Transport Holandia - Polska
Zakres naszych usług obejmuje obsługę na terenie całej Unii Europejskiej, w tym transport do Holandii. Będąc liderem wśród branży TSL, organizowany transport do Holandii jest bezpieczny i przebiega bezproblemowo. W naszej ofercie znajduje się m.in. transport maszyn, transport ADR, transport dedykowany. Ponad 11-letnie doświadczenie pozwoliło nam stać się jedną z najlepszych firm branży TSL. Koszt transportu zostaje wyceniony dla naszych klientów indywidualnie. Warto wspomnieć, że posiadamy szeroką flotę transportową, dlatego mamy możliwość transportu towarów małych i dużych z Holandii do Polski.
Główne kierunki transportu w Holandii
Transport do Holandii realizowany jest w wiele miejsc na całym obszarze kraju, jednak najczęściej docelowymi miejscami transportu są:
- Amsterdam
- Rotterdam
- Utrecht
- Eindhoven
- Almere
Główne destynacje docelowe ładunków oraz miejsca odbioru towarów zlokalizowane są w dobrze skomunikowanych miastach odpowiadających za ponad 70% całego eksportu i importu w Holandii.
Charakter dróg w Holandii
W Holandii drogi ekspresowe jak i autostrady mają oznaczenia składające się z liter alfabetu oraz jednej lub dwóch cyfr. Drogi o mniejszym znaczeniu dla branży transportowej oznaczone są trzema cyframi.
Żródło zdjęcia : Link
Jedną z rzeczy, które szczególnie wyróżniają drogi w Holandii, jest utwardzanie wszystkich dróg państwowych, krajowych, gminnych czy dojazdowych. Nie musimy się zatem martwić o to, że na którejś z dróg ryzykować będziemy zakopaniem pojazdu.
Większość dróg w Holandii wyposażona jest w tzw. „cichy” asfalt typu ZOAB (Zeer Open Asfaltbeton), ten rodzaj charakteryzuje się między innymi szybkim wnikaniem deszczówki oraz redukcją oprysków wody spod kół. Transport na terenie Holandii dzięki dobrej infrastrukturze i rozbudowanej sieci dróg ekspresowych jest bardzo sprawny, a kierowcy obsługujący ten kierunek cenią sobie komfort jazdy i kulturę kierowców.
Najważniejsze trasy przebiegające przez Holandię
- Autostrada A1 - ta trasa biegnie przez Holandię z zachodu na wschód, łącząc miasta takie jak Amsterdam, Amersfoort, Apeldoorn i Deventer.
- Autostrada A2 - łączy Amsterdam z Maastricht, przechodząc przez miasta takie jak Utrecht, Den Bosch i Eindhoven.
- Autostrada A4 - biegnie z Amsterdamu do Rotterdamu i dalej do granicy z Belgii, przechodząc przez miasta takie jak Leiden, Den Haag i Delft.
- Autostrada A12 - ta trasa łączy Holandię z Niemcami, biegnąc z Arnhem do granicy z Niemcami w Emmerich.
- Autostrada A27 - biegnie z Bredy do Utrechtu, przechodząc przez miasta takie jak Gorinchem i Houten.
- Autostrada A58 - łączy Holandię z Belgią, biegnąc z Tilburga do Bredy i dalej do granicy z Belgią.
- Autostrada A67 - ta trasa łączy Holandię z Niemcami, biegnąc z Eindhoven do granicy z Niemcami w Venlo.
Opłaty drogowe w Holandii
W Holandii drogi dla samochodów osobowych są bezpłatne. Wyjątki stanowią przejazdy przez 2 tunele, Dordse Kil (między Gravendeel i Dordrechtem) i Westerschelde (między wyspą Zeeland a trasą Baarland-Terneuzen).
Pojazdy o masie powyżej 12 ton zobowiązane są do wykupienia eurowiniety. Cena takiej winiety uzależniona jest od ilości czasu, który pojazd spędzi na drogach tego kraju. Można je zakupić na okres:
- tygodnia
- miesiąca
- roku
Winietki można nabyć w punktach sprzedaży stacjonarnej jak i za pośrednictwem internetu.
Gdzie stacjonarnie kupić taką winietę?
