Transport Polska Niemcy | Omida Logistics

Transport Polska Niemcy

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Realizujemy transport FTL oraz LTL na trasie Polska Niemcy i Niemcy Polska. Przewozimy do Niemiec zapewniając naszym Klientom bezpieczny transport.

Realizujemy transport FTL oraz LTL na trasie Polska Niemcy i Niemcy Polska. Przewozimy do Niemiec zapewniając naszym Klientom bezpieczny transport. | Omida Logistics

Poznaj szczegóły dotyczące transportu w relacji z Niemcami. Sprawdzone połączenia logistyczne pomiędzy Polską a Niemcami gwarantują klientom szybką dostawę oraz bezpieczeństwo ładunku na całej trasie. Zapoznaj się z naszą ofertą i wypełnij formularz, podając informacje o transporcie.

Transport międzynarodowy w relacji z Niemcami

Aby odpowiednio zaplanować transport międzynarodowy do jednego z państw UE, należy zapoznać się z istotnymi informacjami, które wpłyną na decyzję związaną z planowaniem transportu. Na samym początku warto nadmienić, że Niemcy posiadają bardzo dobrze rozbudowaną sieć dróg. Gęsta sieć transportowa wynosi w sumie ponad 640 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu, co umożliwia wygodny transport po wszystkich rejonach tego kraju. W relacji z Niemcami, wśród których prym wiodą transport FTL oraz transport LTL. Wynika to z faktu, że dobrze rozbudowana sieć dróg, oraz sąsiedztwo z Polską wpływają realnie na czas dostawy, a także na obniżenie kosztów związanych m.in. z ubezpieczeniem transportu. Aby zlecić transport międzynarodowy z Polski do Niemiec, skorzystaj z przycisku szybkiego zapytania umieszczonego bezpośrednio po prawej stronie.

Bezpieczeństwo towaru podczas transportu w relacji z Niemcami

Bezpieczny transport polega na odpowiednim zabezpieczeniu towaru przed przemieszczaniem. Podczas transportu z Polski do Niemiec pomocne będą pasy i maty mocujące, które utrzymają towar w jednakowej pozycji przez całą podróż. Przydatne w tym aspekcie będą akcesoria pomocnicze w zabezpieczaniu. Są to: pasy transportowe, napinacze, narożniki ochronne, rękawy ochronne, taśmy, haki, klamry, zawiesie, linki, a także drążki, belki rozporowe i siatki zabezpieczające. Bezpieczeństwo transportu jest naszą główną dewizą, którą kierujemy się na co dzień.

Transport Niemcy - Omida Logistics

Jakie są koszty transportu międzynarodowego z Polski do Niemiec?

Istotną kwestią w przypadku naliczania kosztów transportowych w relacji z Niemcami stają się unijne regulacje dotyczące importu i eksportu towarów. Republika Federalna Niemiec jako jeden z członków UE, podobnie jak Polska zwolnione są z uiszczania dodatkowych opłat w postaci opłacania podatku VAT za przewożony ładunek. Takie regulacje dotyczą jedynie krajów trzecich, spoza UE takich jak USA czy Chiny. Zobowiązania finansowe podczas organizowania transportu do Niemiec wiążą się jedynie z opłaceniem przewozu, wyborem odpowiedniego ubezpieczenia ładunku oraz kosztami własnymi związanymi z ilością zaangażowanych w operację pracowników, opłatami drogowymi, które można uregulować w Toll Collect czy też opłatami środowiskowymi. Aby wycenić transport, skorzystaj z formularza dostępnego na naszej stronie.

