Transport Polska Grecja | Omida Logistics

Transport Polska Grecja

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Spośród wielu rodzajów transportu, specjalizujemy się m.in. w transporcie drogowym do krajów śródziemnomorskich. Zapoznaj się z ofertą transportu z Polski do Grecji.

Spośród wielu rodzajów transportu, specjalizujemy się m.in. w transporcie drogowym do krajów śródziemnomorskich. Zapoznaj się z ofertą transportu z Polski do Grecji. | Omida Logistics

Transport Grecja - Polska

Dzięki naszym sprawnym procesom logistycznym od lat realizujemy transport międzynarodowy FTL oraz LTL. W Omida świadczymy usługi z zakresu transportu lądowego. Na każdym etapie transportu z Grecji do Polski zapewniamy pełny kontakt ze spedytorem, doświadczenie oraz usługę dopasowaną do czasu i specyfiki branży. Transport z Grecji do Polski nie stanowi dla nas żadnego problemu, wykonujemy zlecenie z każdego miasta, które wskaże nam klient.

Transport z Polski do Grecji i z Grecji do Polski

Grecja jest pięknym, malowniczym krajem o powierzchni 131 957 km² oraz o charakterystycznym klimacie śródziemnomorskim. Przeważają tam tereny wyżynne, ale ukształtowanie sieci dróg transportowych pozwala na sprawne transportowanie towaru. Najczęstszymi miastami, do których transportujemy towary, są:

 • Ateny
 • Saloniki
 • Patras
 • Larisa
 • Heraklion
 • Acharnes

Najważniejsze trasy przebiegające przez Grecję

 • Autostrada A1 - biegnie od granicy z Macedonią na północy, przez Saloniki, Ateny i Korynt, do granicy z Peloponezem na południu kraju. Jest to główna autostrada Grecji, która umożliwia transport międzynarodowy oraz łączy największe miasta kraju.
 • Autostrada A2 - od granicy z Turcją na wschodzie, przez Aleksandropoulis, Saloniki, Larissę i Trikalię, do granicy z Albanią na zachodzie. Jest to ważna autostrada łącząca wschodnie i zachodnie wybrzeże Grecji.
 • Droga E75 - rozciąga się przez Grecję od granicy z Macedonią na północy, przez Saloniki, Larissę, Lamię i Ateny, do granicy z Turcją na południu.
 • Droga E65 - łączy Ateny z Koryntem i przebiega wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego.
 • Droga E79 - biegnie przez północną Grecję, od granicy z Bułgarią, przez Saloniki i Larissę, do granicy z Turcją. Jest to ważna droga międzynarodowa, umożliwiająca transport między krajami Bałkanów.
 • Droga E90 - przez południową Grecję, od granicy z Turcją, przez Kalamatę, Spartę i Korint, do granicy z Albanią. Jest to ważna droga turystyczna, łącząca wybrzeże Morza Jońskiego z Morzem Egejskim.
 • Droga E65A - prowadzi wzdłuż wybrzeża Krety, od Chanii na zachodzie, przez Rethymno i Iraklion, do Sitii na wschodzie. Jest to ważna droga transportowa, umożliwiająca łatwe przemieszczanie się po wyspie.

Sieć greckich dróg to ponad 30000 km dróg krajowych, 10000 km dróg głównych oraz ponad 1000 km autostrad. Szeroko rozwinięta infrastruktura drogowa pozwala w szybki sposób dostarczyć towary do każdego miejsca. Biorąc pod uwagę ten fakt, możemy zapewnić:

 • szybkość dostawy,
 • możliwość doładunku towaru,
 • wysoka dostępność podwykonawców,
 • bezpieczną dostawę na korzystnych warunkach.

Każda usługa transportowa dedykowana przez firmę Omida gwarantuje najwyższy poziom. Doświadczenie oraz profesjonalizm pozwalają nam cieszyć się z satysfakcji naszych klientów na całym świecie.