- stacje benzynowe
- punkty odprawy granicznej
- w placówkach firmy AGES — operatora systemu eurowiniet
Zakupu winiety online można dokonać między innymi na stronie https://www.eurovignettes.eu/
Towary eksportowane z Polski do Holandii
W Polsce produkuje się wiele towarów atrakcyjnych dla rynku Holenderskiego. Na eksport wysyłane są głównie produkty branży spożywczej, budowlanej oraz polskie meble.
-
Branża spożywcza jest w naszym kraju szeroko rozwinięta, lecz najbardziej interesującą kategorią eksportowaną do Holandii jest nabiał. Jednym z liderów w wysyłce nabiału do Holandii jest firma Mlekovita.
-
Przemysł budowlany w Polsce, jest jednym z najbardziej interesujących sektorów produkcyjnych pod względem importu. Do Holandii wysyłamy najwięcej polskich okien i drzwi.
-
Polskie meble to rarytas na rynku całego świata. Do Niderlandów z naszego kraju trafiają duże ilości mebli do domów czy biur polskiej produkcji.
Najczęściej transportowane ładunki do Holandii
- Produkty rolne — Holandia jest jednym z największych producentów warzyw, owoców i kwiatów na świecie. Wiele produktów rolno-spożywczych jest eksportowanych, ale kraj ten także importuje dużo produktów, takich jak zboża i oleje roślinne.
- Produkty chemiczne — wiele przedsiębiorstw chemicznych ma siedziby lub zakłady produkcyjne w tym kraju. Wiele produktów chemicznych jest importowanych, w tym chemikalia przemysłowe i nawozy.
- Paliwa i produkty naftowe — Holandia jest ważnym ośrodkiem transportowym i przemysłowym w Europie, a wiele produktów naftowych, takich jak benzyna, olej napędowy i propan-butan, jest importowanych.
- Maszyny i urządzenia — Holandia jest znana z produkcji maszyn rolniczych, ale także importuje wiele innych rodzajów maszyn i urządzeń, takich jak sprzęt medyczny, urządzenia przemysłowe i elektroniczne.
Rodzaje transportu
Najpopularniejszym rozwiązaniem transportowym w przypadku połączenia Polska — Holandia jest transport drogowy. Jest tak między innymi z uwagi na bardzo dobre warunki przejazdu przez Niemcy.
Poza transportem drogowym w sytuacji gdy okoliczności ładunku tego wymagają, korzysta się również z transportu lotniczego, transportu morskiego lub transportu kolejowego. Często podczas transportu do Holandii wykorzystywany jest również transport Intermodalny.
Mandaty i ograniczenia dla samochodów ciężarowych w Holandii
Dozwolona prędkość w Holandii to 50 km/h w terenie zabudowanym dla wszystkich pojazdów, a 80 km/h poza nim. Na drogach ekspresowych i autostradach to ograniczenie prędkości również obowiązuje, lecz tylko dla samochodów ciężarowych. Kierowca, który nie stosuje się do tych ograniczeń, musi liczyć się z mandatem w wysokości od 30 do nawet 340 euro.
Podczas przejazdu przez Holandię należy zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami dotyczącymi maksymalnego dozwolonego ciężaru. Maksymalny ciężar całkowity jest ograniczony przez wagę osi maksymalnie do 50 t.
-
Pojazd silnikowy
-
2 - osiowy 21,5 t
-
3 - osiowy 33 t
-
4 - osiowy 43 t
-
Przyczepa
-
2 - osiowa 20 t
-
3 - osiowa 30 t
Pod pewnymi warunkami Holandia zezwala na ciężarówki 5 - osiowe i większe z maksymalnym ciężarem 50 t. Dla pojazdów, które przekraczają powyższe ciężary i rozmiary, powinno się złożyć podanie do odpowiednich władz holenderskich o pozwolenie na poruszanie się po drogach na terenie kraju.
Transport pomiędzy Polską a Holandią jest bardzo dobrze rozwinięty i daje wiele możliwości. Decydując się na import lub eksport z Niderlandów, należy jednak pamiętać o zapoznaniu się z aktualnymi przepisami ruchu drogowego i transportu, oraz panującymi warunkami w danym kraju.
Zaplanuj transport w relacji z Holandią
Jesteśmy firmą transportową i posiadamy sprawdzone procesy zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Proponujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski do Holandii. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Holandii lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz wyceny transportu. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.