Czym jest Multipicking i jakie korzyści generuje?

Czym jest Multipicking i jakie korzyści generuje? | Omida Logistics

Centra logistyczne i dystrybucyjne dysponują dużą powierzchnią składowania, pozwalającą na gromadzenie dużej liczby towarów. Do ich sprawnego funkcjonowania niezbędna jest dobra identyfikacja miejsc składowych, połączona z odpowiednio dobranym systemem WMS, o którym pisaliśmy nieco więcej w naszych poprzednich wpisach.

Czym jest multipicking?

Jedną z ważniejszych czynności w magazynach typu e-commerce jest kompletacja towaru polegająca na wyszukiwaniu przez magazyniera wybranego przez klienta towaru, jednoczesnym skompletowaniu go w koszyku z odpowiednimi przegrodami przy wykorzystaniu systemu WMS i przygotowaniu towaru do dalszej wysyłki. Jeśli magazynier pakuje wiele paczek jednocześnie to taki proces nazywany jest multipicking. Jeśli nie można spełnić warunków klasycznej kompletacji, czyli zgromadzenia dużej liczby zamówień w jednym miejscu w odpowiednim czasie oraz odpowiednim skompletowaniu towarów w zamówieniach można próbować obniżać koszty przez zastosowanie multipickingu.

Jakie korzyści generuje multipicking?

Taki system zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów podczas kompletacji zamówienia i przyczynia się jednocześnie do znacznego przyspieszenia całego procesu logistycznego na magazynie.
Pracownik kompletując wiele zamówień na jednym magazynie wykorzystuje wózki z przegrodami o różnych wielkościach. Podczas poruszania się po magazynie system WMS generuje optymalną ścieżkę kompletacji, a magazynier przemierza znacznie krótszą drogę, niż w przypadku pojedynczej jednorazowej kompletacji.

Co jest istotą multipickingu?

Istotą multipickingu jest oszczędność czasu, dzięki szybkiej kompletacji kilku zamówień jednocześnie. Nie wymaga to od pracownika wizyty w wielu sekcjach magazynu. Zbiórka towaru przebiega w znacznie szybszym tempie, zwłaszcza w przypadku dużej liczby drobnych zamówień. Następstwem wdrożenia multipickingu opartego na systemie WMS jest sprawniejsze działanie magazynu, oraz całego procesu logistycznego.

Dokładnie tak działa nasz magazyn, który pozwala optymalizować koszty pakowania oraz składowania towarów. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej w tym temacie to zachęcamy do aktywnego śledzenia naszego bloga lub bezpośredniego kontaktu za pośrednictwem formularza na naszej stronie https://omida.pl/ecommerce/.

Więcej artykułów
Szybkie Zapytanie
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności