Wywiad: Omida Trade, czyli co będzie z kontenerami? Wkraczamy ze sprzedażą kontenerów w Polsce i Europie.

Wywiad: Omida Trade, czyli co będzie z kontenerami? Wkraczamy ze sprzedażą kontenerów w Polsce i Europie. | Omida Logistics

Dzisiaj przedstawiamy Dominika oraz Darka, którzy są odpowiedzialni za rozwój nowej marki Omida Trade w OMIDA Group. Przygotowaliśmy kilka pytań, które chcielibyśmy Wam zadać, tak aby nasi Klienci oraz cały zespół Omida, dowiedział się więcej o Waszym produkcie.

Dominik: Stworzyliśmy Omida Trade, bo widzimy ogromny potencjał wykorzystania kontenerów w branży transportowej, automotive oraz innych branż. Nasze doświadczenie pokazuje, że każdego roku zwiększa się podaż na zakup kontenerów morskich. Jeszcze kilka lat temu zastosowanie kontenerów ograniczało się do transportu oraz prostych magazynów. Od lat rozwija się sektor domów oraz biur modułowych - a to dopiero początek. Nazwa Omida Trade to połączenie dwóch członów - Omida jako Grupa podmiotów zajmujących się transportem oraz Trade - jako handel, czyli sprzedaż czegoś większego. Obecnie skupiamy się na sprzedaży głównie w Europie oraz Azji.

Darek: Nowa marka Omida Trade to wejście w obszar sprzedaży fizycznego produktu, jakim są kontenery morskie. Handlujemy kontenerami i mamy całe zaplecze logistyczne, gotowe do zastosowania w obsłudze Klienta biznesowego, który potrzebuje bardzo szybko zamówić kontener oraz dostarczyć go pod wskazany adres. Obszar biznesowy Omida Trade oraz Omida Logistics są komplementarne tj. transport oraz sprzedaż kontenerów. Można powiedzieć, że Omida Trade stanowi połączenie usług w ofercie całej Grupy Omida. Jesteśmy partnerem dla innych podmiotów w OMIDA Group zwłaszcza dla Omida Intermodal, Omida Logistics oraz Omida Sea And Air S.A.

OmidaTrade

Na co w tym roku kierujecie główny focus?

Dominik: Naszym celem jest w 2023 wejście do czołówki TOP 3 polskich firm oferujących sprzedaż kontenerów. Stawiamy przed sobą duże wyzwanie, ale mamy świadomość, że śmiałe cele są motorem postępu. Główne plany na 2023-2024 to zbudowanie własnego biura z kontenerów - przez to chcemy pokazać, że otwieramy się na kolejną branżę, jaką jest sprzedaż budynków/domów modułowych z kontenerów. Ten pomysł od początku towarzyszy nam i chcemy, by spełnił się końcem tego roku. Darek: Pierwsze miesiące działalności Omida Trade pokazały nam, że w tym roku kładziemy nacisk na zbudowanie skutecznego działu handlowego. Stawiamy sobie za cel zaproszenie do naszego teamu najlepszych handlowców z branży oraz spoza niej. Wierzymy, że “handlowca z krwi i kości” możemy zarazić pasją do sprzedaży kontenerów morskich. Widząc, jak się rozwija zapotrzebowanie na kontenery wiem, że ta branża jest strzałem w 10.

Jakie korzyści dla Klienta ma Wasza oferta?

Dominik: Powiem krótko - kontenery, transport, depot i weryfikacja - to kompleksowa oferta dla Klientów biznesowych.

Darek: Omida Trade to przede wszystkim dostawy kontenerów door to door - sprzedajemy kontener, załatwiamy załadunek oraz rozładunek pod wskazanym adresem w Polsce, Europie i na świecie. Dodatkowo oferujemy usługi komplementarne - składowanie kontenerów, branding kontenerów i transport kontenerów.

Dominik: Chciałbym tutaj dodać, że gwarantujemy naszym Klientom najlepsze pod względem jakości kontenery dostępne w kraju.

OT

Dla kogo dedykujecie swoje produkty i jaki branże już obsługujecie?

Dominik: Sprzedajemy kontenery one way oraz kontenery używane. Naszymi Klientami oraz Partnerami są armatorzy NVOCC oraz firmy z branży automotive, produkcyjne oraz z branży budowlanej.

Pierwsze sukcesy?

Darek: Bardzo szybko wdrożyliśmy dział handlowy oraz zadbaliśmy o rentowność nowej marki Omida Trade. Zależało nam na stabilnej sytuacji biznesowej i nawiązanie współpracy z nowymi Klientami - teraz czas na rozbudowę zespołu.

Dominik: Myślę, że pierwsze sukcesy będziemy mogli obserwować końcem roku. Zadbamy o to, żebyście mogli je zobaczyć już niebawem na naszej stronie internetowej. ;-)

Gdzie będzie można Was spotkać w tym roku tj. na jakie targ/konferencje się wybieracie?

Dominik: Cały czas budujemy relację z nowymi Klientami z branży w Polsce i Europie. Dbamy o naszą widoczność nie tylko w mediach społecznościowych - Linkedin, ale głównie chcemy spotykać się osobiście z naszymi Klientami oraz kontrahentami. W tym roku możemy się spotkać w kilku miejscach w całej Europie, na najważniejszych targach i konferencjach:

 • MT TSL Polska / Warsaw: 4-5 Kwietnia, 2023
 • Transport Logistic Niemcy / Monachium: May 9–12, 2023
 • Polish Intermodal, Polska / Malaszewicze: 13-15 Czerwca, 2023
 • TRAKO, Polska / Gdańsk: 19-22 Września, 2023
 • Intermodal Europe Holandia / Amsterdam: October 10 - 12, 2023
 • TransLogistca Polska / Warszawa: 7-9 listopada, 2023
 • AntwerpXL Belgia / Antwerpia: 28 – 30 November, 2023

Darek: Oprócz tego jesteśmy otwarci na spotkania osobiste w dowolnym miejscu w Europie lub online.

Dziękujemy za wywiad i życzymy Wam samych sukcesów!

Przeczytaj również

Omida Trade — nowa strona internetowa | Omida Logistics

Omida Trade — nowa strona internetowa

Premiera strony internetowej marki Omida Trade – dystrybutora kontenerów morskich, specjalizującego się w sprzedaży, składowaniu, brandingu oraz transporcie kontenerów.

Omida Trade | Omida Logistics

Omida Trade

Sprzedaż i dystrybucja kontenerów

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone