Podstawowe informacje o transporcie drogowym

Podstawowe informacje o transporcie drogowym | Omida Logistics

Transport drogowy w Polsce i Unii Europejskiej jest bardzo dobrze rozwinięty. Odpowiednia infrastruktura drogowa, jasno określone szlaki komunikacyjne to duże udogodnienia dla przewoźników i dystrybutorów. Transport drogowy opiera się na przewozie zróżnicowanych ładunków różnymi typami pojazdów, a oferta naszej firmy zawiera dedykowane usługi dla producentów, dystrybutorów i końcowych klientów.

Jak wygląda proces realizacji transportu drogowego?

Na odpowiednio dobrany proces logistyczny w transporcie drogowym składa się wiele etapów. Każdy z nich jest powiązany z poprzednim. Jest on również tak samo ważny. Od dobrze przeprowadzonego transportu drogowego zależy zadowolenie wszystkich stron umowy przewozowej. Proces logistyczny podczas planowania transportu drogowego składa się następujących elementów:

 • Zgłoszenie transportu, które polega na wstępnej ocenie i scharakteryzowaniu towaru. Ponadto na wczesnym etapie procesu logistycznego ustalane są szczegóły takie jak: miejsce odbioru, metody dostawy, oraz planowanie wszystkich terminów.

 • Wycena transportu, która w dalszym etapie procesu logistycznego jest niezbędna, aby określić szacowaną wartość towaru, długości przewozu i ubezpieczenia. Podczas wyceny należy uwzględnić także odprawy celno-skarbowe i koszty rozładunku i załadunku.

 • Przydzielenie spedytora, czyli opiekuna, który po akceptacji warunków wprowadza zlecenie do systemu teleinformatycznego i wybiera przewoźnika, który zrealizuje zlecenie. Po dokonaniu wyboru spedytor przesyła klientowi informacje dotyczącą pojazdu, jakim transportowany będzie towar oraz numer telefonu do przewoźnika i do kierowcy wraz z wszystkimi informacjami niezbędnymi do przekazania i odbioru towaru.

 • Przygotowanie ładunku i załadunek, powiązane z ustaleniem dnia i godziny dostarczenia ładunku. Przewoźnik otrzymuje list przewozowy, fakturę oraz inne dokumenty niezbędne w trasie, a także wszelkie wytyczne, które pomogą mu we właściwej realizacji zlecenia.

 • Kontrola i transport ładunku, dostarczające informacji o załadunku po dane o dotarciu przewoźnika do celu i rozładunku. Zlecenie kończy się na dostarczeniu towaru w miejsce ustalone w umowie.

 • Komplementacja dokumentacji finalnej, podczas której firma organizująca transport musi otrzymać list przewozowy z potwierdzeniem dostawy, faktury zakupu i dokumenty celne. Po całej procedurze przeprowadzane jest badanie satysfakcji i poziomu zadowolenia z wykonanej usługi.

Dlaczego transport drogowy jest ważny dla Twojej firmy?

Zmiany na lepsze i usprawnienia w transporcie przyniosły korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom, ponieważ mogą łatwiej i szybciej przemieszczać swoje towary. Zwiększenie płynności transportu towarów to szansa na duży rozwój przedsiębiorstw, zapewnienie ciągłości dostaw, utrzymanie wysokiego poziomu zatrudnienia w branżach logistycznych i spedycyjnych to klucz do szybkiego wzrostu gospodarczego. Z perspektywy konsumenta szybszy czas dostawy to pozytywna zmiana, a korzystanie z nowoczesnych technologii w firmie transportowej znacząco usprawnia wszystkie procesy logistyczne. Wszystkie te czynniki przekładają się na pozytywne relacje między dostawcami a odbiorcami.

Korzystanie z transportu drogowego wykazuje tendencję wzrostową już od kilku lat. Ciągła rozbudowa i ulepszanie istniejących już szlaków transportowych pozytywnie wpływają na szybkość transportu, mniejsze ryzyko uszkodzenia lub kradzieży, lub zmianę środka transportu jak w przypadku transportu intermodalnego. Transport drobnicowy oraz całopojazdowy to gałęzie transportu odnotowujące stały progres. W każdej polskiej firmie transportowej występuje potrzeba korzystania z takich form transportu, a Omida Logistics to spółka specjalizująca się od ponad 10 lat właśnie w tym obszarze. Rozwijając kolejne łańcuchy dostaw budujemy zaufanie wśród klientów i dynamicznie reagujemy na ich potrzeby.

Jeśli szukasz firmy doświadczonej w transporcie drogowym zapraszamy do kontaktu poprzez zakładkę, lub dzięki wykorzystaniu formularza dostępnego po prawej stronie.

Przeczytaj również

Łańcuch chłodniczy - definicja i zarządzanie | Omida Logistics

Łańcuch chłodniczy - definicja i zarządzanie

Łańcuch chłodniczy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych, szczególnie tych, które wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury.

Firma logistyczna — czym jest i jakie są jej obowiązki? | Omida Logistics

Firma logistyczna — czym jest i jakie są jej obowiązki?

Firma logistyczna - specjalizuje się w zarządzaniu dostawami, transportem i składowaniem towarów. Optymalizuje łańcuch dostaw, zapewniając efektywność biznesową. Poznaj jej obowiązki i zakres działań.

Giełda transportowa - czym jest i jak funkcjonuje? | Omida Logistics

Giełda transportowa - czym jest i jak funkcjonuje?

Giełda transportowa to specjalizowana platforma online, służąca do wymiany informacji i zawierania transakcji między różnymi podmiotami w branży transportowej.

Wywiad: Omida Logistics — Road to Ukraine. Transport towaru na trasie Polska-Ukraina oraz Ukraina-Polska. | Wywiad z Pawłem i Maciejem, którzy są inicjatorami projektu, w którym specjalizują się w ciągłym procesie dostaw pomiędzy Europą a Ukrainą. | Omida Logistics

Wywiad: Omida Logistics — Road to Ukraine. Transport towaru na trasie Polska-Ukraina oraz Ukraina-Polska. | Wywiad z Pawłem i Maciejem, którzy są inicjatorami projektu, w którym specjalizują się w ciągłym procesie dostaw pomiędzy Europą a Ukrainą.

Wywiad z Pawłem i Maciejem, którzy są inicjatorami projektu Road To Ukraine, w którym specjalizują się w ciągłym procesie dostaw towarów na trasie Polska-Ukraina oraz Ukraina-Polska.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.