszystkich krajów w Europie. Organizujemy transport w modelu FTL i LTL. Rozwiń z nami swój biznes.

Realizujemy transport FTL oraz LTL na trasie Polska Niemcy i Niemcy Polska. Przewozimy do Niemiec zapewniając naszym Klientom bezpieczny transport.

Realizujemy transport FTL oraz LTL na trasie Polska Niemcy i Niemcy Polska. Przewozimy do Niemiec zapewniając naszym Klientom bezpieczny transport. | Omida Logistics

Transport Polska - Niemcy

Wieloletnie doświadczenie na rynku transportowym, spedycyjnym i logistycznym pozwala nam oferować transport na terenie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska. Nasi doświadczeni pracownicy udzielają cennych rad i organizują zawsze bezpieczny transport.

Realizując transport z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski od 11 lat staramy się podwyższać jakość naszych usług, gwarantując naszym klientom nie tylko terminowość, ale także załatwienie wszystkich formalności niezbędnych do wykonania transportu.

Wybierając Omida Logistics, klienci mają pewność, że załadunek znajduje się w odpowiednich rękach. Nasi spedytorzy biegle rozmawiają w języku angielskim i niemieckim.

Trasa do Niemiec ze względu na ilość autostrad jest mało skomplikowana. W chwili obecnej mamy za sobą tysiące przeprowadzonych transportów do/z Niemiec. Rozbudowana sieć dróg do Niemiec sprawia, że przez 11 lat wyspecjalizowaliśmy się w transporcie do tego kraju.

Niemcy znajdują się na 3 miejscu w Europie pod względem sieci dróg oraz autostrad. Ponad 640 tys. km dróg umożliwiających wygodny transport czyni to państwo jednym z odgrywających najważniejszą rolę w transporcie międzynarodowym. Towary z Polski transportowane są w różne rejony Niemiec. Największa ich część trafia do zagłębia Ruhry.

W Omida korzystamy z transportu drogowego do/z Niemiec. Ze względu na rozwiniętą sieć dróg transport do tego kraju przebiega sprawnie i terminowo. Korzystamy z transportu drogowego, ponieważ posiada on wiele zalet:

 • krótki czas dostawy
 • możliwość doładunku
 • dostawa door to door
 • wysoka dostępność podwykonawców

W Omida wszystkie usługi prowadzone są na najwyższym poziomie, z dbałością o każdy szczegół.

colored-truck-trailers-loading-2021-08-27-16-21-40-utc

Opłaty drogowe w Niemczech

Organizując transport do Niemiec, należy brać pod uwagę ewentualne opłaty drogowe. Podczas planowania trasy jest to bardzo istotna kwestia, gdyż może wpłynąć na czas pokonywanej drogi.

Niemieckie drogi dla samochodów osobowych są zazwyczaj bezpłatne. Dla pojazdów ciężarowych sprawa wygląda jednak inaczej. Systemy opłat obowiązują pojazdy o masie powyżej 7,5 tony w tunelach oraz na mostach. Dodatkowo od 2005 roku w Niemczech pojazdy ciężarowe zobowiązane są do opłat drogowych.

Jednym z systemów opłat dla pojazdów ciężarowych są elektroniczne urządzenia do pobierania opłat drogowych. Firmą zajmującą się systemami opłat jest Toll Collect. Są one wygodne dla przewoźników, gdyż pozwalają na szybszą i wygodniejszą podróż. Opłaty mogą być rozliczane automatycznie za pomocą urządzeń pokładowych Toll Collect, lub przez internet.

Zobacz więcej o systemie opłat Toll Collect

Towary eksportowane z Polski do Niemiec

Do Niemiec przewozimy różnego rodzaju sprzęt AGD w tym: lodówki, kuchenki, mikrofale, a także sprzęt RTV. Transportujemy bezpiecznie telewizory i sprzęt elektroniczny. Do naszych sąsiadów transportujemy wiele gatunków towarów, jednak jednymi z najczęściej eksportowanych są różnego rodzaju materiały budowlane, meble, samochody oraz ich części.

 • Materiały budowlane w Niemczech są bardzo pożądanym towarem ze względu na ceny oraz szeroki zakres wysokiej jakości produktów. Eksport z Polski obejmuje wiele gatunków z gamy materiałów budowlanych. Transportujemy do Niemiec drewno konstrukcyjne, płyty regipsowe, wełnę skalną, dachówki i inne materiały wykorzystywane do budowy.

 • Polskie meble są prawdziwym rarytasem dla rynku niemieckiego. Nawet 90% mebli z Polski trafia do Niemiec. Wyróżnia je solidna jakość wykonania, estetyka i atrakcyjne ceny.

 • Automotive to kolejny najczęściej sprowadzany asortyment. Niemcy otrzymują od nas głównie samochody dostawcze, osobowe, autobusy oraz części i akcesoria do nich.

julian-hochgesang-1PsOu8gyZIQ-unsplash

Towary importowane z Niemiec do Polski

Co najczęściej importujemy z Niemiec? Do najczęściej sprowadzanych do naszego kraju towarów należą między innymi maszyny oraz samochody i cały automotive.

 • Maszyny sprowadzane z Niemiec wykorzystywane są głównie w przemyśle budowlanym oraz rolniczym. Docierają do nas nie tylko gotowe maszyny, ale również części do nich i różnego rodzaju podzespoły.

 • Samochody i cały automotive, którego import odbywa się do Polski, ma miejsce z uwagi na lepiej rozwinięty rynek niemiecki w kontekście motoryzacji. Z tego względu większość aut i części do nich dostarczana jest do nas zza zachodniej granicy.

Rodzaje transportu do Niemiec

Najpopularniejszym rozwiązaniem transportowym w przypadku połączenia Polska — Niemcy jest transport drogowy LTL i FTL. Jest tak z uwagi na wysoko rozwiniętą sieć dróg krajowych i autostrad. Poruszanie się po niemieckich drogach jest proste i bezpiecznie. Wyróżnia się również efektywnością czasu i kosztów. Prawo drogowe w Niemczech jest bardzo podobne do tego w Polsce, dlatego zorganizowanie transportu do zachodnich sąsiadów jest wygodne i zazwyczaj bezproblemowe.

Transport FTL

Transport FTL przeznaczony jest dla klientów, którzy mają do przewiezienia dużą ilość towaru. Ten rodzaj transportu jest nazywany transportem całopojazdowym lub kompletnym, ponieważ klient otrzymuje maksymalną przestrzeń ładunkową. Plusem transportu FTL jest to, że środek transportu załadowany jest raz i ulega rozładowaniu dopiero pod wskazanym adresem.

Transport LTL

Transport LTL polecany jest klientom, którzy potrzebują przetransportować określoną ilość towarów. Transport Less Than Truck Load polecany jest dla ładunków na palecie. Cena transport dostosowana jest do ilości miejsca, jaką zajmuje towar, ponieważ klient wynajmuje tylko określone miejsce w jednostce ładunkowej.

Poza transportem drogowym w sytuacji gdy okoliczności ładunku tego wymagają, korzysta się również z transportu lotniczego, morskiego lub kolejowego. Często wykorzystywaną metodą transportu do Niemiec jest także transport intermodalny.

g-r-mottez-cT9Qk-z6OOo-unsplash

Mandaty i ograniczenia dla samochodów ciężarowych

Dozwolona prędkość dla kierowców samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony to 50 km/h w terenie zabudowanym, 60 km/h poza nim a 80 km/h na drogach ekspresowych i autostradach. Kierowca, który nie stosuje się do tych ograniczeń, musi liczyć się z mandatem w wysokości od 30 do nawet 340 euro.

Kierowcy muszą również pamiętać o obowiązkowych przerwach w czasie jazdy. W Niemczech zgodnie z przepisami kierowca po 4.5 godzinach jazdy zobowiązany jest do 45-minutowej pauzy.

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañol
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.