Najpopularniejsze metody transportu do Niemiec

Ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem przez naszych klientów oraz niewielką odległością dzielącą Polskę a Niemcy, a także możliwościami drogowymi, najpopularniejszą metodą transportu jest transport drogowy. W naszej flocie posiadamy szeroki zakres naczep, które można dopasować w zależności od potrzeb klienta. Na podstawie dużego natężenia oraz intensywności wykonywanych operacji na kierunku polsko — niemieckim dopasowaliśmy się do transportu ładunków z różnych sektorów gospodarki. Planując transport z Polski do Niemiec, warto mieć na uwadzę fakt, że oprócz rozbudowanej sieci dróg oraz popularności transportu drogowego świetną alternatywą staje się także transport Intermodalny wykorzystujący zarówno transport drogowy, jak i transport kolejowy, który poprzez identyczny rozstaw torów kolejowych w Niemczech nie wymaga dodatkowych przeładunków. Dowiedz się więcej na temat organizowania transportu Intermodalnego z Polski do Niemiec z naszego video.

Jakie dokumenty przewozowe potrzebne są podczas transportu międzynarodowego do Niemiec?

Aby bezpiecznie wykonywać przewozy po Niemczech, należy wiedzieć, jakie są w tym zakresie wymogi prawa niemieckiego. Podstawowymi regulacjami prawnymi w tym zakresie w Niemczech są: kodeks handlowy (Handelsgesetzbuch – HGB) oraz ustawa o towarowym transporcie drogowym (Güterkraftverkehrsgesetz – GüKG). Dokumenty niezbędne, które kierowca zawsze musi posiadać, aby udokumentować fakt, że nastąpił przewóz międzynarodowy oraz że spełnione są warunki dla transportu międzynarodowego to:

 • List CMR z przewozu, jakim był przewóz międzynarodowy na teren drugiego kraju UE,
 • List przewozowy dla każdego transportu, z którego wynikają dane i podpis nadawcy, przewoźnika, odbiorcy, adres dostawy, opis ładunku, waga bądź też inne określenia ilości. List musi zawierać również numery rejestracyjne pojazdu,

Dokumenty mogą mieć formę elektroniczną, ale wszystkie niezbędne informacje muszą być dostępne na miejscu w razie kontroli przez organy ruchu drogowego bądź służby odpowiedzialne za monitorowanie transportu drogowego.

Zmiany w niemieckim Pakiecie Mobilnościowym w 2022 roku

Warto poruszyć kwestię związaną z nowymi regulacjami związanymi z przepisami Pakietu Mobilnościowego obowiązującego od 2022 roku. Kierowcy zatrudnieni w UE, wykonujący usługi na terenie Niemiec będą otrzymywać bowiem wyższą płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Dotyczy to transportu międzynarodowego z załadunkiem lub rozładunkiem w Niemczech, kabotażem, lub częściowym doładunkiem i rozładunkiem w tym kraju. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na niemieckich drogach nakłada się również na producentów nowych pojazdów obowiązkowe wyposażenie, które zawiera m.in.:

 • system ISA w nowych samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, który ma za zadanie ostrzegać kierowcę o zbyt szybkiej jeździe,
 • czujniki mierzące temperaturę i ciśnienie w oponach aut ciężarowych, przyczep oraz naczep,
 • system ostrzegania monitorujący zmęczenie kierowcy, system dopasowania prędkości oraz systemy wykrywania obiektów podczas cofania (szczególnie w przypadku samochodów ciężarowych),
 • tachografy w pojazdach od 2,5 t do 3,5 t DMC.

Autostrada Niemcy — Transport Omida FTL

Niemcy są kierunkiem, który nasi spedytorzy znają doskonale. Stały rozwój tego kraju oraz rozwijające się stale relacje na tle logistycznym usprawniają wszystkie procesy związane z importem i eksportem pomiędzy Polską a Niemcami. Dzięki nowoczesnym procesom logistycznym regularnie organizujemy transporty do Niemiec, korzystając z różnych metod transportu dopasowanego do każdej branży obecnej na rynku. Eksport na Zachód Europy (w tym transport ładunków do Niemiec) stanowi ważną część naszej działalności. Skontaktuj się z nami i zaplanuj transport do Niemiec dopasowany do Twoich potrzeb.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.