Najpopularniejsze metody transportu do Grecji

W przypadku transportu do Grecji stosujemy głównie transport drogowy LTL i FTL. Jest tak z uwagi na wysoko rozwiniętą sieć dróg krajowych i autostrad. Zorganizowanie transportu do krajów śródziemnomorskich jest wygodne i bezproblemowe.

Transport FTL

Transport FTL przeznaczony jest dla klientów, którzy mają do przewiezienia dużą ilość towaru. Ten rodzaj transportu jest nazywany transportem całopojazdowym lub kompletnym, ponieważ klient otrzymuje maksymalną przestrzeń ładunkową.

Transport LTL

Transport LTL polecany jest klientom, którzy potrzebują przetransportować określoną ilość towarów. Cena transportu LTL dostosowana jest do ilości miejsca, jaką zajmuje towar, ponieważ klient wynajmuje tylko określone miejsce w jednostce ładunkowej.

Poza transportem drogowym w sytuacji, gdy okoliczności ładunku tego wymagają, korzysta się również z innych metod transportu. Są one równie skuteczne co klasyczny transport drogowy.

Transport Polska - Grecja

Opłaty drogowe w Grecji

Poruszając się greckimi drogami, należy pamiętać, że każdy odcinek wiąże się z inną ceną jego przejechania. Waluta, jaką obowiązuje za przejazd autostradami w Grecji to Euro, które uiszcza się w bramkach autostradowych. Warto wspomnieć także o płatnym tunelu E65 Aktio-Preveza oraz moście przez Cieśninę Koryncką, który łączy miejscowości Andiro i Rio.

Mandaty dla samochodów ciężarowych w Grecji

Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, muszą pamiętać o stawkach mandatów obowiązujących w Grecji – za przekroczenie prędkości lub przejazd na czerwonym świetle grozi w przeliczeniu nawet 3000 zł kary, za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa – do 1500 zł, a za nieprawidłowe parkowanie – 350 zł.

Transport Polska - Grecja 1

Ograniczenia prędkości w Grecji

Grecja nakłada na kierowców wymogi ograniczenia prędkości.

Teren zabudowany

W terenie zabudowanym dla wszystkich typów pojazdów obowiązuje 50 km/h.

Poza terenem zabudowanym

90 km/h dla samochodów ciężarowych poniżej 3,5t, oraz 80 km/h dla ciężarówek powyżej 3,5t i pojazdów posiadających naczepy.

Drogi ekspresowe

Należy ustosunkować się do prędkości 110 km/h dla ciężarówek poniżej 3,5t oraz do prędkości 80 km/h w przypadku ciężarówek z przyczepami i tymi powyżej 3,5t.

Autostrady

130 km/h dla samochodów ciężarowych poniżej 3,5t, oraz 80 km/h w przypadku ciężarówek z przyczepami i tymi powyżej 3,5t.

Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Grecji

Grecja to kraj, który ma rozwijający się przemysł, ale jest wciąż uzależniony od rolnictwa oraz wydobywania i przetwarzania surowców mineralnych.

 • Ateny — to stolica kraju i największe miasto, które jest znane z przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, elektronicznego oraz odzieżowego. W Atenach znajdują się również centra badawczo-rozwojowe oraz wiele przedsiębiorstw z branży usługowej.
 • Saloniki — to drugie co do wielkości miasto Grecji, które jest znane z produkcji włókienniczej, farmaceutycznej, elektronicznej, metalowej oraz z przemysłu spożywczego.
 • Pireus — miasto leżące na wschodnim wybrzeżu Grecji, które jest znane z produkcji i przetwórstwa żywności, przemysłu chemicznego oraz z portu morskiego, który jest jednym z największych w Europie.
 • Patras — leży na zachodnim wybrzeżu Grecji, które jest znane z przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz produkcji cementu.
 • Volos — to miasto leżące na wschodnim wybrzeżu Grecji, które jest znane z produkcji aluminium oraz z przemysłu spożywczego, chemicznego i tekstylnego.

Zaplanuj transport z Grecji

Jesteśmy Polską Firmą Transportową z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Proponujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski do Grecji. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Grecji lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz wyceny transportu. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Transportujemy także w relacji:

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.