Ekologia w Transporcie Drogowym | Omida Logistics

Ekologia w Transporcie Drogowym

Dowiedz się więcej o rodzajach transportu. Sprawdź najbardziej popularne usługi w transporcie i wybierz odpowiednią dla Twojej działalności.

Dowiedz się więcej o rodzajach transportu ekologicznego. Sprawdź najbardziej popularne usługi w ekologicznym transporcie drogowym oraz zagadnienia związane z ekologią.

Dowiedz się więcej o rodzajach transportu ekologicznego. Sprawdź najbardziej popularne usługi w ekologicznym transporcie drogowym oraz zagadnienia związane z ekologią. | Omida Logistics

Ekologiczny transport drogowy to innowacyjny sposób przemieszczania ludzi oraz ładunków, który ma na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jest to szczególnie istotne w kontekście zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza. W Omida Logistics oprócz tego, że planujemy optymalne trasy pozwalające obniżyć czas i ilość pokonanych kilometrów dbamy również o to, aby korzystać z transportu, który stawia na ekologię.

Ekologia w transporcie

W ostatnim czasie temat ekologii w transporcie zarówno publicznym, jak i transporcie ładunków powraca bardzo często. W Omida Logistics, w zamyśle ekologicznego transportu posiadamy w ofercie wykorzystanie transportu Intermodalnego, w którym wykorzystywane jest wiele form transportu w jednej jednostce transportowej na całej trasie. Takie zastosowanie ma na celu zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Oprócz tego Omida dąży do unowocześnienia floty, angażując z czasem coraz większą liczbę pojazdów elektrycznych lub pojazdów autonomicznych, które już teraz wykorzystywane są w Szwecji z wielkim powodzeniem, podczas organizacji transportu w relacji ze Szwecją.

Inteligentne magazyny służące do składowania

Nasz magazyn w Wypędach posiada innowacyjne systemy logistyczne, które mają wpływ na obsługę transportu. Wszystkie technologie obecne w magazynie obejmują działania, które pomagają w zarządzaniu ruchem, planowaniu tras i przewidywaniu przyszłego popytu na transport. Dzięki temu możliwe jest optymalizowanie infrastruktury transportowej, zmniejszanie zatłoczenia i zbędnych czynności w przestrzeni magazynowej, a także wpływu na środowisko wykorzystując energię słoneczną.

Przyszłość ekologicznego transportu

Ze względu na stale rozwijającą się tendencję do zautomatyzowania procesów logistycznych, wprowadzenie ekologii do transportu na różnych płaszczyznach może znacząco wpłynąć na emisję CO2 do atmosfery oraz korzystnie wpłynąć na rozwój sektora zrównoważonego rozwoju. Co może nas czekać w niedalekiej przyszłości w zakresie ekologicznego transportu?

 • Pojazdy elektryczne, które są napędzane przez silniki elektryczne zasilane bateriami, co eliminuje konieczność spalania paliw kopalnych.
 • Pojazdy hybrydowe, czyli pojazdy posiadające połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym. Hybrydy emitują mniej zanieczyszczeń niż pojazdy na tradycyjne paliwo.
 • Biopaliwa zastępujące tradycyjne paliwa. Ten rodzaj płynów wytwarzany jest z biomasy, czyli roślin lub odpadów organicznych. Biopaliwa mogą być stosowane w silnikach spalinowych jako alternatywa dla paliw kopalnych.
 • Pojazdy autonomiczne, które na podstawie swoich parametrów i ładunku dobierają najbezpieczniejszą i najszybszą drogą dostarczenia ładunku z punktu A do punktu B.
 • Rozwój baterii kwantowych, które dzięki swojej budowie i zastosowanym technologiom zapewnią stały dostęp do źródła energii, bez konieczności ładowania lub wymiany.

Transport Ekologiczny - Omida Logistics

Pakiet Fit For 55 - ekologiczne rozwiązania dla transportu

W zielonej transformacji UE w ramach pakietu FIT FOR 55, transport intermodalny odgrywa znaczącą rolę dostarczając zrównoważonych i efektywnych rozwiązań logistycznych. Poprzez integrację różnych rodzajów transportu, przejście na bardziej ekologiczne opcje, wykorzystanie infrastruktury, zapewnienie efektywnych operacji i zgodność z inicjatywami UE, transport intermodalny przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i budowy bardziej zrównoważonej przyszłości. Jako firma Omida Logistics zobowiązujemy się do przyjęcia rozwiązań intermodalnych i współpracy z naszymi partnerami, aby wspólnie przyspieszyć transformację na rzecz bardziej ekologicznego i odpornego sektora transportu w UE.

Skontaktuj się z nami!

Niezależnie od wybranego rodzaju transportu przez Klientów staramy się, aby był on jak najbardziej ekologiczny. W naszej ofercie klienci mogą korzystać z transportu drogowego, morskiego oraz kolejowego. Zapraszamy do kontaktu - dzięki innowacjom oraz wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie wykonać transport ładunków w sprawny, proekologiczny sposób.

Poznaj inne rodzaje transportu
Powrót do rodzajów transportu
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.