Transport Intermodalny — najważniejsze informacje

Transport Intermodalny — najważniejsze informacje | Omida Logistics
Transport Intermodalny - Omida Logistics

Popularność tej metody transportu w ostatnich latach znacząco wzrosła, nawet pomimo pandemii Covid-19 przewozy Intermodalne są wykorzystywane coraz częściej.

Czym jest transport Intermodalny?

Logistyka transportu Intermodalnego polega na zmianie środka transportu, a swoją innowacyjność zawdzięcza wykorzystaniu jednej jednostki ładunkowej, to jest w naczepie lub w kontenerze. Do transportu intermodalnego wykorzystujemy na krótszych odcinkach transport drogowy, a na dłuższym odcinku transport kolejowy. Za całość usługi odpowiada pojedynczy wykonawca, z którym podpisywana jest jedna umowa. Istotną różnicą pomiędzy tradycyjnym transportem drogowym jest fakt, że normy prawne i przepisy dopuszczają większą ilość przewożonego ładunku z 40 do 44 ton. Generuje to szereg korzyści oraz zalet, które są decydujące podczas wyboru odpowiedniego rodzaju transportu.

Jakie są zalety transportu Intermodalnego?

Transport Intermodalny przede wszystkim pozwala na redukcję kosztów, przez automatyzacje i optymalizacje procesu dostaw. Dlatego, że na transport tego rodzaju składa się transport drogowy, kolejowy oraz morski zapewniamy szybsze i terminowe dostarczenie ładunku na ogromne odległości poza granice kraju. Transport Intermodalny zapewnia przede wszystkim:

 • zwiększenie możliwości jednorazowego przewozu większej partii ładunku, nawet 26 ton ładunku w jednym kontenerze,
 • zmniejszenie nawet o 50% kosztów transportu na długich trasach,
 • stablina cena, która nie ulega sezonowym wahaniom co ułatwia planowanie działalności,
 • optymalizacja procesu łańcucha dostaw,
 • zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru czy okradzenia towaru. Kontener zamyka załadowcą, a otwiera go dopiero odbiorca. Proekologiczność wynikająca ze zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego wynikającego z mniejszej emisji spalin (aż o 60%) oraz ograniczenia hałasu w obszarach miejskich,
 • wzrost bezpieczeństwa na drogach redukując liczbę transportów drogowych o 30% do 2030 roku,
 • brak ograniczeń godzinowych i uzależnienia od warunków drogowych,
 • nowoczesne opcje dostawy typu „door to door” oraz „just in time”.

Niewątpliwym usprawnieniem, które pozwoli nam obsłużyć większą liczbę ładunków w tym samym czasie, jest zakup 200 dedykowanych naczep do transportu intermodalnego, o którym pisaliśmy już na naszym blogu. Nowością w taborze są zakupione kontenery morskie typu 45' HC, które są najbardziej pojemnym kontenerem na rynku, a sam towar jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią czy potencjalną kradzieżą.

Transport drogowy — Omida Intermodal

Jakie kierunki obsługujemy podczas transportu Intermodalnego?

Transport Intermodalny oferowany przez Omida Logistics skupia się na terenie Europy, głównie na relacjach między Polską a Niemcami oraz Hiszpanią. Wykorzystujemy nasze firmowe zasoby jak naczepy, kontenery czy dystrybucje magazynów w okolicach Warszawy, Gliwic i Poznania transportując ładunki do Duisburg, do Bettembourg oraz do Barcelony, gdzie niedawno został otwarty nasz nowy oddział specjalizujący się w świadczeniu usług transportu Intermodalnego. Towary naszych klientów możemy odebrać nawet do 300 km od terminali rozładunkowych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Oferując transport Intermodalny poza granicami kraju, wykorzystujemy transport drogowy oraz kolejowy. Te dwa środki transportu mają bezpośredni wpływ na prędkość transportu. Posiadamy auta w miejscowościach w pobliżu terminali, wykorzystywane do transportu pierwszej i ostatniej mili, redukując odległość transportu ładunku do minimum.

Biorąc pod uwagę liczne zalety spedycji mieszanej, zdecydowanie przewyższające jej zalety, nie dziwi fakt, że ta konkretna dziedzina transportu rozwija się w sposób dynamiczny. Aby usprawnić procesy transportowe w Polsce oraz w Europie, zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego, a także poprzez formularz przewoźnika dostępny po prawej stronie.

Przeczytaj również

Łańcuch chłodniczy - definicja i zarządzanie | Omida Logistics

Łańcuch chłodniczy - definicja i zarządzanie

Łańcuch chłodniczy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych, szczególnie tych, które wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury.

Firma logistyczna — czym jest i jakie są jej obowiązki? | Omida Logistics

Firma logistyczna — czym jest i jakie są jej obowiązki?

Firma logistyczna - specjalizuje się w zarządzaniu dostawami, transportem i składowaniem towarów. Optymalizuje łańcuch dostaw, zapewniając efektywność biznesową. Poznaj jej obowiązki i zakres działań.

Giełda transportowa - czym jest i jak funkcjonuje? | Omida Logistics

Giełda transportowa - czym jest i jak funkcjonuje?

Giełda transportowa to specjalizowana platforma online, służąca do wymiany informacji i zawierania transakcji między różnymi podmiotami w branży transportowej.

Wywiad: Omida Logistics — Road to Ukraine. Transport towaru na trasie Polska-Ukraina oraz Ukraina-Polska. | Wywiad z Pawłem i Maciejem, którzy są inicjatorami projektu, w którym specjalizują się w ciągłym procesie dostaw pomiędzy Europą a Ukrainą. | Omida Logistics

Wywiad: Omida Logistics — Road to Ukraine. Transport towaru na trasie Polska-Ukraina oraz Ukraina-Polska. | Wywiad z Pawłem i Maciejem, którzy są inicjatorami projektu, w którym specjalizują się w ciągłym procesie dostaw pomiędzy Europą a Ukrainą.

Wywiad z Pawłem i Maciejem, którzy są inicjatorami projektu Road To Ukraine, w którym specjalizują się w ciągłym procesie dostaw towarów na trasie Polska-Ukraina oraz Ukraina-Polska.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych adresowych. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.