Transport Polska Turcja | Omida Logistics

Transport Polska Turcja

✓Transport Międzynarodowy FTL ✓Transport Międzynarodowy LTL ✓Realizujemy transport na cały świat ✓Szybka wycena transportu ✓Skontaktuj się z nami.

Turcja jest krajem oferującym wiele możliwości transportowych. Dowiedz się, jakie typy transportu drogowego oferujemy, przewożąc ładunek w relacji z Turcją.

Turcja jest krajem oferującym wiele możliwości transportowych. Dowiedz się, jakie typy transportu drogowego oferujemy, przewożąc ładunek w relacji z Turcją. | Omida Logistics

Transport Polska — Turcja

Turcja jest krajem, którego prawie całe terytorium (aż 97%) położone jest w Azji na terenie wyżynno — górzystym, który leży w strefie fałdowań alpejskich. W przeszłości w Turcji występowały liczne masywy wulkaniczne, które z czasem przerodziły się w wypiętrzenia górskie takie jak Ararat — największy szczyt w Turcji. Z tego względu sieć dróg w Turcji prowadzi przez liczne kotliny, góry, i wypiętrzenia. Sama nawierzchnia dróg ekspresowych i autostrad jest bardzo dobra. W związku z tym podróżowanie po kraju jest bardzo wygodne, a transport ładunków (nawet ponadgabarytowych) nie stanowi większego problemu. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci dróg w Turcji jesteśmy w stanie dostarczyć ładunek do każdego miasta, między innymi takich jak:

 • Stambuł
 • Ankara
 • Izmir
 • Bursa
 • Adana
 • Gaziantep

W Turcji korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. Opłaty autostradowe w Turcji można regulować tylko i wyłącznie w systemie elektronicznym HGS. System jest dostępny w dwóch rodzajach płatności: winiety lub karta HGS, którą można kupić w oddziałach Tureckiej Poczty (PTT), na stacjach paliwowych oraz na autostradach w punktach obsługi ruchu. Warto nadmienić, że w Turcji dopuszczalna wysokość pojazdu nie może przekraczać 4 metrów, szerokość 2,55 m, a długość pojazdu wraz z przyczepą 18,75 m. Na popularnych trasach oraz ważnych szlakach handlowych należy spodziewać się licznych kontroli radarowych, oraz odcinkowych pomiarów prędkości. Przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości oraz niedostosowanie się do znaków drogowych karane jest wysokimi mandatami.

Alanya Transport Europa Omida

Ograniczenia prędkości w Turcji

Na tureckich drogach bardzo rzetelnie monitorowana jest prędkość kierowców. Obowiązujące prawo drogowe nie różni się znacząco od przepisów europejskich. Poniższe ograniczenia prędkości dotyczą samochodów ciężarowych:

 • w terenie
 • zabudowanym należy poruszać się z prędkością 40 km/h,
 • poza terenem zabudowanym (jeśli znaki nie wskazują inaczej) 80 km/h,
 • na autostradach maksymalna prędkość wynosi 90 km/h, a minimalna prędkość to 40 km/h.

Warto nadmienić, że przepisy w Turcji mówią o obowiązku posiadania 2 trójkątów ostrzegawczych (do umieszczenia przed oraz za pojazdem).

Na jaki rodzaj transportu zdecydować się transportując ładunki z Turcji?

Eksportowane i importowane są przeważnie podzespoły do urządzeń, a także maszyny i narzędzia elektryczne. Polecamy wykorzystanie transportu FTL lub LTL. Kolejną grupę stanowią towary z branży metalurgicznej, do której dedykowaną usługą przewozu jest transport części instalacji – mowa tu o różnego rodzaju kotłach, bojlerach i wentylatorach.

Warto wspomnieć także o branży odzieżowej i tureckim przemyśle włókienniczym. W tym przypadku zalecamy wykorzystanie doświadczenia w naszych dedykowanych spedytorów specjalizujących się w transporcie dla branży fashion. Specyfika transportu w Turcji oraz rzetelnie kontrolowane przepisy ruchu drogowego wymagają doboru odpowiedniego partnera logistycznego. Omida Logistics oferuje transport realizowany przez doświadczonych spedytorów i przewoźników obsługujących przewóz ładunków w relacji Polska — Turcja oraz Turcja — Polska.

Arial Turcja Polska Firma Transportowa Omida

Zaplanuj transport z Turcji

Jesteśmy Polską Firmą Transportową z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Nasi spedytorzy są do dyspozycji w trakcie wyceny, organizacji i realizacji zleceń. Oferujemy naszym klientom szeroką gamę usług transportowych na różnych kierunkach w tym m.in. z Polski do Turcji. Jeśli masz pytania dotyczące transportu z Polski do Turcji lub chcesz uzyskać wycenę dla swojego transportu, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Trafi on do odpowiedniej jednostki przygotowanej do obsługi Twojego ładunku.

Wszystkie kraje
Powrót do Transport Międzynarodowy
 • Transport
 • Logistyka
 • Firma
 • Wycena Transportu
 • Kontakt
  • PolskiEnglishEspañolRomână
Omida Logistics Sp. z o.o.
Copyright © Omida Logistics Sp. z o.o. 2010 - 2022
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności  

Z dniem 01.05.2022 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce kontakt.