Ubezpieczenia w transporcie

Ubezpieczenia w transporcie | Omida Logistics
Ubezpieczenia w transporcie - blog opisujący potrzeby związane z ubezpieczeniami w transporcie międzynarodowym i krajowym.

W branży transportowej niezwykle istotne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. To ono gwarantuje pewność po stronie zamawiającego transport i wpływa na sposób rozliczenia ewentualnych strat po stronie zamawiającego. Takie sutuacje się w transporcie moga się zdażyć dlatego w momencie zamawiania przewozu dla swojego ładunku warto zapytać oferenta o poszczególne ubezpieczenia. Wypadki, opóźnienia ze strony kontrahenta, czy uszkodzenia towaru podczas przewozu to sytuacje losowe. Aby zapewnić bezpieczeństwo firmie oraz jej pracownikom, warto znać podstawowe rodzaje ubezpieczeń i wybrać takich partnerów którzy posiadają najkorzystniejsze spośród nich.

Ubezpieczenie CARGO

Jest to ubezpieczenie ładunków w transporcie. Obejmuje zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy we wszystkich jego odmianach (samochodowy, kolejowy, morski, lotniczy). Polisę CARGO można wykupić, gdy transportujemy towar samodzielnie własnymi lub wypożyczonymi środkami, jak również wtedy, gdy korzystamy z usług firmy transportowej. Taka polisa obejmuje wiele ryzykownych sytuacji. Chroni mienie ubezpieczonego w przypadku klęsk żywiołowych (pożar, huragan, lawina, trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi), rozbojów, kradzieży (zarówno mienia, jak i środka transportu wraz z mieniem), uszkodzenia ładunku, a także w razie wypadków środka transportu.

Ubezpieczenie OCPD

Ubezpieczenie OC przewoźnika nazywane jest w skrócie ubezpieczeniem OCPD. Przedsiębiorca, który oferuje usługi przewozowe jest ważnym ogniwem w łańcuchu dostaw. Od chwili przyjęcia towaru od zlecającego transport do momentu jego przekazania odbiorcy, to właśnie przewoźnik jest odpowiedzialny za ładunek. OCPD zabezpiecza przedsiębiorcę przed odpowiedzialnością ponoszoną przez niego w związku z zawartą umową przewozową. Zatem jeśli w czasie transportu ładunek zostanie utracony albo uszkodzony, to wtedy zakład ubezpieczeń poniesie odpowiedzialność finansową – zlecający otrzyma odszkodowanie.

Ubezpieczenia w transporcie

Ubezpieczenie OC Spedytora

OC Spedytora zapewnia ubezpieczenie odpowiedzialności spedytora lub ubezpieczającego za szkody rzeczowe i szkody finansowe powstałe w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy spedycji. Przeznaczone jest ono dla firm logistycznych, zajmujących się organizacją przewozu ładunków na terenie Polski i całej Europy. Jest ono dobrowolne, nierzadko ubezpieczenie to wymagane jest przez kontrahentów, gdyż zwiększa wiarygodność firmy. Odpowiednie ubezpieczenie OC dla przewoźnika to priorytetowa polisa, którą powinna posiadać każda firmy transportowa. Ponadto, istotne jest również zagwarantowanie ochrony przed utratą i kradzieżą towaru. Nie należy także bagatelizować wyboru najlepszego ubezpieczenia dla pracowników - ich bezpieczeństwo jest bowiem fundamentem prawidłowo funkcjonującego przedsiębiorstwa.

Ważnym aspektem związanym z bezpieczeństwem w transporcie są doświadczenie firmy i ilość zrealizowanych transportów. To właśnie te aspekty decydują o zmniejszeniu do minumum ryzyka i potrzeby wykorzystania polisy ubezpieczeniowej. Wybierając partnera transportowego zwracaj uwagę nie tylko na bogatą ofertę ubezpieczeniową jego transportu, ale również na to jak wiele transportów na danym kierunku obsłużył już Twój Partner.

Wybieraj bezpiecznie! Skontaktuj się z nami i zaufaj specjalistom.

Przeczytaj również

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics | Omida Logistics

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics

Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, pozyskiwaniu i obsłudze klientów. Przez ponad 30 lat działalności zarządzał zespołami liczącymi nawet 350 osób, operującymi na terenie całej Europy.

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg | Omida Logistics

Uruchamiamy własny pociąg i nowe połączenie w relacji Poznań - Duisburg

Nasza nowa linia kolejowa na trasie Poznań-Duisburg zapewnia dwa odjazdy z Polski oraz dwa odjazdy z Niemiec tygodniowo. Zapraszamy na reportaż z uroczystego otwarcia nowej linii w Gądkach.

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy | Omida Logistics

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy

Z przyjemnością przedstawiamy nowego Dyrektora Handlowego, Pawła Pietrzaka, który dołączył do Omida Logistics, aby wzmocnić nasz zespół w działaniach związanych z pozyskiwaniem i obsługą klientów kontraktowych.

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite | Omida Logistics

Połączenie Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite

Omida Logistics, Virtus Logistics oraz Cargonite podpisały list intencyjny, rozpoczynający proces zjednoczenia trzech spółek portfelowych OMIDA Group

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone