Czym jest Multipicking i jakie korzyści generuje?

Czym jest Multipicking i jakie korzyści generuje? | Omida Logistics

Centra logistyczne i dystrybucyjne dysponują dużą powierzchnią składowania, pozwalającą na gromadzenie dużej liczby towarów. Do ich sprawnego funkcjonowania niezbędna jest dobra identyfikacja miejsc składowych, połączona z odpowiednio dobranym systemem WMS, o którym pisaliśmy nieco więcej w naszych poprzednich wpisach.

Czym jest multipicking?

Jedną z ważniejszych czynności w magazynach typu e-commerce jest kompletacja towaru polegająca na wyszukiwaniu przez magazyniera wybranego przez klienta towaru, jednoczesnym skompletowaniu go w koszyku z odpowiednimi przegrodami przy wykorzystaniu systemu WMS i przygotowaniu towaru do dalszej wysyłki. Jeśli magazynier pakuje wiele paczek jednocześnie to taki proces nazywany jest multipicking. Jeśli nie można spełnić warunków klasycznej kompletacji, czyli zgromadzenia dużej liczby zamówień w jednym miejscu w odpowiednim czasie oraz odpowiednim skompletowaniu towarów w zamówieniach można próbować obniżać koszty przez zastosowanie multipickingu.

Sprawdź, jak wygląda proces kompletacji w magazynie Omida Logistics!

Jakie korzyści generuje multipicking?

Taki system zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów podczas kompletacji zamówienia i przyczynia się jednocześnie do znacznego przyspieszenia całego procesu logistycznego na magazynie.
Pracownik kompletując wiele zamówień na jednym magazynie wykorzystuje wózki z przegrodami o różnych wielkościach. Podczas poruszania się po magazynie system WMS generuje optymalną ścieżkę kompletacji, a magazynier przemierza znacznie krótszą drogę, niż w przypadku pojedynczej jednorazowej kompletacji.

Co jest istotą multipickingu?

Istotą multipickingu jest oszczędność czasu, dzięki szybkiej kompletacji kilku zamówień jednocześnie. Nie wymaga to od pracownika wizyty w wielu sekcjach magazynu. Zbiórka towaru przebiega w znacznie szybszym tempie, zwłaszcza w przypadku dużej liczby drobnych zamówień. Następstwem wdrożenia multipickingu opartego na systemie WMS jest sprawniejsze działanie magazynu, oraz całego procesu logistycznego.

Dokładnie tak działa nasz magazyn, który pozwala optymalizować koszty pakowania oraz składowania towarów. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej w tym temacie to zachęcamy do aktywnego śledzenia naszego bloga lub bezpośredniego kontaktu za pośrednictwem formularza na naszej stronie.

Przeczytaj również

Logistyk - czym się zajmuje i jak wygląda jego praca? | Omida Logistics

Logistyk - czym się zajmuje i jak wygląda jego praca?

Logistyka to skomplikowany system, który opiera się o wiele aspektów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie branży TSL

Łańcuch chłodniczy - definicja i zarządzanie | Omida Logistics

Łańcuch chłodniczy - definicja i zarządzanie

Łańcuch chłodniczy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych, szczególnie tych, które wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury.

Firma logistyczna — czym jest i jakie są jej obowiązki? | Omida Logistics

Firma logistyczna — czym jest i jakie są jej obowiązki?

Firma logistyczna - specjalizuje się w zarządzaniu dostawami, transportem i składowaniem towarów. Optymalizuje łańcuch dostaw, zapewniając efektywność biznesową. Poznaj jej obowiązki i zakres działań.

Giełda transportowa - czym jest i jak funkcjonuje? | Omida Logistics

Giełda transportowa - czym jest i jak funkcjonuje?

Giełda transportowa to specjalizowana platforma online, służąca do wymiany informacji i zawierania transakcji między różnymi podmiotami w branży transportowej.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone