Jak rozwinąć i prowadzić współpracę transportową z sektorem automotive | Wywiad z Bartoszem Kujawą

Jak rozwinąć i prowadzić współpracę transportową z sektorem automotive | Wywiad z Bartoszem Kujawą | Omida Logistics

W najnowszym wywiadzie z serii poświęconej kluczowym osobom w Omida Logistics pragniemy bliżej przedstawić sylwetkę Bartosza Kujawy, Dyrektora oddziałów Kórnik oraz Września. Jego doświadczenie i pasja do branży automotive odegrały kluczową rolę w rozwoju specjalistycznych usług firmy, a sposób, w jaki Bartosz i jego zespół podchodzi do wyzwań, zyskał uznanie wielu klientów z sektora automotive i nie tylko.

Początki i wyzwania podczas rozpoczynania współpracy ze spółkami automotive

Bartosz Kujawa podzielił się z nami historią pierwszych kroków swojego oddziału w procesie pozyskiwania i obsługi klientów z sektora automotive, rozpoczynając od sporadycznych zleceń dla marki Volkswagen, aktualnie obsługując spory wolumen ładunków dla całej grupy. Strategiczne położenie oddziału w pobliżu klienta, szybka adaptacja do zmieniających się potrzeb i skuteczne wykorzystanie lokalnych kontaktów pozwoliły Bartoszowi stać się godnym zaufania partnerem i jedną z osób, które mają realny wpływ na usprawnianie procesów transportowych, które wymagają dedykowanych rozwiązań i dużego doświadczenia. “Nie jest łatwo rozpocząć taką działalność i przekonać do swojej jakości, ale łatwo można stracić swoją szansę wśród dużych klientów nawet przez najmniejszy błąd”

Specjalistyczna linia dostaw dla automotive

Decydującym momentem współpracy z klientem z sektora automotive w przypadku oddziału Bartosza było utworzenie specjalistycznej linii, umożliwiającej utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw w celu optymalizacji powierzchni magazynowej niezbędnej do sprawnego zarządzania produkcją. Zdobycie pełnego zaufania kluczowego klienta po okresie testowania na mniejszych zleceniach pozwoliło firmie rozszerzyć się na pełen zakres usług dla całej grupy Volkswagen, włączając takie marki jak Audi, Porsche, Skoda czy Scania. „To, co było kluczowe przy rozpoczęciu współpracy, to terminowość dostawy. Za zatrzymanie linii produkcyjnej na jedną minutę kara może wynosić nawet 400 euro”, podkreśla Bartosz, ilustrując wagę odpowiedzialności spoczywającej na firmie spedycyjnej.

Otwarcie na świat i nowe możliwości

Współpraca z sektorem automotive otworzyła przed oddziałem Bartosza drzwi do globalnych projektów, w tym do Niemiec i Czech. „Globalne firmy realizują transport dla Volkswagena na całym świecie, ponieważ zapewniają wymaganą na tym poziomie jakość i posiadają rozbudowaną sieć logistyczną, a co za tym idzie szeroką gamę usług i specjalizacji dotyczących poszczególnych kierunków. W efekcie są w stanie sprostać różnorodnym potrzebom i wymaganiom”, mówi Bartosz, wskazując na międzynarodowy zasięg możliwości, jakie daje tego typu klient, wpisując firmę logistyczną na listę stałych partnerów. Specjalizowanie się w konkretnym kierunku jest dla kontrahentów dodatkową wartością. Odgrywa często istotną rolę podczas wyboru oferenta, ponieważ umożliwia bardziej precyzyjne zrozumienie potrzeb i skuteczniejsze dostosowanie się do wymagań. Klienci zyskują gwarancję i stabilność dostaw, a specjalizacja firmy pod kątem konkretnych rodzajów ładunku umożliwia niwelowanie wpływu czynników zewnętrznych czy zdarzeń losowych na proces dostawy.

Komunikatywność, elastyczność, systematyczność!

Sektor automotive wymaga nie tylko doskonałej organizacji, ale także szybkiej reakcji na zmienne warunki. Bartosz podkreśla, że kluczowymi elementami sukcesu są komunikatywność, elastyczność i systematyczność działań. „Przez elastyczność rozumiem dopasowanie się do danej sytuacji i gotowość na znalezienie rozwiązania w jak najkrótszym czasie”, wyjaśnia. W branży, gdzie każda przerwa w produkcji generuje koszty, zdolność do szybkiego reagowania jest na wagę złota.

Sekret sukcesu — dział pełen kobiet

Podczas wywiadu padło pytanie dotyczące sekretu sukcesu oddziałów Bartka, a w odpowiedzi usłyszeliśmy żartobliwie o tym, że jego sekret tkwi w unikalnym składzie zespołu, zdominowanym przez kobiety. Jego zdaniem, ich inteligencja i spryt stanowią kluczowy element sukcesu firmy. „Dzięki nim każde wyzwanie jest do pokonania, a każdy projekt jest realizowany z najwyższą starannością”

Droga Bartosza Kujawy i jego oddziału w obsłudze sektora automotive jest inspirującym przykładem zaangażowania, pasji i zdolności budowania trwałych relacji. Jego historia dowodzi, że odpowiedzialność, wspierana przez zespół wyjątkowych ludzi, stanowi fundament sukcesu w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Jeśli poszukujesz partnera rozumiejącego wyzwania branży automotive i gotowego dostarczyć rozwiązania na najwyższym poziomie, Omida Logistics jest gotowa na współpracę.

TOGETHER WE ARE STRONG!

Przeczytaj również

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics | Omida Logistics

Adaptacja i Intuicja w Biznesie | Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, Dyrektorem Handlowym Omida Logistics

Wywiad z Pawłem Pietrzakiem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, pozyskiwaniu i obsłudze klientów. Przez ponad 30 lat działalności zarządzał zespołami liczącymi nawet 350 osób, operującymi na terenie całej Europy.

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy | Omida Logistics

Do Omida Logistics dołącza Paweł Pietrzak | Dyrektor Handlowy

Z przyjemnością przedstawiamy nowego Dyrektora Handlowego, Pawła Pietrzaka, który dołączył do Omida Logistics, aby wzmocnić nasz zespół w działaniach związanych z pozyskiwaniem i obsługą klientów kontraktowych.

Więcej artykułów

Newsletter

Zapisz się i zyskaj więcej. Dołącz do subskrybentów newslettera Omida Logistics. Bądź na bieżąco z aktualnościami i ofertami TSL.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Logistics Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Logistics Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Logistics spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Omida). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309 Gdańsk, przez e-mail: bok@omida.pl lub telefonicznie: +48 58 741 88 14. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

  • Transport
  • Logistyka
  • Firma
  • Wycena Transportu
  • Kontakt
    • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone