Transport Polska Grecja | Omida Logistics

Transport Polska Grecja

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Spośród wielu rodzajów transportu, specjalizujemy się m.in. w transporcie drogowym do krajów śródziemnomorskich. Zapoznaj się z ofertą transportu z Polski do Grecji.

Spośród wielu rodzajów transportu, specjalizujemy się m.in. w transporcie drogowym do krajów śródziemnomorskich. Zapoznaj się z ofertą transportu z Polski do Grecji. | Omida Logistics

Transport Grecja - Polska

Dzięki naszym sprawnym procesom logistycznym od lat realizujemy transport międzynarodowy FTL oraz LTL. W Omida świadczymy usługi z zakresu transportu lądowego. Na każdym etapie transportu z Grecji do Polski zapewniamy pełny kontakt ze spedytorem, doświadczenie oraz usługę dopasowaną do czasu i specyfiki branży. Transport z Grecji do Polski nie stanowi dla nas żadnego problemu, wykonujemy zlecenie z każdego miasta, które wskaże nam klient.

Transport z Polski do Grecji i z Grecji do Polski

Grecja jest pięknym, malowniczym krajem o charakterystycznym klimacie śródziemnomorskim. Przeważają tam tereny wyżynne, ale ukształtowanie sieci dróg transportowych pozwala na sprawne transportowanie towaru. Najczęstszymi miastami, do których transportujemy towary, są:

 • Ateny
 • Saloniki
 • Patras
 • Larisa
 • Heraklion
 • Acharnes

Sieć greckich dróg to ponad 30000 km dróg krajowych, 10000 km dróg głównych oraz ponad 1000 km autostrad. Szeroko rozwinięta infrastruktura drogowa pozwala w szybki sposób dostarczyć towary do każdego miejsca. Biorąc pod uwagę ten fakt, możemy zapewnić:

 • szybkość dostawy,
 • możliwość doładunku towaru,
 • wysoka dostępność podwykonawców,
 • bezpieczną dostawę na korzystnych warunkach.

Każda usługa transportowa oferowana przez firmę Omida gwarantuje najwyższy poziom. Doświadczenie oraz profesjonalizm pozwalają nam cieszyć się z satysfakcji naszych klientów na całym świecie.

Najpopularniejsze metody transportu do Grecji

W przypadku transportu do Grecji stosujemy głównie transport drogowy LTL i FTL. Jest tak z uwagi na wysoko rozwiniętą sieć dróg krajowych i autostrad. Zorganizowanie transportu do krajów śródziemnomorskich jest wygodne i bezproblemowe.

Transport FTL

Transport FTL przeznaczony jest dla klientów, którzy mają do przewiezienia dużą ilość towaru. Ten rodzaj transportu jest nazywany transportem całopojazdowym lub kompletnym, ponieważ klient otrzymuje maksymalną przestrzeń ładunkową.

Transport LTL

Transport LTL polecany jest klientom, którzy potrzebują przetransportować określoną ilość towarów. Cena transportu LTL dostosowana jest do ilości miejsca, jaką zajmuje towar, ponieważ klient wynajmuje tylko określone miejsce w jednostce ładunkowej.

Poza transportem drogowym w sytuacji, gdy okoliczności ładunku tego wymagają, korzysta się również z innych metod transportu. Są one równie skuteczne co klasyczny transport drogowy.

Transport Polska - Grecja

Opłaty drogowe w Grecji

Poruszając się greckimi drogami, należy pamiętać, że każdy odcinek wiąże się z inną ceną jego przejechania. Waluta, jaką obowiązuje za przejazd autostradami w Grecji to Euro, które uiszcza się w bramkach autostradowych. Warto wspomnieć także o płatnym tunelu E65 Aktio-Preveza oraz moście przez Cieśninę Koryncką, który łączy miejscowości Andiro i Rio.

Mandaty dla samochodów ciężarowych w Grecji

Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, muszą pamiętać o stawkach mandatów obowiązujących w Grecji – za przekroczenie prędkości lub przejazd na czerwonym świetle grozi w przeliczeniu nawet 3000 zł kary, za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa – do 1500 zł, a za nieprawidłowe parkowanie – 350 zł.

Transport Polska - Grecja 1

Ograniczenia prędkości w Grecji

Grecja nakłada na kierowców wymogi ograniczenia prędkości.

Teren zabudowany

W terenie zabudowanym dla wszystkich typów pojazdów obowiązuje 50 km/h.

Poza terenem zabudowanym

90 km/h dla samochodów ciężarowych poniżej 3,5t, oraz 80 km/h dla ciężarówek powyżej 3,5t i pojazdów posiadających naczepy.

Drogi ekspresowe

Należy ustosunkować się do prędkości 110 km/h dla ciężarówek poniżej 3,5t oraz do prędkości 80 km/h w przypadku ciężarówek z przyczepami i tymi powyżej 3,5t.

Autostrady

130 km/h dla samochodów ciężarowych poniżej 3,5t, oraz 80 km/h w przypadku ciężarówek z przyczepami i tymi powyżej 3,5t.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.