Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg | Omida Logistics
Bartłomiej Glinka, CEO OMIDA Group, Peter Kiss, CEO Metrans, Szymon Rusztyn CEO Virtus Logistics

Dzień 03.07.2024 zapamiętamy na bardzo długo! W miejscowości Gądki, pod Poznaniem odbyło się uroczyste otwarcie naszej nowej linii kolejowej, na trasie Poznań-Duisburg, będącej wspólnym przedsięwzięciem firm: Virtus Logistics, Omida Logistics oraz Metrans.

Były przemówienia, oficjalne podpisanie kontraktu oraz pokazowy załadunek pociągu Omidy Logistics i Virtus Logistics

Oficjalne otwarcie wydarzenia poprowadził Milan Šimek, Business Development Manager w firmie Metrans. Przywitał wszystkich zgromadzonych i wprowadził w tematykę spotkania, podkreślając znaczenie nowego połączenia kolejowego dla rozwoju transportu intermodalnego w regionie. Peter Kiss, CEO METRANS, omówił znaczenie współpracy z naszymi firmami Virtus Logistics i Omida Logistics. Podkreślił również, jak ważne są takie inicjatywy dla zwiększenia efektywności i zrównoważonego rozwoju logistyki.

nowe połączenie kolejowe Omida Poznań - Duisburg

Bartłomiej Glinka, CEO OMIDA Group, oraz Szymon Rusztyn, CEO Virtus Logistics, podzielili się swoimi wizjami dotyczącymi przyszłości transportu intermodalnego. Omówili także, jak nowa linia kolejowa wpłynie na działalność naszych firm oraz jakie korzyści przyniesie klientom, w tym szybszy i bardziej ekologiczny transport towarów.

nowe połączenie kolejowe Omida Poznań - Duisburg Bartłomiej Glinka Szymon Rusztyn Połączenie kolejowe Poznań - Duisburg Omida Virtus

Łukasz Eriksons, dyrektor działu Omida Intermodal oraz Michał Pikura, dyrektor regionalny Virtus Logistics przedstawili szczegóły dotyczące nowej linii kolejowej oraz zalety transportu intermodalnego. Zaprezentowali case studies, które obrazowały, jak nasze rozwiązania logistyczne przyczyniają się do optymalizacji łańcuchów dostaw.

nowe połączenie kolejowe Omida Poznań - Duisburg Łukasz Eriksons Michał Pikuranowe połączenie kolejowe Omida Poznań - Duisburg Michał Pikura Virtus Logistics

Kontrakt pomiędzy Omida Logistics, Virtus Logistics i METRANS - uroczyste podpisanie.

Akt ten symbolizował początek nowej współpracy i wspólnego dążenia do innowacji w transporcie intermodalnym. Odbył się również pokazowy załadunek kontenerów na nową linię kolejową. Zademonstrowaliśmy nowoczesny sprzęt oraz technologie używane do załadunku. Wydarzenie zakończyliśmy toastem i poczęstunkiem. Goście mieli okazję do networkingu oraz przeprowadzenia wywiadów z naszymi przedstawicielami.

Nowe połączenie intermodalne kolejowe Poznań - Duisburg Omida

Rozkład jazdy pociągu Polska - Niemcy

Linia kolejowa na trasie Poznań-Duisburg zapewnia dwa odjazdy z Polski oraz dwa odjazdy z Niemiec tygodniowo. Transit time wynosi jedynie 18 godzin, co znacząco skraca czas transportu towarów między tymi dwoma krajami.

Pociąg składa się z 19 wagonów, oferujących 38 miejsc, w tym 32 miejsca na naczepy/kontenery oraz 6 na kontenery.

połączenie kolejowe transportu intermodalnego w reacji Poznań - Duisburg Omida

Naszą misją jest dostarczanie zrównoważonych, wysokiej jakości usług, które przyczyniają się do lepszych warunków środowiskowych i społecznych dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Zwiększamy szybkość i niezawodność transportu, a jednocześnie minimalizujemy wpływ na środowisko. Dzięki strategicznej współpracy z partnerami, dążymy do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla branży logistycznej.

Linia kolejowa Poznań - Duisburg to nasz kolejny krok w kierunku innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych, które przynoszą korzyści zarówno firmom logistycznym, jak i naszym klientom.

Wiele wyzwań jeszcze przed nami, ale dziś cieszymy się i jesteśmy dumni z osiągniętego sukcesu oraz kolejnego kroku na drodze do “zielonego transportu”.

TOGETHER WE ARE STRONG

Nowe połączenie intermodalne kolejowe w relacji Poznań - Duisburg Omida

Przeczytaj również

Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu | Omida Logistics

Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu

Omida Intermodal dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do transportu intermodalnego nie tylko przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko, ale również otwiera nowe możliwości dla biznesu.

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego | Omida Logistics

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego

Omida Intermodal staje na czele transformacji w branży logistycznej, zapewniając swoim klientom znaczący wpływ na zmniejszenie negatywnego skutku transportu na środowisko.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone