Wywiad: Transport na trasie Polska-Rumunia: Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach tej trasy

Wywiad: Transport na trasie Polska-Rumunia: Rozmowa z Krystyną Penowską o wyzwaniach i sukcesach tej trasy  | Omida Logistics

W kolejnym wywiadzie z serii #OmidaBiznes rozmawiamy z Krystyną Penowską, na temat transportu na trasie Polska-Rumunia. Krystyna podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z działalnością transportową oraz sukcesami, jakie udało się osiągnąć ich oddziałowi. Z artykułu dowiecie się również, dlaczego transport na trasie Rumunia-Polska jest tak atrakcyjny dla wielu klientów i co jest najczęstszym towarem transportowanym na tej trasie.

Przed przeprowadzeniem wywiadu zapytaliśmy Bartosza Kujawę - Dyrektora Oddziału, w którym pracuje Krystyna o podzielenie się paroma słowami o naszej rozmówczyni. Oto co powiedział nam Bartek:

“Współpracujemy z Krystyną już od 4 lat. Przez ten czas Krystyna wielokrotnie udowodniła naszemu zespołowi, jak ambitną i pracowitą osobą jest. Jej chęć poszerzenia horyzontów logistycznych nieustannie doprowadza ją do osiągania kolejnych sukcesów w branży. Co więcej, jej temperament, a jest ogromny, oraz jej aparycja pozwalają na otwartość w kontakcie z Klientami, którzy również bardzo doceniają jej profesjonalizm. Wierzę, że przed nami długa droga współpracy i razem osiągniemy wiele sukcesów, czego życzę i jej i sobie razem.”

Cieszymy się, że tak zaangażowana i sumienna osoba jak Krystyna tworzy zespół Omida Logistics i zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Omida Logistics wywiad

Cześć Krystyna! Transport na trasie Polska-Rumunia to kolejny kierunek, na który otwiera się Omida Logistics. Pierwszym krokiem było otwarcie biura w Timoszoarze. Od tego wydarzenia minął już ponad rok, dlatego chcielibyśmy poznać kilka informacji o tym, jak funkcjonuje Wasz dział obecnie oraz jakie podejmujecie kroki ku dalszej ekspansji w regionie. Jednak zacznijmy od tego, jak wyglądały Wasze początki. Słyszeliśmy, że były bardzo ciekawe – podobno udało Wam się stworzyć świąteczny klimat w wielu domach w Rumunii podczas Bożego Narodzenia… mamy nadzieję, że opowiesz nam o tym coś więcej! ;) Zaczynajmy!

Dlaczego zdecydowaliście się skoncentrować na transporcie na trasie Polska-Rumunia?

Krystyna: Rumunia to kraj o dużym potencjale, z rozwijającym się rynkiem. Od lat obserwujemy stale rosnącą liczbę obsługiwanych transportów w tym kraju, dlatego nieustannie rozwijamy łańcuchy dostaw i budujemy relacje w tym regionie. W związku z tym, z łatwością zauważyliśmy możliwość rozwoju naszej firmy dzięki realizacji dedykowanych usług na tej trasie. W 2022 roku otworzyliśmy spółkę z siedzibą znajdującą się w Timoszoarze, aby jeszcze mocniej zaznaczyć naszą otwartość i zaangażowanie w działania w tym regionie. Produkty z Europy nadal zyskują na popularności, co pozwala nam na sukcesywny wzrost naszej działalności. Obecnie na kierunku Polska-Rumunia-Polska oferujemy transport ADR oraz wysyłki drobnicowe. Wprowadziliśmy również pomysł własnej linii drobnicowej, którą obecnie koordynuję wraz z zespołem.

Jakie zadania realizuje Wasz dział i na co w tym roku kierujecie główny focus?

Krystyna: Naszym głównym celem jest rozwijanie linii drobnicowej i zapewnienie klientom rozwiązań door-to-door. Realizujemy kompleksowe usługi transportu drogowego ładunków drobnicowych. Oferujemy wysyłkę od 1 do 10 palet, a nasz centralny hub w Polsce umożliwia składowanie towarów. Naszym celem jest zapewnienie pełnego wsparcia naszym klientom na każdym etapie realizacji zlecenia.

omida-magazyn

Obsługujemy nie tylko trasę Polska-Rumunia, ale również wykonujemy transport do innych krajów, takich jak Słowacja, Węgry, całe Bałkany, Hiszpania, Dania, kraje Beneluksu i stale poszerzamy naszą ofertę o nowe destynacje.

intermodal-mapa-omida

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi partnerami zarówno w kraju, jak i za granicą. Posiadamy regularne linie drobnicowe do krajów Unii Europejskiej, co pozwala nam zapewnić najwyższą jakość transportu międzynarodowego. Ponadto, pomimo trudności gospodarczych, chcemy zapewnić naszym klientom jeszcze lepsze ceny oraz jesteśmy gotowi sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom.

Obecnie dążymy do zwiększenia wolumenu przewozów o 25% w porównaniu do poprzedniego roku. Naszym głównym celem jest nie tylko utrzymanie stabilnej pozycji na rynku, ale również rozwijanie się i pozyskiwanie coraz to większej liczby klientów. Przez ciągłe doskonalenie naszych procesów operacyjnych oraz skuteczną organizację logistyczną, jesteśmy w stanie zaoferować wydajne i niezawodne usługi transportowe. Wierzymy, że nasze wysiłki przyniosą nam pożądane rezultaty i przyczynią się do kolejnych sukcesów. Oczekujemy także na rozstrzygnięcie przetargu przez duży podmiot w Rumunii i jeśli jego wynik będzie zadowalający, to zdecydowanie ułatwi nam to dalszy rozwój. Trzymajcie za nas kciuki!

A jakie były Wasze pierwsze sukcesy?

Krystyna: Rozpoczęcie naszej działalności miało miejsce na początku lutego 2022 roku, a pierwsze zlecenie odbyło się już 13 lutego! Byliśmy bardzo zadowoleni z faktu, że tak szybko udało nam się załadować całą przestrzeń naczepy i zrealizować pierwsze zlecenie. Od tego czasu zaczęliśmy otrzymywać kolejne zapytania o przewóz. Szybko wzmocniliśmy naszą pozycję na rynku transportowym i zdobyliśmy zaufanie klientów. Dzięki jakości naszych usług oraz konkurencyjnym cenom mogliśmy konkurować z większymi graczami na rynku.

Jakie korzyści dla Klienta ma Wasza oferta? Co Was wyróżnia?

Krystyna: Zdecydowanie usługi door-to-door oraz dbałość o dobre relacje z klientami wyróżniają nas na tle konkurencji. To właśnie możliwość dostarczenia towaru z dowolnego miejsca w Polsce do dowolnego miejsca w Rumunii jest jedną z naszych głównych zalet. Dbamy również o dobre relacje z naszymi klientami, utrzymując z nimi regularny kontakt za pomocą telefonu, SMS-ów i innych środków komunikacji. Nasze pojazdy są wyposażone w systemy monitorowania, co pozwala nam na skuteczne śledzenie towaru. Dla osób ceniących aspekt technologiczny wdrażamy również platformę do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym. Co więcej, nasza firma zwraca uwagę na ochronę środowiska, oferując transport intermodalny – połączenie transportu drogowego i kolejowego na trasie z Polski do Rumunii i analogicznie. Transport intermodalny pozwala zredukować emisję szkodliwych substancji dla naszego zdrowia oraz dla naszej planety nawet o 60%.

Omida-Intermodal

Do kogo kierujecie usługi i jakie branże już obsługujecie?

Krystyna: Nasze usługi kierujemy głównie do firm, które wysyłają produkty do Rumunii. Dla klientów wysyłających produkty do Rumunii istotną informacją jest konieczność rejestracji podatków w krajowym systemie Rumunii. Oczywiście, pomagamy naszym Klientom w wypełnieniu wszystkich formalności. Dzięki szeroko rozwiniętej ofercie oraz posiadaniu solidnej bazy podwykonawców jesteśmy w stanie zaoferować również przewozy z Rumunii do Polski. Jeśli chodzi o obsługiwane branże, to jest to naprawdę szeroki temat. Transportujemy towary z wielu różnych gałęzi gospodarki, zaczynając od przemysłu motoryzacyjnego, przez spożywczy, dekoracyjny, kończąc na odzieżowym. Zachęcamy do kontaktu mailowego w sprawie realizacji zlecenia, niezależnie od branży pod adresem bok@omida.pl. Do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie.

Co najczęściej transportujecie?

Krystyna: Najczęściej transportujemy środki ochrony roślin. Ze względu na charakter tych towarów, kierowca musi posiadać zaświadczenie ADR do kierowania pojazdami przewożącymi towary niebezpieczne. Jesteśmy jednak w stanie zrealizować taki transport, począwszy od pomocy w kompletowaniu dokumentów, po transport i magazynowanie. Pomożemy dopiąć wszystko na przysłowiowy ,,ostatni guzik”, bez względu na specyfikę przewożonego towaru.

Jakie były Wasze najbardziej wymagające/najtrudniejsze zlecenia?

Krystyna: W przypadku przewozu drobnicy najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie usługi do indywidualnych potrzeb klienta. Zdarzały się nam sytuacje, gdy paleta miała nietypowy rozmiar, dlatego zawsze podchodzimy do każdego zlecenia z dużą starannością i otwartą głową. Jednym z wyzwań było przewiezienie wielu standów na książki dla rumuńskiej sieci marketów. Były one bardzo lekkie, a zarazem delikatne, więc musieliśmy zadbać o szczególną ostrożność. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze udało się to zrealizować i dowieźć towar w idealnym stanie, na czas. I teraz przejdźmy do rozwiązania zagadki z początku wywiadu! Kolejnym trudnym projektem był transport, który obejmował aż 150 przewozów w okresie bożonarodzeniowym. Pomimo trudnych warunków pogodowych, udało nam się terminowo dostarczyć wszystkie przesyłki. Przesyłki bardzo ważne, bo były to świerki, które pewnie stworzyły świąteczny klimat w wielu domach w Rumunii podczas Bożego Narodzenia. Cieszyliśmy się niezmiernie, że jak zwykle wszystko było na czas. Jednak to głównie dzięki temu, że w trudnych zleceniach zawsze stawiamy na indywidualne podejście i skrupulatne planowanie, dlatego żadne nie są nam straszne :)

Gdzie będzie można Was spotkać w tym roku na targach lub konferencjach?

Krystyna: Nasz pierwszy kierunek to Brno w Czechach. To właśnie tam od 10 do 15 października będziemy mogli się spotkać podczas Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TRANSPORT A LOGISTIKA. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży transportowej i logistycznej w Europie Środkowej, które stwarza unikalną okazję do nawiązywania nowych kontaktów i inicjatyw biznesowych. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska i przeprowadzenia rozmów branżowych. 🙂

Dziękujemy, Krystyno, za udzielony wywiad! Twoja pasja i zaangażowanie są inspirujące. Życzymy Ci i Twojemu zespołowi wielu sukcesów oraz fascynujących projektów na trasie Polska-Rumunia. Wasza praca przyczynia się do rozwoju i umacniania relacji między tymi dwoma krajami. Powodzenia w dalszych przedsięwzięciach!

Przeczytaj również

Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu | Omida Logistics

Wyzwania rynku transportu intermodalnego i zakup ekologicznych środków transportu

Omida Intermodal dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do transportu intermodalnego nie tylko przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko, ale również otwiera nowe możliwości dla biznesu.

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego | Omida Logistics

Ekologiczna odpowiedzialność na pierwszym miejscu, czyli o rozwoju transportu intermodalnego

Omida Intermodal staje na czele transformacji w branży logistycznej, zapewniając swoim klientom znaczący wpływ na zmniejszenie negatywnego skutku transportu na środowisko.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.